Biz değil Erdoğan düşünsün! - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Biz değil Erdoğan düşünsün!

Anadolu’nun zalime karşı durma, zulme boyun eğmeme geleneği çok eski çok köklüdür.

Peki o zaman neden hala zalimler hükmedip zulüm yapıyor?

Bu sorunun cevabını ninem yıllarca önce vermişti bana;

“Dünya iyilerin yüzü suyu hürmetine ayakta duruyor.”

Ayrıca çobanın kepeneğiyle ürküttüğü koyunların arasında olmak, boyun eğmek, olanı biteni görüpte görmezden gelmek, zalimin zulmüne ortak olup onun kılıcını sallamak kolay!

Hangi devirde olursa olsun, hangi zamanda yaşanırsa yaşansın, zalime karşı durmak, zulme kafa tutup direnmek zor!

Ammaaa geriye dönüp baktığımızda, kötüler, zorbalar, diktatörler,  halkı aldatıp soyanlar, onların kemik yalayıcıları,  yalan yeminle sahte dindarlıkla iktidarlarını sürdürenler, eninde sonunda tarihin çöplüğüne gidiyor!

Zalimin zulmüne direnen, akıl, bilim, hak, adalet, adil paylaşım, kardeşlik yolunda yürüyüp, ülkesi, halkı için, mazlumlar için canlarını ortaya koyanlar,  Pirsultanlar, Şeyh Bedreddinler, Nazımlar, Denizler, Yaşar Kemaller, Güneyler, mahzuniler ve daha pek çokları, sözleri, şiirleri, türküleri, kitapları, filmleri, oyunları, resimleri, ile anılırken, zalimin kılıcı olan “Hızır Paşalar”a lanet okunmakta.

Oyun içinde oyun oynanmakta. Dedikodunun bini bir para.

Neymiş seçimi kaybetsede iktidardan gitmezmiş...

Gidecek!

Ya yine seçim kazanıp iktidarda kalırsa ne olacakmış?

Şimdiye kadar ne olduysa o!

Ben bu yaşıma gelinceye dek sağı, solu, dindarları birleştiren koalisyonlar gördüm, yaşadım.

Ama muhalefetteki sağın, solun, dindarın, seçime aynı ittifak içinde girip, oy pusulasında aynı karede olduğuna ilk kez şahidim!

Demek ki; iş buraya kadar gelmiş... AKP iktidarı ve lideri Erdoğan, sağıda-soluda-dindarıda, herkesi karşısına alıp, ülkenin en az yarısına illallah dedirtmiş! 

Böylesine kenetlenmiş bir muhalefet 24 Haziran seçimlerini kazanır mı? 

Kazanır!

Kazanmazsa;  

Biz yine aynı kararlılıkla yola devam ederiz.

Gerisini de bırakın, böyle bir muhalefeti, CHP- İyi Parti-Saadet ve HDP’yi, yani neredeyse ülkeyi karşısına alarak iktidar olacak olan Erdoğan düşünsün! Onuda biz mi düşüneceğiz!

Ögeyi Oylayın
(1 Oylayın)
Bu kategorideki diğerleri: « Öğretmenim Orman ve köylü »

1 yorum

  • Attila KAYAN
    Attila KAYAN Salı, 15 Ocak 2019 22:28 Yorum Bağlantısı

    Hasan TÜREL'in Biz değil Erdoğan Düşünsün yasızına yorum. Hasan bey
    Muhalefet, Lideri korkak ve ürkek olduğu sürece bu iş olmaz ve Erdoğan değil sen ve ben düşünmek zorunda kalacağız. Neden mi. 9 seçim geçirmiş ve bu zaman zarfında bir defa olsun kitleyi ayağa kadıracak hiç bir başarısı olmayan bir kişi 19 seçim geçirse artık boş boş ve boş. kimse bu saatten sonra muhalefetin arkasından yani Kılıçdaroğlu'nun ardından gitmez. İlk Gen. Bşk. olduğu zaman ki rüzgarın eteklerini taşıyamadı. o tren kaçtı. ne olacak biliyormuşsun. yeni bir tüzük En fazla iki genel seçimde başarılı olamayan (bir Genel bir Yerel.) otomatikman görevinden ayrılmış olacak ve yeni gen. başkan seçilecek.

Yorum yapın

No Internet Connection