Sağlık - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Cumartesi, 06 Ocak 2018 16:15

08 Ocak 2018 - Pazartesi - Burdur Gazetesi

08 Ocak 2018 - Pazartesi - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv
Cumartesi, 06 Ocak 2018 14:56

Suç kim de suçlu kim?

Ülkede tahıl, bakliyat ekilen alanlar yıllar içinde yarı yarıya daralmış, tahıl, bakliyat üretimi yaklaşık %50 azalmış, büyükbaş hayvan sayısı azlığı nedeniyle, kırmızı et üretimi ihtiyacı karşılayamaz hale gelmişse ne yapılmalı?

Yayınlandığı Kategori Köşe Yazıları

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü  ‘kadına şiddete hayır’ demek için muhtarlara ve eşlerinin katıldığı, kadına yönelik şiddetle mücadele konulu eğitim toplantısı düzenledi. Toplantıya Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele, 6284 sayılı kanun ve toplumsal cinsiyet eşitliği konusu kapsamında düzenlenen eğitim toplantısına Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü ve Burdur Barosu ve İl Müftülüğü temsilcileri katılarak katkı sundu.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran’ı ziyaret eden Milletvekili Reşat Petek, Burdur ve Bucak başta olmak üzere il genelinde devam eden spor yatırımlarını basınla paylaştı. Yüzme havuzundan spor salonuna, Bucak’ta planlanan Tenis Tesislerinden Salda Gölü’ne kurulacak kamp merkezine kadar birçok konuyla ilgili bilgi veren Milletvekili Petek, yatırımların takipçisi olduğunu bir kez daha vurguladı.
Gençlik ve Spor Bakanlığının yaptığı çalışmalardaki temel amacının sporu sevdirmek, ülkesini ve milletini seven gençleri dim dik ayakta tutmak olduğunu vurgulayan Petek, il müdürlüğünün bu yönde çalışmaları özveriyle yürüttüğünü paylaştı.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Cumartesi, 06 Ocak 2018 14:11

Eğitim Alayı’nda piyadeler yemin etti

58. Piyade Eğitim Alayı’nda eğitim gören 1997/4 Tertip 2. Kademe erler için yemin töreni düzenlendi. Vali Şerif Yılmaz ve Antanya Garnizon Komutanı Tahin Savran’ın da katıldığı törende Bin 28 acemi asker yemin etti.
58. Piyade Er Eğitim Alayı’ndaki yemin töreni yapılan alanında daha önce yoğun kalabalık nedeniyle büyük sorunlar yaşanıyor, törene gelen aileler alana taşıyordu. Tören sırasında yaşanan aksaklıkların önlenip nizamın sağlanması için alanın çevresi tel örgülerle kapatıldı. Alanda yapılan düzenlemeyle aileler rahat bir ortamda töreni izlemedilerken, askerler de sorunsuz şekilde törenlerini gerçekleştirdiler.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Cumartesi, 06 Ocak 2018 14:10

Güzelleştirme Parkı’nda çirkin olay

Güzelleştirme Parkı’nı çirkinleştirmeye çalışan kimliği belirsiz kişiler, aydınlatmaları kırdılar. Bununla da kalmayıp, Tren Garı’ndaki üst geçitin merdiven ışıklandırmalarına da zarar verdiler. Edilinen bilgiye göre bu çirkin eylemi gerçekleştiren kişi veya kişilerin bulunup cezalandırılması için çalışmalar yürütülüyor.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Cumartesi, 06 Ocak 2018 14:08

Özel Güvenlikler eğitime alındı

Burdur’daki çeşitli kurumlarda görev yapan Özel Güvenlik Görevlileri, Emniyet Müdürlüğünde eğitime alındılar. Emniyet Müdürlüğü Konferans Salonu’nda Polis Başmüfettişleri İsmail Koca ve Özcan Küçük’ün eğitmen olarak katıldığı programa çok sayıda Özel Güvenlik Görevlisi katıldı. Etkili iletişim, genel kollukla ilişkiler, güvenlik tedbirleri başta olmak üzere güvenlik çalışanlarını ilgilendiren konularda verilen eğitim 3 gün boyunca sürdü.

Yayınlandığı Kategori Manşet

AK Parti'den "İl Başkanı Volkan Mengi, Gençlik Kolları Başkanı Vekili Hasan Yağcı ve Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri, 15 Temmuz hain darbe girişim gecesi Gölbaşı Polis Özel Harekat Daire Başkanlığında Şehit olan Burdurlu hemşerimiz Akif Altay'ın ailesine ziyarette bulundu." Açıklaması yapıldı;

Yayınlandığı Kategori Manşet