Manşet - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Burdur Gazetesi

Burdur Gazetesi

Web sitesi adresi: http://www.burdurgazetesi.com

İçişleri Bakanlığı'nın bugünkü Resmi Gazetesi'nde; Jandarma Genel Komutanlığı, Mülki İdare Amirleri ve Emniyet Müdürleri Atama kararları yayımlandı. Resmi Gazete'de yayımlanan "Emniyet Müdürleri Kararnamesi" ile 3 Emniyet Genel Müdür Yardımcısı ile 22 İl Emniyet Müdürü'nün yerleri değişti.Güvenlik Daire Başkanı Arif Çankal Burdur Emniyet Müdürü olurken Burdur Emniyet Müdürü Saim Akpınar Polis Başmüfettişliğine getirildi.

21 Ağustos 2017 - Pazartesi - Burdur Gazetesi

Burdur Gölü 3. Uluslararası Satranç Turnuvasının ödül töreni, Bahçeşehir Koleji'nde yapıldı. 5 kategoride yapılan müsabakarın ardından ödülleri Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz verdi.
Burdur Gölü'ndeki kurumaya dikkat çekmek için Türkiye Satranç Federasyonu ve Burdur Belediyesi tarafından 3 yıldır düzenlenen Burdur Gölü Uluslararası Satranç Turnuvasına bu yıl ülkemizin çeşitli illerinden gelen sporcuların yanısıra Azerbaycan'dan Gürcistan'a Almanya'dan Suriye'ye birçok sporcu katıldı. 13-18 Ağustos tarihleri arasında Bahçeşehir Koleji'nde gerçekleşen turnuva boyunca sporcular hem masada mücadele etti hem de şehrimizin tarihi ve kültürel alanlarını gezdiler.

Vali Şerif Yılmaz, ilimizden Hac Vazifelerini yerine getirmek için Kutsal Topraklara giden Hacı Adayları için düzenlenen uğurlama programına katıldı. Düzenlenen programa Vali Şerif Yılmaz'la birlikte Milletvekili Bayram Özçelik, İl Müftüsü Hıdır Bayrak, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, hacı adayların yakınları, müftülük görevlileri katıldı.

Yeşilova Belediye Başkanı Nuri Özbek, Salda Gölü'nün çevre temizliği için start verdi. Salda Gölü'ne tatilcilerin akın etmesiyle birlikte, çevre temizliği gündeme gelen gölde Yeşilova Belediyesi haftanın bazı günlerinde genel mıntıka temizliği başlattı. On binlerce tatilcinin attığı çöpler Yeşilova Belediyesi'nce toplanmaya başlandı. Temizlik konusunda tatilcilerin dikkatli olmalarını isteyen Başkan Nuri Özbek; "Belediye olarak bu konularda son günlerde haksız eleştirilere maruz kaldık. Sınırlarımıza aşan bölgelerde dahil mıntıka temizliği yapıyoruz ki dışardan gelen misafirlere mahçup olmayalım, Vatandaşlarımızı temizlik konusunda anlayışla karşıladık ama, insanlarımızdan çöp konusunda duyarlı olmalarını bekliyoruz" dedi.
Yavuzkan Akdoğan

Bucak Kaymakam Vekili, Bucak Belediye Başkan Vekili, Vali Yardımcısı Hayri Sandıkcı; Bucak’ın en uzak köyü’nde - 1.0 out of 5 based on 1 vote

Vali Yardımcısı Hayrı Sandıkcı, Bucak içinyoğun çalışma yürütüyor. Vali Yardımcısı, Bucak Kaymakam vekili, İlçe Belediye Başkan Vekili Hayri Sandıkcı ilçeye en uzak Kızıllı köyü'nü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Halk bilimci, yöre müziğimizin, kültürümüzün, folklorümüzün büyük ustası üstad Hamit Çine'den Burdur'a selamlar sevgiler var.

İzmir Burdurlular Derneği Başkanı Refik Kaya, ekibiyle birlikte yürüttüğü çalışmalarla İzmirde yaşayan Burdurluları bir araya getirmeyi, pek çok sosyal çalışmayla onları aktif hale getirmeyi başardı.
Refik Kaya, yakınların hacca uğurlamak için Burdur'a gelerek gazetemizi ziyaret etti;

Kurban Bayramı yaklaşırken, dini vecibesini yerine getirmek isteyen Müslümanları kurbanlık telaşının sardığını söyleyen Acar Tarım Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Acar, hayvancılık sektöründe de dolandırıcıların olduğunu belirtti. Yılda bir defa kurban kesimi için büyükbaş veya küçükbaş hayvan alımı yapanların dikkat etmeleri gerekenleri anlatan Mustafa Acar, özellikle iki yılını doldurmamış büyükbaş hayvanların sahte pasaportlar ile satışının yapıldığını iddia etti.

19 Ağustos 2017 - Cumartesi - Burdur Gazetesi