Sağlık - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Salı, 02 Ocak 2018 16:04

Fetih Gecesi

Anadolu Gençlik Derneği her yıl olduğu gibi bu yıl da 31 Aralık akşamı Mekke’nin ve Kudüs’ün Fethi Gecesi düzenledi. Mehmet Akif Ersoy Konferans ve Sergi Salonu’nda yapılan geceye Saadet Partisi Burdur İl Başkanı Süleyman Arslan, Merkez İlçe Başkanı Abdullah Acar, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Bekir Gülcü, Kurum, STK ve Sendika yöneticileri ile vatandaşlar katıldı. Geceye misafir konuşmacı olarak katılan Milli Gençlik Vakfı eski genel başkanı Nevzat Laleli Mekke’nin Fethi ve Günümüz olayları açısından önemini anlatan bir konuşma yaptı. Anadolu Gençlik Derneği Burdur Şube Başkanı Musa Sayar yaptığı selamlama konuşmasında AGD’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ezanı güzel okuma Türkiye birincilerinde hafız Samed Acar katılımcılara Kuran Ziyafeti sundu.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Salı, 02 Ocak 2018 16:04

AKP 3 Y ile geldi 3 Y ile gidecek

Ülke hızla bir yol ayırımına giderken, 2018 her açıdan çok önemli bir yıl olacak.

Yayınlandığı Kategori Köşe Yazıları

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Burdur İl Koordinatörü Mesut Yıldıran, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Yılmaz Başar’ı makamında ziyaret etti.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Köylerde arazi toplulaştırma çalışmaları devam ediyor. İlimizde yürütülmekte olan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü yatırım programında yer alan, Merkez Köyleri Arazi Toplulaştırma ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Projesi (AT-TİGH) kapsamında, Merkeze bağlı  Akyaka, Düğer, Hacılar, Karaçal, Kumluca, Yarıköy, Yassıgüme, Yazıköy Köylerinde devam eden Arazi Toplulaştırma  çalışmalarında sona gelindi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Armut ve İğdir köylerinde çamurdan geçilmiyor. Çamur deryasına dönen Armut Köyü, köy içi yollarında yürümek başlıbaşına bir mesele.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Ak Parti ve CHP’de İl Kongreleri tamamlandı, iki parti de kongrelerde “Yenilenme” kararı alarak yola devam edeceğini açıkladı. Kongrelerin tamamlanmasıyla 2019’da yapılacak yerel, genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin startlarını da verdiklerini açıklayan iktidar ve ana muhalefet partisinin yeni tartışma konusu, Burdur Belediyesi’ni 31 Mart 2019’da yapılacak seçimlerde kimin kazanacağı... Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi’nin “Belediyeyi tekrar Ak Parti’yle buluşturacağız” sözlerine, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Göreve geldiğimiz günden beri 5. AKP İl Başkanını gönderdik. Allah’ın izniyle onu da göndereceğiz.” diyerek cevap verdi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

03 Ocak 2017 - Çarşamba - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

BUTSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Burdur Merkez TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde incelemelerde bulundu.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Salı, 02 Ocak 2018 15:59

Propolis her derde deva

Peynir-zeytin pazarında tereyağından, peynire, yoğurda, süte, zeytine, bala kadar her türlü ürün tezgahlarda yer alıyor.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Salı, 02 Ocak 2018 15:59

Voleybolda şampiyonlar belli oldu

2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Sporları Voleybol müsabakalarında şampiyonlar belli oldu. Genç Erkekler’de 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi kupayı kaldırırken, Genç Kızlar’da Mehmet Uzal Sosyal Bilimler Lisesi, Küçük Kızlar’da ise Düğer Şehit Polis Mustafa Kılıç Ortaokulu şampiyon oldu.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Page 1 of 2