Manşet - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Burdur Gazetesi

Burdur Gazetesi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ Vatandaşlarla biraraya gelip toplantılara katılmak üzere ilimize geldi. Bakan Akdağ'ı Bucak'da Vali Şerif Yılmaz, AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Reşat Petek, Ak Parti İl Başkanı Süleyman Faki, protokol mensupları ve partililer karşıladı.

Burdur Özürlüler Derneği Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi ve Burdur'da bulunan rehabilitasyon merkezlerinde eğitim gören down sendromlu öğrenciler için Rektörlüğümüz ve Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü işbirliğinde farkındalık etkinliği düzenlendi. Etkinliğe ilişkin açıklama yapıldı;

Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) İl Tahsisat Komisyonu Toplantısı Vali Yılmaz Başkanlığında yapıldı.

Karayolları ekiplerinin yaptıkları kazıda, yeraltı yüksek gerilim kablosu koptu. Şehrin büyük bölümü elektriksiz kaldı.

Burdur Belediye Başkanı ve Belediyeler Birliği Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Katı Atık Bertaraf Tesisi ile toplanan katı atıklardan enerji üreteceklerini müjdeledi.
2886 sayılı devlet ihale kanununa göre ihalesi yapılan Burdur Belediyeler Birliği Katı Atık Bertaraf Tesisi Projesinin sözleşmesi imzalandı. Burdur Belediye Başkanlık Makamında gerçekleştirilen imza töreninde Başkan Ercengiz ile ihaleyi alan Atlas İnşaat Firması arasında sözleşme imzalandı.

MAKÜ Kültür ve Sosyal Araştırmalar Topluluğu, Konferans ve Sergi Salonu'nda, Kazım Karabekir Paşa'nın Kızı Timsal Karabekir 'in konuşmacı olarak katıldığı konferans düzenledi;
Konuya ilişkin açıklamada, Konferans öncesinde Timsal Karabekir'in , Kültür ve Sosyal Araştırmalar Topluluğu Akademik Danışmanı Öğr. Gör. Raşit Acar ve Kazım Karabekir Vakfı Genel Sekreteri Sadık Tekeli ile birlikte Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz'I makamında ziyaret ettiği belirtildi;

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası'nda Belediye, Berberoğlu Huzurevi'ni ziyaret etti. Huzurevi sakinlerine hediyeler veren Başkan Ercengiz, boccia oyunu oynadı.

23 Mart 2017 - Perşembe - Burdur Gazetesi

Burdur'da bu yıl 3. sü düzenlenecek Teke Yöresi Tarım ve Hayvancılık Fuarı, 80 bin ziyaretçiye ev sahipliği yapacak.

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü'nde Burdur Belediyesi ve Burdur Tiyatro-Bale Çocuk Akademisi önemli bir etkinliğe imza attı. Oyuncu Tefik İnceoğlu, Sihirbaz Dennis Apathe ve Jonglör Zenco Jiunggling'in gösterilerinin yanısıra Nasrettin Hoca, Hacivat ve Karagöz oyunlarının sergilendiği etkinlikte, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz engelli çocuklar için önemli bir müjde verdi.