Röportaj - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

Ekonomik krizler ülkede önce büyükşehirleri vurur. Ekonomik krizlerin sosyal siyasal etkileri de önce büyükşehirler'de hissedilir. Daha sonra, ekonomik kriz ve buna bağlı sosyal, siyasal etkiler, Anadolu'da, diğer şehirlere, ilçelere, köylere kadar uzanır.

Yayınlandığı Kategori Köşe Yazıları

Milletvekili Reşat Petek yazılı açıklama yaparak Ak Parti Bucak İlçe Başkanvekili, Bucak Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı, Ak Parti Bucak Kadın Kolları Başkanı ve Gençlik Kolları Başkanı'nın Bucak'ta kutlama yapmak ve yaptırmak istemediklerini ifade etti;

Yayınlandığı Kategori Manşet

Hazreti Peygamberimizin doğum günü olarak kutlanan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri "Hazreti Peygamber ve güven toplumu" temasıyla başladı. Cumhuriyet Meydanı'ndaki programda Tasuvvuf Musikisi Korusunun icra ettiği eserler eşliğinde Kutsal Emanetler Sergisi gezildi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Salı, 18 Nisan 2017 15:34

19 Nisan 2017 Çarşamba

19 Nisan 2017 Çarşamba

 

Yayınlandığı Kategori Arşiv

Türkiye Barolar Birliği'nden yapılan açıklamayla, Referandum'un sonucunu kullanılan mühürsüz zarf ve oylardan ziyade YSK'nın hukuksuz kararının etkilediği vurgulandı;
1- 16 Nisan 2017 Halk Oylaması sürecini hep birlikte yaşadık. Bu süreçte görev alarak yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığı, hukukun üstünlüğü için mücadele eden tüm baro başkanlarımız ile meslektaşlarımıza, toplantılarımıza katılan ya da sosyal medyadan izleyen, düşüncelerini paylaşan tüm vatandaşlarımıza, tercihi ne olursa olsun oyunu veren herkese içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.
2- Anayasa değişikliği sürecinde, Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu'nun kararları çerçevesinde ve 1136 sayılı Avukatlık Kanunu'nun 110.maddesi uyarınca, milletvekillerini ve halkımızı bilgilendirmek üzere, üzerimize düşen görevi yerine getirdik.
3- Halk oylaması gününde; Halk Oylamasına sunulan değişikliğin hukuk düzenimizi bütünüyle etkileyecek olması, dolayısıyla böyle bir değişikliğin tam anlamıyla güvenilir bir oylama sonucunda yapılmasındaki üstün kamu yararını dikkate alarak, hukukun üstünlüğünü korunması görevimiz çerçevesinde Türkiye Barolar Birliği'nde Sandık Güvenliği Merkezi kurduk. Konunun uzmanı meslektaşlarımız eliyle, vatandaşlarımızdan gelen soruları telefonla cevapladık, barolarımızı sorunlarla ilgili bilgilendirdik.
4- Sandık Kurullarında temsilci görevlendirmek ise, barolarımızın ve Türkiye Barolar Birliği'nin görev ve yetki alanında değildir. Bu sebeple, oyların sayımına ilişkin tutanakların tutulmasına, toplanmasına ve karşılaştırılmasına dair veriler, halk oylamasında sandıklarda görevli bulundurma hakkına sahip siyasi partilerin elinde mevcut olabilir. Bu nedenle; YSK'nın yalnızca siyasi partilere duyurduğu sandık sonuçlarının toplanan tutanaklarla karşılaştırılması, yine yalnızca siyasi partilerce yapılabilir.

Yayınlandığı Kategori Manşet

16 Nisan'da yapılan Anayasa değişikliği referandumu sonuçlarını gazetemize değerlendiren Ak Parti İl Başkanı Dr. Süleyman Faki, "Muhalefet başından beri 'Hayır' diyerek çalışmaları sürdürdü. Demek ki hayırlı sonuç Evetmiş." dedi. Referandum sonuçlarının dünyaya ve terör örgütlerine Türk Milletininin kararlı duruşunu ciddi şekilde gösterdiğini söyleyen Faki, "Ülkemizin huzurlu geleceği için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye 16 Nisan'dan sonra yeni bir döneme girdi bundan sonra ayrışma yok birleşme ve birlikte ülkemizi kalkındırma var." sözleriyle düşüncelerini paylaştı.

Yayınlandığı Kategori Manşet