Tarihe göre süzülmüş ögeler: Perşembe, 17 Ekim 2019 - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Perşembe, 17 Ekim 2019 14:52

18 Eylül 2019 - Cuma - Burdur Gazetesi

18 Eylül 2019 - Cuma - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

Ak Partili Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri ve  İl Genel Meclis Üyelerinin katılımı ile Barış Pınarı Harekatı’na destek için olağan üstü toplanacaklarını açıklayan Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi diğer partileri, belediye başkanlarını ve meclislerini de davet etmişti. CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, yaptığı yazılı basın açıklamasında, partisinin belediye başkanlarını ve meclis üyelerini davet edildikleri toplantıya çağırdığını, kendisinin de toplantıya katılacağını duyurdu.

 

CHP İl Başkanı İzzet Akbulut yaptığı yazılı basın açıklamasında;

“Mehmetçik bizim gözbebeğimizdir. Cumhuriyet Halk Partisi her daim Mehmetçiğin yanındadır. Dün(15.10.2019)öğlen saat 12:00 da partimize faks yolu ile şahsıma sms yolu ile Belediye Meclislerimizi Suriye Politikası konusunda olağanüstü toplama çağrısı ve bu toplantıda dile getirilmek üzere Partimizin görüşü iletilmiştir. Yine dün akşam saatlerinde Burdur Ak Parti İl Başkanı Sayın Volkan Mengi 17.10.2019 Perşembe günü yapılacak İl Genel Meclisi Olağanüstü toplantısına partilerinin Grup Başkanı olarak şahsımı davet etmiştir. Davete icabet edeceğimi, bu toplantıda partimizin grup başkan vekilinin Genel Merkezimizin görüşünü saygıdeğer meclise okuyacağını 21.10.2019 Pazartesi saat 14:00 da Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz başkanlığında Genel Merkezimizin talebi doğrultusunda Belediye Meclisimizi olağan üstü toplantıya çağırılacağını duyuruyor, şahsımın da Milli Birlik ve Beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günler de yapılması gerektiği gibi partimizin Belediye Meclisi Grup Başkanı olarak ilimiz siyasi partilerimizin İL başkanlarını davet edeceğimi bildiriyorum” dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Perşembe, 17 Ekim 2019 14:51

Sakarya İlkokulu’na BİGEP ziyareti

Vali Hasan Şıldak’ın, pazartesi günü yapılan “Burdur Valiliği Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP)” tanıtım toplantısının ardından ilk ziyaretini Sakarya İlkokulu’na gerçekleştirdiği açıklandı;

 

Ziyarette öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen Vali Şıldak, projeye verdikleri önemi vurgulayarak, bu kapsamda başta öğretmen ve öğrencilerimiz olmak üzere okul idarelerinin de yakın takibiyle, bütün paydaşlar olarak projenin uygulanması aşamasında gereken katkı ve önemin verileceğine inandığını ifade etti.

Öğretmenlerle toplantı yaparak, projenin amacını paylaşan Vali Şıldak, “Bir Eğitim Şehri Olan Burdur’da Eğitim Birinci Önceliğimiz” sloganıyla İlimizde başlattıkları eğitim seferberliğinin başarıya ulaşması ve geçmiş yıllarda eğitimde elde edilen başarıların tekrar yakalanarak, bu alanda yukarıya doğru bir sıçrama yapılması adına bu projenin hazırlandığını belirtti.

BİGEP’in sadece akademik başarıyı hedefleyen bir proje olmadığının altını çizen Vali Şıldak, bunun yanında sanatsal, sportif, kültürel ve sosyal alanlarda öğrencilerimizin başarılarını artıracak, proje kültürünü yaygınlaştıracak ve okullarımızda yenilikçi sınıflar ve tasarım beceri atölyeleri ile eğitim alanlarının geliştirilmesinin amaçlandığını ifade etti.

Projenin en önemli halkasının izleme ve değerlendirme süreçlerinin olduğunu aktaran Vali Şıldak, projeyi yakından takip edeceklerini vurgulayarak, okul okul, sınıf sınıf projenin takibini yaparak ödüllendirme sistemi ile başarılı öğretmen, öğrenci ve okul yöneticilerini ödüllendirileceğini söyledi.

İlimiz eğitim kadrosuna güvenlerinin tam olduğu belirten Vali Şıldak, BİGEP kapsamında 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda çağın gerektirdiği bilgi ve beceriye sahip bireylerin yetiştirilerek Burdur’u eğitimde model bir kent olması için çabaladıklarını sözlerine ekledi.

Projeyi yeni eğitim öğretimi döneminin başından itibaren ziyarette bulunduğu okullarda anlattıklarını belirten Valimiz,  BİGEP tanıtım toplantısının ardından ilk ziyaretlerini Sakarya İlkokuluna yaptıklarını belirterek, İlçelerde de aynı şekilde Kaymakamlarımız, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile birlikte okul ziyaretlerinde bulunarak projeye verilen önemi anlattıklarını belirtti.

Öğretmenlerle yaptığı toplantının ardından, ziyaretinin devamında sınıfları gezen Vali Şıldak, öğrencilere derslerinde eşlik ederek, bir süre onlarla sohbet etti. Gördükleri derslerle ilgili çeşitli sorular sordu.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Perşembe, 17 Ekim 2019 14:51

İzinsiz kazıya suçüstü

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yürütülen çalışmada, Çavdır İlçesi Bölmepınar Köyü, Asarlık Mevkiinde izinsiz kazı yapılacağı duyumu alındı.

Alınan duyum değerlendirilerek 12 Ekim 2019 günü Çavdır İlçesi, Bölmepınar Köyü, Asarlık Mevkiinde icra edilen operasyonda; H.A., E.A., A.A., D.Ç., Ö.Ç., İ.A., N.A. ve H.Z.Y. isimli şahıslar; (3) adet kazma (1) adet hilti, (1) adet jeneratör ve (28) adet muhtelif kazı malzemesi ile kazı yaptıkları esnada suçüstü yakalandı.    

Konuya dair açıklamada Gölhisar Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile ele geçirilen kazı malzemelerine el konulduğu, şüpheli şahısların ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldıkları,

Güvenlik güçleri tarafından Kültür ve Tabiat Varlıklarının Korunmasına yönelik yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edildiği bilgisi yer aldı.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Perşembe, 17 Ekim 2019 14:51

Çendik’te kaçak içki operasyonu

Çendik Köyünde kaçak içki imali yapıldığına dair duyum alan jandarma ekipleri  11 Ekim 2019 günü Çendik Köyünde R.Ö isimli şahsın evinde yapılan aramada (215) lt şarap, (3) lt viski, (28) lt rakı olmak üzere toplam (246) lt kaçak içki, (7) kg anason ve 80 adet (1) lt’lik boş pet şişe ele geçirdi.

Burdur Nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatı ile ele geçirilen malzemelere el konulduğu, yakalanan R.Ö. isimli şüpheli şahıs ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakıldığı açıklandı.

Açıklamada İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından İl merkezi ve ilçelerde kaçakçılıkla mücadele, kaçakçılık yapan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmaların kararlılıkla devam ettiği belirtildi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection