Haberler - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Cumartesi, 11 Mart 2017 14:13

13 Mart 2017 Pazartesi

13 Mart 2017 Pazartesi

 

Yayınlandığı Kategori Arşiv
Cumartesi, 11 Mart 2017 13:09

Baskılar karşıtlıklarını da yaratır!

Baskılar karşıtlıklarını da yaratır!

Yayınlandığı Kategori Köşe Yazıları

Şehirde ve Ülkede Gündem Köşemizin konuğu; Berk Şekerleme Firması’nın sahibi Haldun Gürcan. Haldun Gürcan’la söyleşimizde “Burdur’un Meşhur Ceviz Ezmesi”nin raf ömrünün uzatılması, raf ömrünün  kısalığına uygun pazarlama yöntemleri geliştirilmesi, “Burdur’un Meşhur Ceviz Ezmesi”nin, tümüyle doğal maddelerden oluşması ve katkı maddesi içermemesi özelliğinin, daha fazla tüketicilere duyurulması konuları üzerinde durduk;

Yayınlandığı Kategori Manşet

Veteriner Hekimler Odası Başkanı Kazım Üstüner, “Ekonomisi %60 tarım ve hayvancılığa dayalı bir şehrin veteriner hekimleri olarak sektörel sorunlarla ilgili görüş ve düşüncelerimizi paylaşmak istedik” diyerek düzenlediği basın toplantısında Türkiye’nin hayvancılıkta geldiği noktayı anlattı. Türkiye’nin hayvancılıkta dünyaya yön gösteren bir ülke olmak yerine, en büyük hayvan ve hayvansal ürün ithalatçısı konumuna geldiğini savunan Üstüner, “Bu durumundan dolayı bakanından veteriner hekimine, üreticisinden tüketicisine hepimizin şapkayı önüne koyup düşünmesi gerekiyor” dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Ak Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş, ÜniAk Topluluğu ve Ak Parti Burdur Gençlik Kollarının düzenlediği programın konuğu olarak geldiği Burdur’da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini liseli ve üniversiteli öğrencilere anlattı. MAKÜ Konferans ve Sergi Salonu’nda düzenlenen “Buyrun Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini Tartışalım” başlıklı programda konuşan Ecertaş, “Parlamenter Sistemle Türkiye yönetilmeye devam ederse, Recep Tayyip Erdoğan gibi güçlü bir lider gelmediği takdirde, ülke yine koalisyonlara ve siyasi istikrarsızlıklara mahkum olacaktır.” dedi.

MAKÜ Konferans ve Sergi Salonu’nda ÜniAk Topluluğu ve Ak Parti Burdur Gençlik Kolları “Buyrun Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini Tartışalım” başlıklı konferans düzenledi. Konfaransta konuşmacı olarak Ak Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş yer aldı. Üniversite ve lise öğrencilerinin katıldığı programda Milletvekili Bayram Özçelik, Ak Parti İl Başkanı Süleyman Faki ve Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Belkıs Can konuşma yaptılar.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Cumartesi, 11 Mart 2017 12:45

MAKÜ'de 8 Mart kutlandı

Dünya Kadınlar Günü’nde Eğitim Fakültesi Dekanı ve Dekan Yardımcısı Geleceğin Eğitimcileri ile Buluştu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Eğitim Fakültesi Dekanlığınca düzenlenen etkinliğe dair açıklama yapıldı;

Yayınlandığı Kategori Manşet

Burdur 2. OSB ve Bucak OSB Yönetim Kurulu Toplantıları Vali Şerif Yılmaz Başkanlığında yapıldı. Toplantılara dair  dair açıklama yapılarak bilgi verildi;

Yayınlandığı Kategori Manşet

Arena Özel Eğitim Kurs Merkezi, YGS’ye girecek öğrenciler için motivasyon konferansı düzenledi. Nurcihan Velicangil Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konferansta Psikolog Hipnoterapist Adil Maviş öğrencilere sınav stresiyle başa çıkma ve sınav motivasyonu kazanma konusunda görüşlerini paylaştı. Hazırladığı sunumlarla öğrencilere sınav stresinden uzaklaşma yöntemlerini aktaran Adil Maviş, çeşitli terapi yöntemlerini de paylaşarak sınava girerken motive olmanın yollarını anlattı.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Milliyetçi Hareket Partisi Burdur İl İstişare Toplantısı Tefenni’de yapıldı. MHP’li Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz’ün ev sahipliğinde yapılan il istişare toplantısına MHP İl Başkanı Hikmet Ökte, İl Başkan Yardımcısı Ünal Özilhan, İl Sekreteri Alihan Diken, Merkez İlçe Başkanı Salih Özparlak, Burdur Ülkü Ocakları İl Başkanı Ayhan Mete, Burdur TÜRKAV Başkanı Rıfat Ayar, Bucak İlçe Başkanı Mustafa Ceylan, Bucak Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Bütün, Yeşilova İlçe Başkanı Süleyman Bozkurt, Ağlasun İlçe Başkanı Mustafa Uçak, Karamanlı İlçe Başkanı Vedat Türkoğlu, Çeltikçi İlçe Başkanı Hüsnü Altay, Kemer İlçe Başkanı Halil Çetin, Çavdır İlçe Başkanı Mustafa Ünlü, Gölhisar İlçe Başkanı Veli Gencer, Altınyayla İlçe Başkanı Selen Kınalı ve diğer yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Yayınlandığı Kategori Manşet