Sağlık - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Cuma, 05 Ocak 2018 15:30

6 Ocak 2018 - Cumartesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

Burdur Merkez Avcılık, Atıcılık İhtisas Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Lütfi Türe Vali Şerif Yılmaz’I ziyaret  etti. Dernek Başkanı Türe’ye ziyaretinde dernek üyesi Ahmet Dirol eşlik etti. 

Yayınlandığı Kategori Manşet

Türkiye’de kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetleri tablosu giderek ağırlaşıyor. 2016 yılında erkek şiddeti nedeniyle hayatını kaybeden kadın sayısı 328 iken, bu rakama geçtiğimiz yıl 409’a yükseldi.

Ajans Press’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, kadına yönelik şiddet ve cinayetle alakalı, 2015 yılında 29 bin 49 haber çıkışı tespit edilirken, 2016 yılında 19 bin 858, geçtiğimiz yıl ise 19 bin 429 haber çıkışı medyaya yansıdı. Cinayet sayılarında artış olmasına rağmen haber sayısının geçtiğimiz yıllara göre düşük olması dikkat çekici bir yarıntı oldu. Medyaya yansıyan haberlerde ise önemli ayrıntılar ortaya çıktı. 2017 yılında gerçekleşen kadın cinayetlerinde, babaların çocuklarını öldürmesi önemli bir ayrıntı olarak basında yer alırken, kıyafet bahanesiyle birçok cinayet ve şiddet olayı gerçekleşti.PRNet’in Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu verilerinden edindiği bilgilere göre, 2015 yılında 303 olan kadın cinayeti, 2016 yılında 328, geçtiğimiz yıl ise 409’a yükselerek son yılların en yüksek rakamına ulaştı.

EN ÇOK CİNAYET İSTANBUL’DA 

2017 yılında kadınların 88’i kendi hayatına dair karar almak, 30’u ise boşanmak istediği için cinayete kurban giderken, 134 şüpheli ölüm ve 110 bahanesi tespit edilemeyen kadın cinayeti gerçekleşti. Cinayete kurban giden kadınların yaş aralığı incelendiğinde, 15-25 yaş aralığında toplam 65 kadının öldürüldüğü belirlendi. Yıl içerisinden yaşanan cinayetlerde 57 ölümle İstanbul başı çekerken, İzmir’de 32, Antalya’da 25, Bursa’da 18, Adana’da 17, Gaziantep’de 15, Konya’da ise 12 kadın cinayeti gerçekleşti.

 

Yayınlandığı Kategori Manşet

TBMM’deki bütçe görüşmelerinin tamamlanmasından sonraki tatili fırsat bilip Burdur’da çeşitli temaslarda bulunan Milletvekili Reşat Petek, kamu kurum ve sivil toplum kuruluşunu ziyaret ederek, çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Eksikliklerin giderilmesi, sorunların çözülmesi için öncü olacağını vurgulayan Petek’in Bucak’taki ziyaretlerine Ak Parti İlçe Başkanı Adem Şengül eşlik ederken, Burdur’da ise İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı yer aldı. 

Yayınlandığı Kategori Manşet

Eğitim İş Burdur Şubesi Başkanı Erkan Putgül basın açıklaması yayınlayarak Eğitim İş Genel Merkezi tarafından hazırlanıp  Milli Eğitim Bakanlığına sunulan “Eğitimde Yaşanan Sorunlar” raporunu kamuoyuyla paylaştı;

Yayınlandığı Kategori Manşet

Müzeler tarihi dokularımızı görebilme imkanı veren insanlığın köklerine ulaşmasını sağlayan yerlerdir. Müzelerde sergilenen tarihi eserleri izlerken onlara dokunarak eserlerin yapıldığı dönemleri ve şartları hissetmeye çalışırız. Müzeler bilimden, sanata , folklora dair tarihi eserleri inceleyen, doğal varlıkları toplayıp koruyarak toplumun bilgilenmesi için sergileyen kurumlardır. 

Yayınlandığı Kategori Manşet

Karamanlı Devrim İlkokulu öğrencileri Türkiye’de 81 il, 20 bine yakın öğrenci ve 12 ülkeden gönüllüler tarafından yürütülen ‘’Kuşlara Bir Damla Umut’’ Projesine destek verdiler.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Vali Şerif Yılmaz’ın İl Sağlık Müdürlüğünü ziyaret etmesine ilişkin yapılan açıklama ile ziyaret hakkında bilgi verildi;

Yayınlandığı Kategori Manşet