Röportaj - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Çarşamba, 19 Nisan 2017 15:44

Antalya Yolu'nda trafik kazası

Antalya-Burdur Yolu'nda özel bir araç, seyir halindeki iki tırın arasında sıkıştı. Herhangi bir yaralanmanın olmadığı olayda tırların arasında kalan araç büyük zarar gördü.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Çarşamba, 19 Nisan 2017 15:01

20 Nisan 2017 Perşembe

20 Nisan 2017 Perşembe

 

Yayınlandığı Kategori Arşiv
Çarşamba, 19 Nisan 2017 14:54

Devlet Hastanesinin eski binası yıkıldı

Uzun yıllar Burdur Devlet Hastanesi olarak kullanıldıktan sonra, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nin Sağlık Yüksekokulu, Sağlık Lisesi, Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Liselerine ev sahipliği yapan, Çatalpınar Mevkii'deki bina depreme dayanıksız olduğu için yıkılıyor.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Burdur İnsuyu Mağarası idare binaları ve çevre temizlik işlerinin 3 kişi ve 5,5 aylık süreyle hizmet alımı işi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Yayınlandığı Kategori Resmi İlanlar
Çarşamba, 19 Nisan 2017 14:54

Görkemli şehir Kibyra turizm merkezi olacak

Arkeoloji Dünyasının yakından takip ettiği Kibyra Antik Kenti Kazılarının başındaki duran Şükrü Özüdoğru, Turizm Haftası'nda verdiği konferansla çalışmaları paylaştı. Müze Müdürlüğü Konferans Salonu'nda yaptığı sunumda, 2007'de başlayan kazıların 10 yılı geride bıraktığını hatırlatan Yrd. Doç. Dr. Özüdoğru, Kibyra'nın önemli bir turizm merkezi olması yolunda büyük bir dönüşüm sağladığını vurguladı.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Burdur'da mermer sektörü başta olmak üzere ihracat yapan iş adamları ve tüccarlar ile sorunları yerinde değerlendirmek üzere Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Tarık Sönmez ve 5 Bakanlık Genel Müdürü ile Burdur'a geldi. Konuya dair yapılan açıklamada, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda iş adamları ve ihracatçı sanayiciler ile bir araya gelinen toplantıda, başta mermer olmak üzere çeşitli sektörlerin sorunlarının masaya yatırıldığı açıklaması yapıldı;

Yayınlandığı Kategori Manşet
Çarşamba, 19 Nisan 2017 14:54

Hükümet “Anadolu Gazetelerini Unuttu”

Anadolu Gazetelerini ayakta tutan Resmi İlan tarifesi hala yayınlanmadı. Buda yerel gazeteleri zora girmesine neden oluyor.
Her yıl Ocak ayında Bakanlar Kurulu resmi ilan tarifesini onaylayarak yürürlüğe giren ilan tarifesi bu yıl görüşülmesi uzadı.

Yayınlandığı Kategori Manşet

FETÖ/PDY duruşmasında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlamasıyla tutuklu eski komiser yardımcısı Suat Kırlıoğlu, tutuklu eski polis memuru Mahmut Aksu ile tutuklu emekli polis memuru Ahmet Manisa ifade Verdi.
Ağır Ceza Mahkemesi'nde Mehmet Ali Yüce başkanlığındaki heyete ifade veren Mahmut Aksu 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçlamasını kabul etmeyerek, "Ne FETÖ ne de başka bir terör örgütüne üye olmadım, hiçbir irtibatım olmadı. çocuklarımı devlet okullarında sınıflar kalabalık olduğu için özel okula gönderdim" dedi

Yayınlandığı Kategori Manşet