Burdur'un tanıtımı - 3.0 out of 5 based on 2 votes

Burdur'un tanıtımı

t">

Akdeniz Bölgesi'nin batısında yer alan BURDUR tanınmaya ve tanıtılmaya çok muhtaç bir ilimizdir.

Tanınmak; varlığını ve benliğini kabul ettirmektir. Bu bakımdan özel bir önem taşır tanınmak. Tanınmak için tanıtılmak gerekir. Bir ilin tanıtılması, öncelikle o ilin kimliğini taşıyan insanlara ve o ili yönetenlere düşer. Tanıtımda ilk akla gelen; Burdur Valiliği, Burdur Merkez Belediyesi, İlçe Belediyeleri, Üniversite ve sivil toplum kuruluşlarıdır. Bu tanıtımın etkinliği yeterli olmadığı için, bu şehrin bir hemşehrisi olarak üzüntü duymaktayım. Nasıl mı? Şöyle:

 

1- Bir televizyon programı için (NTV) ilimizde çekimler yapan televizyoncu Oğuz Haksever, akşam haberlerinde çektiklerini gösterirken; Bucak'ın Burdur ilçesi diye söze başlayınca...

2- Uzak illerde askerlek yapan Burdur delikanlısının, kışlada, nerelisin diye soranlara, Burdur'u tanımadıklarını anlayınca Antalyalıyım dediği duyulunca...

3- Televizyon kanallarının günde defalarca yayınladıkları HAVA DURUMU raporlarında bölgemiz illerini verirken, ilimiz BURDUR'U atlamalarını gördükçe...

Ve daha birçok tanınmazlığımızı, bilinmezliğimizi duydukça, gördükçe ve yaşadıkça üzüntü ve hicap duymaktayım. Sorun bu iken çözüm ne olmalı?

ÇÖZÜM: Tanıtım organlarından yeterince yararlanmak. Ulusal ve uluslararası sosyal ve kültürel etkinliklerin içinde olmak, Burdur varlığını hissettirmek. Şöyleki; Burdur Valiliği ve Burdur Belediye Başkanlığı, HAVA DURUMUnda Burdur ilimizin televizyonlarda yer alması için hemen girişimde bulunmalıdırlar.

Diğer iller, Türkiye haritasında yerini ve adını günde defalarca 75 milyon insana sunarlarken, Burdur haksız tanıtım rekabetine uğramakta ve tanıtımdan mağdur edilmektedir. Bu mağduriyet giderilmelidir.

Sosyal ve kültürel etkinliklerda daha fazla yer alınmalıdır. Bu kapsamda Burdur Valimiz Sayın Süleyman TAPSIZ başkanlığında, İl Kültür Turizm Müdürlüğünce organize edilen EMİTT Turizm Fuarı'na katılım bizleri çok memnun etmiştir. Kendilerine ve mahiyetine saygı ile teşekkür ederim. Bu memnuniyeti diğer ortamlarda da sıkça görmek en samimi arzumuzdur.

Ayrıca Burdur Belediyesinden ve varlığı ile sevinç duyduğumuz Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinden de Burdur'u tanıtacak, ses getirecek daha çok faaliyetler beklemekteyiz.

Ülkesinde ve çevresinde tanınan bir BURDUR'da buluşmak dileği ile...

Ögeyi Oylayın
(2 oy)

Yorum yapın