Manşet - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Burdur Gazetesi

Burdur Gazetesi

27 Nisan 2017 Perşembe

Burdur Adliye Sarayı'nda hem vatandaşların hem çalışanların işlerini kolaylaştıracak, adli hizmetlerin daha verimli yürümesine büyük katkı sağlayacak Ceza ve Hukuk Mahkemeleri Ön Bürosu ile Danışma Masası hizmet vermeye başladı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından başlatılan Engelliler Destek Programı kapsamında desteklenen, Burdur Valiliği Koordinatörlüğünde, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinin Burdur Devlet Hastanesi'nde yürüttüğü "Benim küçük renkli odam" projesinin kapanış toplantısı, Grand Özeren Otel'de düzenlenen kahvaltıyla yapıldı. Kahvaltıya Vali Şerif Yılmaz, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve çok sayıda kamu kurum ve sivil toplam örgütleri yöneticileri katıldı. Programda konuşan Vali Şerif Yılmaz, bugüne kadar anasayanın değişmez maddesi olan laikliğin tartışıldığını, "Sosyal bir hukuk devleti" kısmının hep gözardı edildiğini belirtip, Tokat Valisi'yken engelli bir gençle yaşadığı anıyı paylaştı.

Burdur Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü ile Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürlüğü arasında "Spor Paketleri'ne" dair işbirliği protokolü yapılmasına dair açıklama yapıldı;

81 ildeki FETÖ operasyonuyla Burdur’da 5 gözaltı - 5.0 out of 5 based on 1 vote

FETÖ'nün mahrem yapılanmasına yönelik operasyonda Antalya, Muğla, Burdur ve Isparta'da 45 şüpheli gözaltına alındı.
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) mahrem yapılanmasına yönelik Ankara merkezli 81 ilde 8 bin 500 polisin katılımıyla düzenlenen eş zamanlı operasyon kapsamında Antalya, Muğla, Burdur ve Isparta'da 45 şüpheli gözaltına alındı.

Valilikten yapılan açıklamada, "nitelikli yağma", "resmi belgede sahtecilik", "hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma" gibi 19 ayrı suçtan aranan şüphelinin Yeşilova ilçesinde bulunduğu bilgisini alan Yeşilova Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, şüpheliyi yakalamak için operasyon düzenlediği belirtildi.

26 Nisan 2017 Çarşamba

 

40 yıllık sanat yaşamında okunmayı bekleyen 7 beste 8 derleme 11 aranjö ile Aytekin Ersan
Yöre oyunlarımızın yaşatılıp geliştirilmesine büyük emek veren, Burdur Folkloru üzerine pek çok araştırması olan, Halk Bilimci Hasan Akın'ın, Burdur'da bağlamanın ve türkülerin en büyük ustalarından, üstad Aytekin Ersan'la yaptığı söyleşiyi yayınlıyoruz;

Ziyaretçilere Burdur Şiş ikram edilecek. ilk kez en verimli besi sığırı ve en güzel dana yarışması yapılacak. Honamlı Keçi ve Teke Güzellik Yarışması'nın bu yıl ikincisi düzenlenecek.
Grand Özerende düzenlenen toplantıda, bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Teke Yöresi Tarım ve Hayvancılık Fuarının son hazırlıkları gözden geçirilip, basına açıklama yapıldı;

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, hayvan hakları temsilcileri ile yaptığı görüşmeler sonrasında hayvan hakları konusunda yeni bir yasa taslağı hazırladı.