Röportaj - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Salı, 04 Nisan 2017 15:59

05 Nisan 2017 - Çarşamba

05 Nisan 2017 - Çarşamba

Yayınlandığı Kategori Arşiv

Yakın zaman içerisinde vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacak Bucak Devlet Hastanesinin yeni modern binasında incelemelerde bulunan Vali Yılmaz, yetkililerden bilgi aldığı açıklaması yapıldı;

Yayınlandığı Kategori Manşet

"Tarafsız haber, özgür yorum" anlayışıyla 64. Yaşına giren gazetemizin kuruluş yıldönümünde yaşadığımız gururunu, Vali Şerif Yılmaz ve Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz başta olmak üzere ziyaretimize gelen dostlarımızla paylaştık.
Gazetemiz Burdur'un 64. Kuruluş Yıldönümünde dostlarımız ve okuyucularımız her yıl olduğu gibi bu yılda bizleri yanlız bırakmadı. Gazetemizin Baskı Atölyesi ve Haber Merkezine gelen Vali Şerif Yılmaz ve Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'i İmtiyaz Sahibi Adnan Taraşlı'yla birlikte Burdur'daki gelişmeleri okuyucularımıza aktarmak için özveriyle çalışan ekibimiz karşıladı.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Salı, 04 Nisan 2017 15:56

Modern kampüs hizmete açıldı

Burdur Belediyesi tarafından yapılan Akdeniz Bölgesinin en modern Hizmet Kampüsü, Sultanderesi'nde hizmete açıldı. Yeni hizmet kampüsünde Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Çevre ve İtfaiye Müdürlükleriyle birlikte atölyeler taşındı. Bölgenin en modern hizmet binası olma özelliğini taşıyan 2 katlı kampüste müdürlüklerin yanısıra depolar, araçlar için lastik ve yağ değiştirme alanı, demir atölyesi, ahşap atölyesi, marangozhane, boyama ve pvc atölyeleri, proje odaları, revir, işçiler için dinlenme salonları, toplantı ve çalışma odaları, fuaye salonu, eğitim salonu, kantin, arşiv ve yemekhane bulunuyor.

Yayınlandığı Kategori Manşet

16 Nisan'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle birlikte 18 Maddelik Anayasa değişikliğinin oylanacağı referanduma çok az bir süre kaldı. Siyasiler çalışmalarını ilçe ilçe, köy köy, mahalle mahalle, hatta ev ev gezerek yoğun bir şekilde sürdürüyorlar.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Salı, 04 Nisan 2017 15:52

Prangalı Düşlerimiz

Parmaklıkların arkasında ne kadar özgürsek bir kafeste,
O kadar da mecburuz prangalı düşlerimize.
Puslu bulutlara değin umutlarımız,
En kâfi heceler acımıza: pişmanlık ve hüzün...
Olmazlara bütün yolculuklarımız,
Oldurma çabası gütmeksizin.
Küçük ve mutlu bir huzur isteklerimiz,
Basit ve gerçekleşmemecesine mümkünnatlı.
Yüzümüz çevrilmiş çiçekten, bahardan,
Ellerimiz gönüllerimiz dahi aramaz olmuş kahkaha basamaklarını.
Birde keder ve elem binmiş asırlık, nasırlı sırtımıza,
Belli ki gönülde yer el vermemiş.
Parmaklıkların arkasında ne kadar özgürsek bir kafeste,
O kadar da mecburuz prangalı düşlerimize.

Yayınlandığı Kategori Köşe Yazıları

16 Nisan Referandumu, nerede ise yüz yıllık demokrasi mücadelesi ile elde edilen, Cumhuriyet kazanımlarına sahip çıkıp, çıkamayacağımızın sınavı olacak!

Yayınlandığı Kategori Köşe Yazıları