Haberler - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Pazartesi, 06 Mart 2017 16:17

07 Mart 2017 - Salı - Burdur Gazetesi

07 Mart 2017 - Salı  - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

Şeref Günü, Mustafa Kemal Atatürk'ün Burdur'a ayak bastığı Çatalpınar Mevkii'nden Cumhuriyet Meydanı'na kadar düzenlenen kortej yürüyüşüyle kutlandı. Yürüyüşe katılanları Cumhuriyet Meydanı'nda halk oyunları ekipleri, gösterilerle karşıladı.
Ulusumuzun düşman işgalinden kurtuluşunda önderliği üstlenen Mustafa Kemal Atatürk, genç cumhuriyetin yılmaz yurttaşlarıyla buluşmak için yurt gezilerine çıktı. Çok sayıda şehirde yurttaşlarla buluşan Atatürk'ün 6 Mart 1930'daki durağı Burdur'du. 87 Yıldır Şeref Günü olarak kutlanan 6 Mart, bu yıl da Atatürk'ü Burdur'da ağırlamanın haklı gururuna sahne oldu.
Atatürk'ün Burdur'a ayak bastığı Çatalpınar Kavşağı'ndan Vali Şerif Yılmaz, Garnizon Komutanı Cem Tuce, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Mehmet Göker, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Burdur Barosu Başkanı Ramazan Gedik, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz'la birlikte çok sayıda Burdurlu'nun yer aldığı kortej yürüyüşü, Türk Bayrakları ve Belediye Bandosu'nun öncülüğünde Cumhuriyet Meydanı'na kadar devam etti. Cumhuriyet Meydanı'nda halk oyunları gösterileriyle karşılama yapıldıktan sonra, program çelenk sunma ve bayrak teslim töreniyle devam etti.
Cumhuriyet Meydanı'nda yaptığı konuşmada, "Bizler bu günü kutlarken sadece büyük bir kahramanın ilimize gelmesini kutlamakla kalmıyor, aynı zamanda onun ilkelerinin ülkemize verdiği bağımsızlık gücünü ve gelişmişlik düzeyini de kutluyoruz." diyen Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 15 Temmuz'u hatırlatıp, demokrasi vurgusu yaptı.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Barış Ayten, önceki dönem il başkanlarının da katıldığı basın toplantısında Ak Parti Milletvekili Burhan Kuzu'nun "Cumhurbaşkanlığı ve Yeni Hükümet Sistemi" konulu konferansına katıldığı için Vali Şerif Yılmaz'ı eleştirdi.
Siyasi programlara katıldığı gerekçesiyle Vali Yılmaz'ı eleştirip "Devletin Valisi olduğunuzu unutmayın!" diyen CHP İl Başkanı Barış Ayten, programa katılan Burhan Kuzu'nun sosyal medya hesabından "Çok az da olsa, kimi kamu görevlilerinin Referandum için görüş açıklamaları kesinlikle yanlıştır. Yapan hakkında derhal soruşturma açılmalıdır" dediğini hatırlattı ve "Sayın Kuzu, bu durumdan yola çıkarak yetkililerinizden, Burdur Valisi hakkında soruşturma açmasını talep edecek misiniz? Yoksa sözünüzü yiyecek misiniz?" sorusunu yöneltti.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazartesi, 06 Mart 2017 15:26

Karahan bölgesinin gururu oldu

Türk medyasının bağlı bulunduğu baş kurum olan Basın İlan Kurumunun ( BİK) 29'ncu dönem Genel Kurul Üyeliğine Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan seçildi.
1961 yılında kurulan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin en prestijli kurumlarından olan Basın İlan Kurumunun, 29'ncu dönem genel kurul seçim sonuçları geçtiğimiz hafta açıklandı.
Basın İlan Kurumu teşkiline dair, geçtiğimiz 19 Ocak 2017 Perşembe günü yapılan İlan Prodüktörlük seçimlerini, Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan'ın kazandığı resmi olarak açıklandı.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Adalet ve Kalkanma Partisi İl Başkanı Süleyman Faki, yaptığı açıklamada CHP İl Başkanı Barış Ayten'in eleştirilerine cevap verdi. "Açıklamayı hayret, dehşet ve CHP'ye yakıştıramadığımız bir siyaset anlayışı içinde değerlendiriyoruz" diyen Ak Parti İl Başkanı Faki, Burhan Kuzu'nun partinin değil, bazı sivil toplum örgütlerinin davetlisi olarak Burdur'a geldiğini açıkladı. Programa Ak Parti teşkilatının da misafir olarak katıldığını söyleyen Faki, "Chp İl Başkanının basın toplantısında ileri sürdüğü iddiaları siyasi hoşgörüden uzak, toplumsal uzlaşı ve birlik beraberlik ruhunu sabote edici olarak değerlendiriyor gerek referandum sürecinde gerekse diğer süreçlerde aklı selim olmaya ve sağduyuya davet ediyoruz" diyerek düşüncelerini paylaştı.
Ak Parti İl Başkanı Süleyman Faki, Vali Şerif Yılmaz ve Milletvekili Burhan Kuzu'yu hedef alan açıklamalar yapan CHP İl Başkanı Barış Ayten'i sert bir dille eleştirdi;

Yayınlandığı Kategori Manşet

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası Burdur Şubesi, hafta sonu yapılan genel kurulla yeni yönetim kurulunu belirledi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Saadet Partisi İl Başkanlığı'ndan merhum genel başkanları ve eski başbakanlardan Necmettin Erbakan anısına fotoğraf sergisi açıldı.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Yaz aylarına 3 ay kalmasıyla birlikte akıllara kilolarımız gelmeye başladı. Hem baharın gelmesi de metabolizmaları canlandırarak bu isteği arttırdı . Herkesin acilen vermeyi istediği bu kiloların nasıl gideceği hakkında beslenme konusunda uzman olan olmayan herkesin bir sürü düşüncesi ve yöntemi var . Karatay, Dukan, protein, kan grubu, taş devri gibi bir çok uygunsuz diyetler internette ve medyada kol geziyor . Hatta 1 ayda 15 kilo kaybedeceğinizi garanti eden kitaplar piyasada yok satıyor . Özellikle internette ve sabah kuşağı programlarına bir çok bilgi kirliliği yer almaktadır. Hal böyle olunca her ortamda bilgiler değişiyor ve kafaları çok karıştırıyor. Bu konuda alanında uzman bilimin ışığında eğitim almış olan DİYETİSYEN'lere güvenerek sağlıklı bir şekilde kilolarınızdan kurtulmalısınız . Yoksa sağlığınızdan olmanız içten bile olmaz. Kötünün iyisi ise absürt diyetler uygulayarak metabolizmanızı çok yormanızdır.

Yayınlandığı Kategori Konuk Kalem
Pazartesi, 06 Mart 2017 15:14

Renkli A4’ler

Eskiden bir de şeyler vardı ya hani şu renkli A4 kağıtlar. Üzerine yazmaya kıyamazdık be. Zaten senede bir kere köye bir bakkala gelecekte sende bitmeden ya da paran varsa alacaksın. Çok önemli şeyleri yazardık o kâğıtlara. Hatta ben benimkilere kaç sene hiçbir şey yazmadım öylece evde dosya da beklediler. Demek ki o yıllarda hayatımda renkli A4'lere yazacak kadar kayda değer olaylar yaşanmamış. Yahut yaşanmışta ben anlamamışım. Zaten küçüğüm, birazda(bayağı) haşarı bir çocuğum kim bilir hangi hinlikleri düşünürken kaçırdım yaşananları.

Yayınlandığı Kategori Köşe Yazıları