Sağlık - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

10 Ocak 2017 - Çarşamba - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv
Salı, 09 Ocak 2018 16:51

Tarihte kokucu gelenekte kokucu

Pazaryerlerinde, ellerindeki camekanlarla dolaşıp koku satanları yeni kuşak hiç görüp tanımadı. Bundan sonrada muhtemelen göremeyecek. . Kokucular Anadolu insanının yansımasıdır. Güzel kokma, hoş sohbet, beyit düzme kendisiyle dünyası ile barışık olma...

Araştırmacı yazar Organolog Abdurrahman Ekinci,  emekle azimle bölgenin son kokucusunu yakalayıp, okuyucularımızla buluştrmayı başardı. İnanın bizim kokucularımız, hallaçlarımız, kepenek, semer, koşum imal edenlerimiz, Avrupa’nın herhangi bir ülkesinde yaşasalar, yok olmalarına göz yumulmaz, el üstünde tutulurlardı. Abdurrahman Hocamız’ın sayesinde, yeni kuşaklar Kokucuyu tanıma, ne yaptığını öğrenme fırsatı bulacaklar.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Koordinatörü Enes Eminoğlu Bölge Sorumlusu Mahmut Esat Kılıç’la birlikte Vali Şerif Yılmaz’a ziyarette bulundu.

Yayınlandığı Kategori Manşet

AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi ve yönetim kurulu üyeleri Vali Yılmaz’ı ziyaret etti

Yayınlandığı Kategori Manşet

Burdur Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi işbirliğinde hazırlanan, Bozkurt Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi Maliyet Analizi Sözleşmesi’ni imzalayan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Vatandaşımızın ev sahibi olmasına kimse engel olmasın, TOKİ Depremevleri’nde bir an önce işe başlasın istiyoruz” dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Salı, 09 Ocak 2018 16:25

Bucak Belediyesi İyi Partili olacak

İyi Parti Bucakİlçe Yönetimi'nin haftasonu ziyaretleri kapsamında ilçe merkezinde ve köylerinde ziyaretlerde bulunmasına, Başkan Safa Sönmez'in beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile vatandaşlarla buluşmasına dair açıklama yapıldı;

Yayınlandığı Kategori Manşet

Fatih Altaylı'nın Yönettiği Haber Türk'teki Teke Tek programında, Profesör İlber Ortaylı'nın tarih sohbetleri dinleyicilere çok şey öğretiyor.
Onlardan ve başka kaynaklardan öğreniyoruz ki; Fatih, Yavuz, Kanuni başta olmak üzere, yükselme dönemi padişahları çok iyi tarih, coğrafya ve mimari bilgilerine sahiplerdi. Arapca, İtalyanca ve başka dilleride bilir bu dillerde yazar okurlardı.

Yayınlandığı Kategori Köşe Yazıları

Isparta’da çatı katından düştüğü iddia edilen hamile kadın hayatını kaybetti. 

Yayınlandığı Kategori Manşet

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Oto Tamirciler Sitesi esnaflarını ziyaret ederek bere hediye etti.  

Yayınlandığı Kategori Manşet

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 16’sı tutuklu 18 sanığın yargılanmasına başlandı. 

Duruşmada 16’sı tutuklu, biri tutuksuz 17 sanık ve avukatı hazır bulundu. Tutuksuz yargılanan bir sanık ise mazereti nedeniyle duruşmaya katılmadı.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Page 1 of 2