Manşet - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Burdur Gazetesi

Burdur Gazetesi

Web sitesi adresi: http://www.burdurgazetesi.com

29 Haziran 2017 - Perşembe - Burdur Gazetesi

Köprübaşı'nda yapılan düzenlemeler, havuzlar, su fıskiyeleri, çiçeklerle, çimlerle bezenmiş alanlar, kamelyalar, son olarakta meydana yerleştirilen huzur ve barışın simgesi kadın çocuk heykelleri ile Köprübaşı şenlendi.
Köprübaşı'nda ilçe, köy otobüslerinin yolcu aldıklarıbölümde yapılan düzenlemeler, çayın etrafındaki dinlenme alanlarını, şehrin en güzel en müstesna yerlerinden biri haline getirdi. Alanda yapılan en son çalışma,Köprüden suya atlayan çocukları canlandıran

Burdur Belediyesi'nce hazırlanan programla, Lisinia Doğa Merkezi'ne düzenlenen ücretsiz turlara katılanlar, burada hem lavanta hakkında bilgi alıyor hem de lavantalar arasında fotoğraf çektiriyor.
Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, bayram dolayısıyla kent sakinlerinin farklı bir etkinliğe katılması için ücretsiz turlar düzenlediklerini belirtti.
Burdur Gölü kıyısındaki lavanta bahçelerinde vatandaşların güzel bir gün geçirmelerini amaçladıklarını dile getiren Ercengiz;

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran ile yaptığımız söyleşi de, ilimiz için güzel haberler aldık. Bir olağanüstülük yaşanmaması halinde Spor Salonu ve Yüzme Havuzu'nun 2017 yılı sonuna kadar hizmete girebileceğini öğrendik. Bu iki müjdeli haberin yanında başkaca güzel gelişmeleri söyleşimizde bulabileceksiniz.
Kemal Taraşlı.: Burdur ne zaman yüzme havuzuna kavuşacak?

Binicilik, hem bedensel hemde psikolojik açıdan çok faydalı bir spor. At biniciliği, özellikle büyük şehirlerde zengin sporu olarak bilinir. Burdur'da faaliyet gösteren Barni At Çiftliği, biniciliği halka açık, ekonomik ve kolay bir hale getirdi.

Bayram'ın başlamasıyla birlikte güzel bir bayram geçirme hayali, yerini geride kalan ölüm haberlerine bıraktı.
Geçtiğimiz pazartesi günü Ağlasun'da meydana gelen kazada bir kişi hayatını kaybetti.

AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, Ramazan Bayramı tatilinin ikinci ve üçüncü gününde, Balıkesir, Erzincan, Manisa, Bursa, Ankara, Kırklareli, Karaman, Sivas, Adana, Gaziantep, Yozgat, Malatya, Muğla, Rize, Hatay, Kahramanmaraş,Burdur ve Denizli'de meydana gelen kazalarda 32 kişi yaşamını yitirdi. Arife günü meydana gelen trafik kazalarında ise 17 kişi hayatını kaybetmişti.

Yazıköy'de işlenen cinayetin sır perdesi aralandı. Bayram'ın 2. günü meydana gelen olayda 22 yaşındaki Tahsin Göksel'in tarlada ölü olarak bulunduğu haberlerinin basına yansımasının ardından, şok edici gerçek ortaya çıktı.
Vuran başkası değil babası çıktı

T.C. BURDUR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/5 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

ARAÇ KİRALAMA HİZMETİ ALINACAKTIR
BURDUR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK