Röportaj - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Perşembe, 06 Nisan 2017 15:58

07 Nisan 2017 - Cuma - Burdur Gazetesi

07 Nisan 2017 - Cuma  - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

KÖMÜR SATIN ALINACAKTIR
BURDUR İL JANDARMA KOMUTANLIĞI

Yayınlandığı Kategori Resmi İlanlar

Görevinde 3. Yılını dolduran Belediye Başkanı Ercengiz, çalışmalarını paylaşıp, "Burdur için çivi çakanın destekçisiyiz" diyerek, şehre yapılacak her türlü çalışmada gereken desteği sağlamaktan çekinmeyeceğini vurguladı.
Burdur Belediye Başkanlığı görevinde 3. Yılını dolduran Ali Orkun Ercengiz, çalışmalarını basın mensuplarıyla değerlendirdi. Şehir Kulübü'nde bir araya geldiği basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Türkiye'de belediyecilik anlayışının değiştiğini vurgulayan Başkan Ercengiz, "Türkiye'de belediyecilik artık devlet kurumlarının önüne geçti, tüm siyasi partileri temsil eden belediye başkanlarının bir yarış içinde olduğu, her biri başkanı olduğu yörenin beldenin daha iyi hizmet üretebildiği ve vatandaşa daha iyi işler çıkarabildiği bir görev yapma çabasında olduğunu, kentin büyüklüğü küçüklüğünün önemli olmadığını hepimiz görüyoruz." dedi.
AVM'nin hala önemli bir eksik olarak durmasına karşın, şehirdeki esnafıda düşünerek çalışmaların gerçekleşeceğini söyleyen Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Sultanderesi'ndeki hizmet kampüsünün Burdur için önemli bir kazanım olduğunu ve uzun yıllar hizmet edeceğini, tadilatı tamamlanan Bimtaş Tesislerinin ay sonunda açılacağını, İstasyon Park'ta köklü bir değişikliğe gidildiğini ve Haziran ayında hizmete sokmayı planladıklarını aktardı. Başkan Ercengiz, önümüzdeki dönemde Çatalpınar Mevkii'ndeki alana belediye hizmet binası ve şehre katkı sağlayacak önemli bir cazibe merkezi oluşturulacağını, 2 Bin öğrenci kapasiteli yurt yapıp Kredi ve Yurtlar Kurumuna kira karşılığında devrederek, hem belediyeye ekonomik kaynak sağlanacağını hem de öğrencilerin konaklama ihtiyacının ortadan kaldırılacağını ifade etti.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Perşembe, 06 Nisan 2017 15:51

Burdur et süt ile dünyaya açılacak

Burdur Et ve Süt ile Dünya'ya Açılıyor Projesi kapsamında, çalışmaya dahil olan sektör firmalarıyla birlikte atılacak adımlar ve " İhtiyaç Analizi Faaliyeti " konusunda, süreçlerin değerlendirilmesi için Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonunda düzenlenen başlangıç toplantısı hakkında açıklama yapıldı;
Zobu Danışmanlık yetkilisi Mustafa Hakan ZOBU konuşmacılığında gerçekleşen toplantıya, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, Meclis Başkanı Feyzi Oktay, Yönetim Kurulu Üyeleri ve projeye dahil olan firmaların temsilcileri katıldı.

Yayınlandığı Kategori Manşet

TKDK Tarafından İlimizde IPART-I dönemini kapsayan son dört yılda 292 Projeye 75 Milyon TL Hibe Destek Sağlandı.
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından 2016 yılı sonu itibariyle tamamlanan IPART-I programı kapsamında son dört yılda İlimizde 153 milyon TL tutarındaki 292 projeye 75 milyon TL hibe destek sağlandı.

Yayınlandığı Kategori Manşet

FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında açığa alınan Ağlasun Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdür Vekiline, 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.
Yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında açığa alınan ve tutuklu yargılanan ilimiz, Ağlasun Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdür Vekili H.Ö'ye 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Burdur Belediye Meclisinin Nisan ayı toplantısında bazı komisyonlara yeni üye seçimi yapıldı. MHP grubunun düşmesiyle komisyonlarda CHP ve Ak Parti'li üyeler yer aldı.
Burdur Belediyesinin Nisan ayı meclis toplantısında 17 madde görüşüldü. Görüşmelerde bazı komisyonlara yeni üyeler seçilip faaliyet raporu oylandı.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Perşembe, 06 Nisan 2017 15:51

Sağlıklı dişler sağlıklı nesiller

Halk Sağlığı Müdürlüğü "Sağlıklı dişler sağlıklı nesiller" sloganıyla Sakarya İlkokulu'nda eğitim düzenledi. Eğitimde öğrencilere diş fırçalama seti hediye edildi.
Halk Sağlığı Müdürlüğü, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın öncülüğünde başlatılan "Sağlıklı dişler sağlıklı nesiller" sloganıyla önceki gün Sakarya İlkokulu'nda eğitim verdi. Eğitimle ilgili açıklamalarda bulunan Halk Sağlığı Müdürü Sevinç Sütlü, "Diş ve diş eti hastalıkları, dünyada olduğu gibi ülkemizde de en sık rastlanan sağlık sorunlarındandır. Genel sağlığın bir parçası olduğu halde hayatı doğrudan tehdit etmediği düşünüldüğü için toplum tarafından gereken önemin verilmediği bu hastalıklar; görülme sıklığının yüksekliği; diğer sistemik hastalıklara neden olabilmeleri; tedavileri için çok fazla para, zaman ve uzmanlık gerektirmeleri gibi nedenlerden dolayı ciddi bir halk sağlığı sorunu olarak kabul edilmektedir.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Perşembe, 06 Nisan 2017 15:51

Sigortacılar İstedi Butso gereğini yaptı

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) düzenlediği Meslek Komitesi Toplantılarında ortaya çıkan sigortacı üyelerinin" KOSGEB Desteği" talebi doğrultusunda yaptığı çalışma neticesini verdi;

Yayınlandığı Kategori Manşet

Evet-Hayır referandumunun en çok kulanılan malzemesi FETÖ.
Fetö denince akla ne gelir?
Tabi ki Amerika!
Bir de AKP!

Yayınlandığı Kategori Köşe Yazıları
Page 1 of 2