Haberler - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Çarşamba, 01 Mart 2017 16:51

2 Mart 2017 Perşembe Burdur Gazetesi

2 Mart 2017 Perşembe Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

16 Nisan’da yapılacak referandumun güçlü Türkiye için önemli bir kavşak olduğunu ve Türkiye’nin yeni bir bahara uyanacağını savunan Ak Parti İl Başkanı Süleyman Faki, “Türkiye Cumhuriyeti rejimle ilgili tercihini 1923 yılında yapmış, biz sistemde aksayan problemleri ortadan kaldıracağız” dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Çarşamba, 01 Mart 2017 16:10

2016 zor geçti 2017'den ümitliyiz

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, 2016 Faaliyetlerini açıklayıp 2017’deki hedeflerini açıkladığı basın toplantısında, 2016’da meydana gelen siyasi sorunlarla yaşanan ekonomik problemlerin bu yıl yaşanmamasını ümit ettiklerini söyledi. BUTSO Meclis Salonu’nda basın mensupları ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda faaliyetlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Rus Uçağının düşürülmesiyle kendini gösteren ekonomik sorunların 15 Temmuz hain darbe girişimiyle arttığını belirten Keyik, ciddi ekonomik zorluklar yaşadıklarını açıkladı.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Çarşamba, 01 Mart 2017 16:06

Çiftçiye yem ve mazot desteği

Milletvekili Çevre Komisyonu Katip Üyesi, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi Bayram Özçelik, yem bitkileri, mazot ve gübre desteklemeleri ile ilgili açıklama yaparak, Yem Bitkileri, Mazot ve Gübre desteklemelerin Mart ayında ödeneceği müjdesini verdi. 

Yayınlandığı Kategori Manşet

Muhasebeciler Haftası kutlama etkinlikleri başladı. Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler odası yönetici ve üyeleri, 1-7 Mart Muhasebeciler Haftasını kutlama etkinlikleri kapsamında, Cumhuriyet Meydanında toplanarak saygı duruşunda bulunup İstiklal marşını söylediler. Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Serkan Vurgun günün anısına Atatürk Anıtına çelenk sundu. Basına açıklama yaptı. Cumhuriyet Meydanındaki törenin ardından SMMMO üyeleri ve konukları öğretmen Evindeki kahvaltıda bir araya geldiler. Kahvaltıda ruhsat töreni de yapıldı.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Çiftçi TV'de canlı yayınlanan 'Haberiniz Olsun' programına telefon ile bağlanarak İnsuyu Fasulyesi için oluşturulacak üretici birliğini ve hal sistemini anlattı. Başkan Ercengiz, programda fasulyede aracıların ortadan kalkacağını, üreticinin kazanacağını söyledi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Çarşamba, 01 Mart 2017 16:00

Matematik Sokağı ile Burdur’da bir ilk

MAKÜ Eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Yusuf Ünal, Büşra Çalışkan ve Sezgin Çağlar “Matematik Sokağı” projesi gerçekleştirerek, Burdur’da bir ilke imza attılar. Yapılan çalışma ile  TÜBİTAK 2209 Projesi ve Öğretmenlik Uygulaması kapsamında, Yrd. Doç. Dr. Burcu Durmaz ve  Dr. Ramazan Gürel danışmanlığında ilde bulunan Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Ortaokulu’nda “Matematik Sokağı” projesi gerçekleştirilerek, Burdur’da bir ilk gerçekleştirildi.

Proje kapsamında genç öğretmen adayları Yusuf Ünal, Büşra Çalışkan ve Sezgin Çağlar öğrencilerin sadece derste değil günlük yaşamda da koridor üzerinde çeşitli geometrik şekiller ve formüller aracılığıyla gizli olarak da öğrenmelerine hizmet etmeyi amaçladıklarını belirttiler. Ayrıca, ders aralarında ve öğle aralarında da öğrencilerle çeşitli zeka oyunları oynamak için oluşturulan köşede onlarla hem oyun oynamak, hem de matematiği sevdirmek anlamında hizmet etmenin önemine değindiler. Yapılan bu Matematik Sokağı ile öğrencilerin hem bilgilerinin taze kalması sağlanıyor, hem de  öğrencilerin matematiğe olan ilgisinin artmasına vesile oluyorlar.

Yayınlandığı Kategori Manşet