Tarihe göre süzülmüş ögeler: Çarşamba, 16 Ekim 2019 - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, BUTSO Meclis Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında; 81 ilde aynı anda, sivil toplum örgütlerinin katılımıyla düzenlenen toplantılarla, Barış Pınarı Harekatına destek vermeyi amaçladıklarına dikkat çekerek; 

 

“Türkiye’nin iş dünyası olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bölgedeki terör unsurlarını yok edeceğine ve terör örgütlerini hezimete uğratacağına olan inancımız tamdır.” Dedi;

81 İl’de aynı anda tüm Odalarda birlikte bu açıklamayı yaparak, sizler aracılığıyla hem ülkemiz, hem de dünya kamuoyuna sesleniyoruz.  

Türkiye, 9 Ekim 2019’da Suriye sınırı üzerinde “Barış Pınarı” adı verilen sınır ötesi harekât başlatmıştır.

Amaç, hem ülkemiz sınırlarının güvenliğini sağlamak, hem de ülkemiz ve bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmaktır.

Bu bölgeyi PKK/PYD/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütlerinden temizleyerek, Suriye halkını teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarmak, bölgede huzur, güven ve barış ortamını yeniden tesis etmektir.

Bizler devletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz.

Zira Türkiye, uluslararası kurallardan doğan hakkını kullanmıştır.

Barış Pınarı Harekâtı, evrensel hukuk ve Birleşmiş Milletler Güvelik Konseyi terörle mücadele kararları ile BM Sözleşmesi’nde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde başlatılmıştır.

Suriye’nin toprak bütünlüğüne, egemenliğine ve siyasi birliğine saygı gösterilmektedir.

Dolayısıyla bu harekât, meşrudur ve uluslararası hukuka uygundur.

Ülkemiz özellikle Fırat’ın doğusunda sınırın ötesinde konuşlu terör örgütü unsurlarınca, son iki yılda yüzün üzerinde taciz ve hasmane eyleme maruz kalmıştır.

Bu terör örgütleri, Suriye içinde ve Suriyelilere yönelik de saldırılar düzenlemektedir.

Suriye’deki yerel halkın da terör örgütlerinin giderek artan insan hakkı ihlalleri, göçe zorlanma, taciz ve zulmüne karşı şikâyetleri ve tepkileri sürekli artmaktadır.

Herkes artık şunu çok iyi görmelidir ki; masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalmamız beklenemez.

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtıyla başlayıp devam eden tüm bu operasyonlarıyla Türkiye, terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermektedir.

Aynı zamanda da sivillerin ve masumların korunmasına azami dikkat gösterilmektedir.

Zaten bunu hem Fırat Kalkanı hem de Zeytin Dalı harekâtlarında da gösterdik.

Önceden terörün hâkim olduğu bölgede hayat normale döndü, barış ve huzur geldi.

Yurtlarını terk etmek zorunda kalmış Suriyelilerin geri dönüşüne de zemin hazırlamış olduk.

Türkiye’nin elinden gelen tüm imkânlarını bu bölgeler için nasıl seferber ettiğini de tüm dünya kamuoyu gördü.

Çünkü biz inanıyoruz ki, gönül dünyasını ve insanları imar edemeyenler, yeryüzünü imar edemezler.

Bizler Türkiye olarak yıkmaktan, yakmaktan yana hiç olmadık, olmayacağız.

Bizim tarafımız huzurdur, barıştır, kardeşliktir.

Türkiye’nin terörle mücadeleye dönük çabaları, etnik ve dini temizlik de dâhil olmak üzere, insanlığa karşı işlenen suç niteliğindeki PKK/PYD/YPG ve DEAŞ eylemleri nedeniyle yerlerinden edilmiş Suriyelilerin geri dönüşlerinin önünü açacak, Suriye’nin toprak bütünlüğü ve birliğinin korunmasına da katkıda bulunacaktır.

Bu nedenle Türkiye’nin başlattığı her harekât, Suriyeli göçmenler, mazlum ve mağdur durumdaki yerel halk tarafından desteklenmektedir.

Tüm bu gerçekler ışığında, uluslararası camiayı, teröre karşı ortak duruş sergileme ve evrensel insan haklarını bu bölgede hâkim kılma yönünde niyetlerini açık bir şekilde göstererek, ülkemize destek vermeye davet ediyoruz.

Son olarak, şunu da herkesin bilmesini istiyoruz.

Türkiye ve Türkiye ekonomisine yöneltilen tehditlere Türk milleti, iş dünyası ve sivil toplumu, bir ve beraber olarak en güzel cevabı verecektir.

Bu tehditler karşısında bu vatanın her bir ferdi, Türkiye’nin geleceği için daha çok çalışacak, daha çok üretecektir.

Gün sessiz kalma değil, milli birlik ruhuyla, bir ve beraber olarak ses verme günüdür.

Öte yandan bütün vatandaşlarımızı, özellikle sosyal medyadaki bilgi kirliliği ve provokasyonlara karşı dikkatli olmaya çağırıyoruz.

