Röportaj - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

17 Nisan 2017 - Pazartesi - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv
Pazar, 16 Nisan 2017 22:49

Ülkede bir puan farkla evet önde

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle birlikte 18 maddenin oylandığı Anayasa Referandumunda yaşlı genç milyonlarca seçmen sandıklara giderek oy kullandı. Yüksek Seçim Kurulu'ndan , Türkiye Genelinde 167 Bin sandıkta 55 milyon 319 bin 222 kişinin; Burdur'da ise 319 sandık bölgesindeki 654 sandıkta 194 Bin 296 seçmenin oy kullanma hakkı olduğu açıklaması yapıldı;

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazar, 16 Nisan 2017 14:13

silahlı seçmen gözaltında

Suna Uzal Ortaokulu’nda oy kullanmak için giden bir kişinin üzerinde silah bulunduğunu tespit eden emniyet güçleri, şahsı gözaltına aldılar. Gözaltına alınan seçmenin, Emniyetteki işlemlerinin ardından bırakılacağı öğrenildi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazar, 16 Nisan 2017 13:34

Söz de karar da milletin

Bucak Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda eşi Şerife Petek'le birlikte oyunu kullanan TBMM Anayasa Komisyonu Başkanvekili Reşat Petek, halkın iradesine ve demokrasiye sahip çıkmak adına sandıkları gittiğini, günün yarısında sandıklara gitme oranının 2/3’ü oranını bulduğunu dile getirip, “Türkiye’de 1950’den beri seçimler hakim gözetiminde şaibesiz olarak gerçekleşiyor. Şuan da aynı şekilde herhangi bir şaibeye meydan vermeden seçimler sürüyor. Sonuç ne olursa olsun milletimizin iradesi hükümdar olacak. Söz de karar da milletin diyerek yola çıktık. Şimdi karar millette, sonucun ülkemize iyilik ve güzellik getirmesini diliyorum” diyerek düşüncelerini aktardı. 

 

Yayınlandığı Kategori Manşet

Özboyacı İlkokulu'nda eşi Melike Özçelik ve oğlu Osman Özçelik'le birlikte oy kullandıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Milletvekili Bayram Özçelik, Parti teşkilatıyla güzel bir çalışma yaptıklarını belirtip, “Ülkemiz için, Türkiyemiz için tarihi bir halk oylamasını gerçekleştiriyoruz. 93 yıldır devam eden Parlamenter Hükümet Sistemini aksaklıklarıyla, yanlışlıklarıyla, problemleriyle geriye atmak istiyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde halkımızın büyük bir ekseriyetle ‘Evet’ diyeceği kanaatimiz mevcut. Çok hızlı bir sayım gerçekleşecek, kısa sürede de sonuçları alacağız. Türkiye Genelinde olduğu gibi Burdur’da da güzel bir sonuç almak istiyoruz. Teşkilatlarımızla güzel bir çalışma yaptık, halkımızın vereceği karar başımızın gözümüzün üstündedir.” dedi.

 

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazar, 16 Nisan 2017 13:34

Kardeşçe yaşamayı öğrenmeliyiz

USO Anadolu Lisesi’nde eşi İlkin Göker'le birlikte oy kullanan Milletvekili Mehmet Göker, görüşlerini “Bizleri yetiştiren Türkiye Cumhuriyetine olan borcumuzu ve Türkiye Cumhuriyetinin payidar kalabilmesi için bir çalışma yürüttük. Evet’te çıksa hayır da çıksa ülke topraklarında kardeşçe yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor. Referandumun ülkemize ve Türkiye’ye hayırlı olmasını temenni ediyorum.” diyerek paylaştı.

 

Yayınlandığı Kategori Manşet

Eşi Hülya Ercengiz'le birlikte Özboyacı İlkokulu’nda oy kullanan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, referandumun ülkemizin için layırlı olmasını dileyip, “2 aylık süren kampanya sürecinde halkımız bilinçlendi. Neye hayır, neye evet diyeceğini öğrendi. Bizler açısından bakıldığı zaman savunduğumuz fikirlerin arkasında durmaya devam edeceğiz. Sandıktan ne çıkarsa çıksın önceliğimiz bu ülkenin bağımsızlığı, demokrasisi ve cumhuriyeti üzerine olacak. Vatandaşımızın ferasetine, sağduyusuna ve vicdanına sığınarak oy kullanacağını düşünüyorum.” dedi.

 

Yayınlandığı Kategori Manşet