Haberler - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

15 Mart 2017 - Çarşamba - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

Almanya ve Hollanda'yla ilgili yaşanan krizleri Burdur'da değerlendirip, İsrail ve Rusya'yla daha önce yaşanan problemleri hatırlatan CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, "AKP mağdur edebiyatıyla kazanacağım diye düşünüyor ama kaybedecek." dedi. Barzani'nin "Türkiye'deki referandumda Evet'i destekleyeceğiz" dediğini söyleyen CHP'li Yılmaz, Bahçeli'ye "söyleyecek sözü kalmadı mı?" diye seslendi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) 8-9 Mart 2017 tarihleri arasında YGS sınavına girecek öğrencilere, Mesleki-Teknik lise öğrencilerine ve üyesi olan aile şirketlerine yönelik bir dizi eğitim çalışması düzenledi. Konuya ilişkin "Eğitimci olarak davet edilen TOBB ETÜ SEM Öğretim Görevlisi Dr. Cengiz Tavukçuoğlu tarafından verilen seminerlerde "Başarıya Giden Yol, Mesleki - Teknik Eğitimde Motivasyon ve Aile Şirketlerinde Kuşak Çatışması" isimli eğitimlere yoğun ilgi gösterildi" açıklaması yapıldı;.
Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik; "Burdur Ticaret ve Sanayi olarak meslek sahibi olmak ve meslek seçiminin öneminin farkındayız. Beklentimiz; üniversite eğitimi sayesinde bu coğrafya için iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, araştıran ve sorgulayan başarılı bir genç neslin yetişmesidir. Bu sebeple; YGS öncesinde sınava hazırlanan öğrencilerimizin, streslerini ve heyecanlarını ortadan kaldırmak, moral ve motivasyonlarını en üst seviyeye çıkartmak amacıyla, TOBB ETÜ SEM Öğretim Görevlisi Sayın Dr. Cengiz Tavukçuoğlu'nu ilimize davet ettik. 8 Mart 2017 tarihinde MAKÜ Konferans Salonu'nda, 9 Mart 2017 tarihinde Gölhisar Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonu ve Burdur Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlediğimiz eğitimlere katılım bizleri oldukça memnun etti. Aynı zamanda Sayın Hocamız tarafından 9 Mart 2017 tarihinde Odamız Konferans Salonu'nda verilen "Aile Şirketlerinde Kuşak Çatışması" isimli seminerin de, geneli aile şirketi olan üyelerimizin kurumsallaşma sürecine katkı sağladığı kanaatindeyiz" dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

CHP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'i ziyaret etti.
Yapılan açıklama ile ziyarete CHP İl Başkanı Barış Ayten, ADD Burdur Şube Başkanı Osman Gök ve partililerinde eşlik ettikleri belirtildi;
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Ercengiz, Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz'a teşekkür ederek belediyenin çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Ziyarette konuşan Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz ise Türkiye'nin dış politikası üzerine görüşlerine dile getirdi. Başkan Ercengiz ziyareti anısına Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz'a sipsi, fincan takımı ve alaca dokuma hediye etti.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Mehmet Akif Ersoy'un adını taşıyan MAKÜ'de İstiklal Marşının Kabulü 'nün 96. Yılı etkinlikleri koşu ve yürüyüş ile başladı.
İstiklal Marşının Kabulü 'nün 96. Yılını kutlamak ve Mehmet Akif Ersoy'u anmak için Üniversite Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından ve bir içecek firması sponsorluğunda 'Akif'in Nesli İstiklal 'den İstikbale Koşuyor' ve 'Akif'in Nesli İstiklal'den İstikbale Yürüyor' etkinliği düzenlendi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Salı, 14 Mart 2017 15:58

Şehirde güneş Kökez’de kar

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi üzerinden Büğdüz, Kökez, Kapaklı Aziziye'ye köylerine ulaşan yol üzerindeki arazi, hala yer yer karla kaplı.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde gerçekleşen Panele katılmak üzere gelen Arnavutluk Alsar Vakfı Başkanı Mehdi Gurra Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz'ı ziyaret etti.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Almanya ve Hollanda başta olmak üzere, Avrupa Birliği Ülkeleri'nin, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Bakanları'nın, ülkelerine gelmelerine yasak koymaları, asla normal ve kabul edilebilir bir tavır değil. Bu uygulamanın yanlışlığını, Ana Muhalefet Partisi CHP'nin Genel Başkanı Kılıçdaroğluda ifade etti. CHP yöneticileri, bu uygulamayı, bu ülkelerde yapacakları toplantıları iptal ederek protesto ettiler.

Yayınlandığı Kategori Köşe Yazıları
Salı, 14 Mart 2017 15:51

Sabbah

İsmaililik mezhebine dayalı olarak kurduğu Haşhaşiler tarikatı ile Alamut Kalesinin hükümranı olarak bilinen, bir Orta Çağ lideri. Üstün körü bakılınca karşınıza böyle çıkıyor. Ama bence kaderini kendi çizen, kendi tarihini kendi yazan has dava adamlarında birisi.
Rivayet o ki:

Yayınlandığı Kategori Köşe Yazıları

İl Saglık Müdürü Dr Mehmet Metin Demir yayınladığı basın bülteni ile 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladı;

Yayınlandığı Kategori Manşet