Bu bölgede yaşayanlar bizim komşumuzdur, kardeşimizdir.

Aynı medeniyetin, aynı kültürün, aynı inancın mensupları olan bizler arasındaki kardeşlik ve komşuluk hukukunu kimse yok edemez.

Aramıza kimse fitne ve fesat sokamaz, bizi birbirimize düşman edemez.

Türkiye’nin iş dünyası olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bölgedeki terör unsurlarını yok edeceğine ve terör örgütlerini hezimete uğratacağına olan inancımız tamdır.

Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz, mekânları cennet olsun.

Yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.

Cenab-ı Hak Mehmetçiğimizi korusun, Ordumuzu muzaffer kılsın. Yar ve yardımcımız olsun. 

Basın toplantıya Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Yön.Kur.Bşk., Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı, Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı, Türkiye İşveren Sendikaları Temsilcisi, Burdur Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı, Burdur Ziraat Odası Başkanı , KÖY-KOOP Bşk. , Burdur - Isparta Pancar Ekicileri Koop., Burdur Gazeteciler Cemiyeti Bşk., KAMU-SEN Temsilcisi, Memur-Sen Temsilcisi, Hak-İş Öz-Güven Sen Temsilcisi, Hizmet-İş Temsilcisi, Şeker-İş Temsilcisi, Türk Sağlık-Sen Temsilcisi, Diyanet-SenTemsilcisi, Enerji Birsen Temsilcisi, Yol-İş 2 Nolu Sendika Temsilcisi, Burdur Emekliler Meclisi Derneği, Burdur İnternet Gazetecileri Bşk. katıldılar.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Çarşamba, 16 Ekim 2019 14:36

17 Ekim 2019 - Perşembe - Burdur Gazetesi

17 Ekim 2019 - Perşembe - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi ve İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık ortak açıklama yaparak, Barış Pınarı Harekatı’na ve Mehmetçiğimize destek olmak için her platformda çalışmalar yapmaya devam edeceklerini vurguladılar;

 

Ülkemiz Tarihi günlerinden birinden daha geçmektedir. Şanlı Türk Ordumuz son yıllarda ülkemizin iç güvenliğinde terör unsurlarına karşı başarılı bir şekilde büyük bir mücadele halindedir. Fakat içerdeki terör unsurlarının beslendiği ve ülkemize karşı büyük bir tehlike oluşturulmak istenen Kuzey Suriye terör koridoruna karşı Cumhurbaşkanımızın talimatı ile kahraman Türk Ordusu BARIŞ PINARI HAREKÂTI adında büyük bir operasyona Türk Milletimizin desteği ve dualarıyla başlamıştır. 

Bu önemli harekâta ve Mehmetçiğimize destek olmak için AK Parti Burdur teşkilatları olarak her platformda çalışmalar yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Özellikle Burdurumuzun il genel meclisi ve belediye meclislerinin BARIŞ PINARI HAREKÂTINA desteklerini ifade etmek üzere tek gündem maddeli olağanüstü meclis toplantıları yaparak bildiri de bulunması konusunda AK Parti Grup başkanı olarak AK Parti Burdur il başkanımız, il genel meclisi başkanımız ve AK Partili belediye başkanlarımızın ortak görüşü ile meclislerin olağanüstü toplanmaları için teklif kararı almış bulunmaktayız.

İl genel meclisi Perşembe günü saat 14:00’de olağanüstü toplanacaktır.

Bucak, Gölhisar, Karamanlı, Ağlasun, Altınyayla ve Kemer ilçe belediye meclislerimiz ise Cuma günü olağanüstü toplanacaktır. 

Diğer ilçe belediyelerin ve Burdur Belediye meclisinin de BARIŞ PINARI HAREKÂTINA destek olmak amacıyla olağanüstü toplanmaları için diğer parti il başkanları ile görüşmelerimiz devam etmektedir. 

Hem diğer parti temsilcilerimizi hem de Siz değerli basın mensuplarını olağanüstü toplantılara davet ediyoruz.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Çarşamba, 16 Ekim 2019 14:36

Elektrik kesintisi

Akdeniz Elektrik Dağıtım İl Müdürlüğü’nce düzenlenecek planlı elektrik kesintileri hakkında valilikten açıklama yapıldı;

• Bucak’ta, 17/10/2019 tarihinde, 10:00-16:00 saatleri arasında, Pamucak Orman İşletme Şefliği Tarafından  Ağaç Kesimi Yapılacaktır.

Beşkonak Köyü’nün Pamucak Mahallesi İle Bu Hattan Enerji Alan Özel Trafolu Müşteriler;

• Burdur Merkez’de, 17/10/2019 tarihinde, 09:00-17:00 saatleri arasında, Yatırım Programı Kapsamında Tesis Çalışması Yapılacaktır Taşkapı Köyü’nün Balıkhane Mevkiisi Etkilenecektir.

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection