Manşet - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Burdur Gazetesi

Burdur Gazetesi

Web sitesi adresi: http://www.burdurgazetesi.com

Görev Şehidi polis memuru 52 yaşındaki Recai Kara memleketi Tefenni, Hasanpaşa Köyü’nde toprağa verildi.

21 Şubat 2018 - Çarşamba - Burdur Gazatesi

Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, Burdur Merkez, Ulu Camii ve Çevresi Kentsel Tasarım ve Tarihi Kent Merkezi Sağlıklaştırılması çalışmaları ile ilgili yapılan çalışmalarla hakkında açıklamada bulunarak kamuoyunu bilgilendirdi;

Burdur doğa sporları kulübü 18 Şubat pazar günü Çamlık-Kremnna-Taşyayla parkurunda yürüdü

Milletvekili Dr. Mehmet Göker Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın cevaplaması istemiyle atanamayan Tıbbi sekreterler hakkında yazılı soru önergesi verdi;

Ülkemizde atanamayanlar sorununun adeta kanayan bir yara gibi gündemi meşgul etmeye devam ettiğinin altını çizen Milletvekili Göker, “Atanamayanlar arasında bulunan Lise Tıbbi Sekreterlik bölümü mezunları ile ön lisans Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik bölümü mezunlarının büyük bir çoğunluğu da hala atama beklemektedir. Bu işin eğitimini gören ve KPSS’den de yüksek puan aldığı halde atanamayan yaklaşık 65 bin kişi hayatlarına yön verememektedir” dedi.

Burdur başın sağolsun! Şeker Fabrikamızın ruhuna el fatiha... - 3.0 out of 5 based on 2 votes

Daha önce  Türkiye genelinde bir çok Şeker Fabrikası gibi, Burdur Şeker Fabrikamızın özelleştirilerek satılması girişimleri toplumsal tepkilerle geriletildi.

Son girişimle, ülkedeki 14 şeker fabrikası ile birlikte, Burdur Şeker Fabrikası’nında yeniden özelleştirme kapsamına alındığı duyuruldu.

Bozkurt Mahallesi’ndeki Depremevleri konutlarının yenilenmesi için TOKİ’yle sürdürülen görüşmelerin beklenenden hızlı devam ediyor. 320 Hak sahibinden 286’sıyla görüşme yapıldı; 247’siyle anlaşmaya varıldı. Bölgede gençler bu durumu konu alarak bir evin duvarına “TOKİ yavaş ciğerimi söktün” yazdılar.

Köprübaşı’nda yapılan trafik düzenlemesinin ardından, elinde zeytindalı ve güvencin tutan kadınlar ve çocukların bulunduğu bir heykel yaptırılmıştı.

Geçmişten günümüze kadar uzanan yörük kültürü devam ediyor.  

Yukarı Pazar ve TOKİ görüşmeleriyle ilgili gelişmeleri paylaşan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Susamlık Tesislerinin kapatılmasından duyulan rahatsızlığın farkında olduklarını söyleyip, bu yaz hizmete açacaklarını iletti.