Röportaj - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Cumartesi, 01 Nisan 2017 13:28

03 Nisan 2017 - Pazartesi - Burdur Gazetesi

03 Nisan 2017 - Pazartesi - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

Türkiye 16 Nisan’da yapılacak referanduma gün sayarken CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Askeriye Köyü’nde vatandaşlarla buluşup, Yeni Sanayi Sitesi’nde esnaflarla yaptığı kahvaltının ardından, Belediye Konferans Salonu’nda sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar ve partililerle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada, anayasa değişikliğinde oyun hangi gerekçeyle ve niçin kullanılacağının bilinmesi gerektiğini söyledi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Saz ve söz ustası halkbilimci Üstad Hamit Çine, derlemeleri, besteleri, şiirleri ile yöre kültürümüzün yaşatılmasına, zenginleşmesine büyük emek verenlerdendir.
    Saz ve söz  ustası Üstad Hamit Çine şiirleri ile de halkımıza rehberlik edip yol gösterdi. Son şiirini de bize ilettiği için teşekkür ediyor okuyucularımızla paylaşıyoruz;

Yayınlandığı Kategori Manşet
Cumartesi, 01 Nisan 2017 12:15

Kandil Simitleri Başkan Ercengiz’den

Burdur Belediyesi Regaip Kandili’nde esnaflar ve vatandaşlara 5 bin paket kandil simidi dağıttı.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Milletvekili Petek’ten müjde; “  Burdur, Tarım Ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’ndan (TKDK) 20 Milyonluk Proje Sözleşme İmzalamaya Hak Kazandı.”

Yayınlandığı Kategori Manşet
Cumartesi, 01 Nisan 2017 12:15

Ak Parti kandili de boş geçmedi

16 Nisan’da yapılacak referandum öncesi partiler yoğun çalışmalarını sürdürüyorlar. Referandumda “Evet” çıkması için yoğun bir çalışma içerisinde olan Ak Partililer, bir yandan Milletvekilleri öncülüğünde köylerde toplantılarını sürdürüyor, diğer yandan çeşitli etkinliklerle gündemdeki yerini korumaya devam ediyorlar. Ak Parti Gençlik Kolları üyeleri, Regaip Kandilinde Cumhuriyet Meydanı’nda çorba ve kandil simidi dağıttı.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Burdur’da temaslarını Bucak’ta sürdüren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, otobüsle Bucak ilçesine giderek, Lider Hastanesinin önünde hasta yakınlarıyla sohbet etti. Cumhuriyet Caddesi’nde Bucaklılar’ı selamlayıp esnafla sohbet eden Kılıçdaroğlu, Besler Kongre Merkezi’nde muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve kanaat önderleriyle buluştu. Burada konuşan Kılıçdaroğlu, demokrasi için ‘hayır’ diyeceklerini, referandumun bir siyasi partiyle ilgilisinin olmadığını belirtti.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Cumartesi, 01 Nisan 2017 12:08

Burdur Turizm’de niye sınıfta kalıyor?

Teke Yöresi’nin dolayısı ile Teke Kültürü’nün Başkenti Burdur, aynı zamanda, Sagalassos, Kibrya, Kremna Antik Kentleri, Hacılar Höyüğü’nde ortaya çıkarılan kalıntılar, Kuruçay Höyüğü’nde ortaya koyulanlar, Boubon, Milas, Sia, Balboura antik Kentleri, Lisinia, Olbasa, Keraitate, Kodrula Antik Yerleşim yerleri, Susuz Han, İncir Han, Saat Kulesi, Derviş Mehmet Paşa Kütüphanesi, Pirkulzade Kütüphanesi, Saden Camii ve Kütüphanesi,  Dengere Camisi, Kavaklı Rum Kilisesi, Roma Köprüsü, Kayaaltı Köprüsü, Dağarcık Köprüsü, Onacak Köprüsü, Hoca Bali Hamamı, Selçuklu Hamamı, Baki Bey, Taş Oda, Çelikbaşlar Konakları ve daha pek çok tarihi eserle turizm açısından, çok önemli bir potansiyele ve avantaja sahiptir.

Yayınlandığı Kategori Köşe Yazıları

Ak Parti İl Başkanı Süleyman Faki ve MHP İl Başkanı Hikmet Ökte, 16 Nisan’da yapılacak halk oylamasında “Evet” vereceklerini açıklayan BBP’nin il başkanıyla buluştular.

Yayınlandığı Kategori Manşet