Haberler - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Pazartesi, 13 Mart 2017 16:44

14 Mart 2017 - Salı - Burdur Gazetesi

14 Mart 2017 - Salı - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

16 Nisan'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Referandumunda Burdur Halkını "Hayır" demeye çağıran CHP Milletvekili Muharrem İnce, Almanya ve Hollanda'yla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.İnce, Cumhuriyet Meydanı'ndaki konuşmasında referandumda "Evet" demeyi düşünlere "AKP'ye git oy ver ama ülkenin tapusunu verme" sözleriyle seslendi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Vali Şerif Yılmaz, İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü programına katıldı.
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konferans ve Sergi Salonunda Burdur Lise'si tarafından Mehmet Akif Ersoy'u anma programı düzenlendi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanlığının Kayıtlı İstihdamın Teşviki-II Hibe Programı kapsamında Süleyman Demirel Üniversitesi ve Isparta Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen "İş Dünyası Kayıtsız Kalmıyor" projesi kapsamında düzenlenen "Kayıtdışı İstihdamın Mevcut Durumu ve Nedenleri" temalı ulusal çalıştay gerçekleştirildi. Barida Otel'de iki gün süren çalıştayda; kayıt dışı ekonomi, kayıt dışı istihdam, nitelikli istihdam ve sosyal diyalog gibi konu başlıkların ele alındığına dair açıklama yapıldı;
Çalıştayın açılış konuşmasını yapan MAKÜ Rektörü ve aynı zamanda proje koordinatörü olan Prof. Dr. Adem Korkmaz Türkiye'nin son 15 yılda çok ciddi bir dönüşüm yaşadığını belirterek bu dönüşümün ekonomik ve sosyal açıdan desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi. Akademik olarak Üniversitemize verdiği katkılar dahilinde, bölgeye de verdiği katkılarla Kayıt Dışı İstihdamın önüne geçilmesi için çaba sarf eden Rektör Korkmaz "Ekonomik ve sosyal kalkınmanın önemli bir ayağını oluşturan istihdam meselesinde sadece istihdamı sağlamak yetmiyor, bunu kaliteli ve nitelikli bir hale getirmemiz gerekiyor. Biz bu proje aracılığıyla kayıt dışı istihdam meselesini çok yönlü bir şekilde ele alarak 3 noktadan bu meseleye bakıyoruz. Birincisi aynayı önce kendimize yöneltiyoruz. İş dünyasının yumuşak karnı olan kayıt dışı istihdam konusunda eleştirileri önce kendimize yöneltiyoruz. İkinci konu sosyal problemlerin hiçbirinin tek taraflı olmayışıdır. Denetim, rekabet, eğitim ve bilgilendirme gibi başlıkları bir arada ele alıp mevzunun insani sorumluluk boyutunu önemseyek toplumsal farklındalık oluşturmaya gayret gösteriyoruz. Son nokta da katılımcılığın oluşturulabilmesidir. Hiçbir kesimin kendi kabullerini dayatmadan; sivil toplum, sosyal kesimler, çalışanlar ve iş verenleri bir çatı altında toplayarak bütüncül bir yaklaşım ortaya koymaya çalışıyoruz" dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Burdur 1. Amatör Lig'i 3. sırada tamamlayan ve play-off'lara katılmaya hak kazanan MAKÜSPOR, Gazi Atatürk Stadı'nda oynadığı play-off ikinci maçında Gölhisar Spor'u konuk etti.
MAKÜSpor-Gölhisar Spor karşılaşması öncesinde MAKÜSpor Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kılınç, maçın hakem triosuna ve Gölhisar Spor Teknik Direktörü Hamit Öncü'ye çiçek taktim etti.

Yayınlandığı Kategori Manşet

İzmir Burdurlular Derneği, merkez binasının düzenlenen yeni konseptiyle ilgili, fikir ve öneri almak için üyeleri ile bir araya geldi.

Yayınlandığı Kategori Manşet