Tarihe göre süzülmüş ögeler: Cumartesi, 21 Eylül 2019 - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

Son  zamanlarda kendilerini Jandarma, Polis, Astsubay, Savcı vb. olarak tanıtan ve özellikle ev telefonlarından (sabit telefondan) vatandaşları arayan kimliği belirsiz kişi/kişilerce;

· “Köylerde meydana gelen altın ve bilezik hırsızlığı olayı ile ilgili olarak şüpheli olduklarını, evlerinde bulunan altınları hırsızlık olayında çalınan altınlar ile karşılaştıracaklarını”,

· “T.C. Kimlik numaralarının kullanılarak soygun yapıldığı, soygun olayı ile ilgili şüpheli olduklarını, evinde bulunan paraların soygun olayında çalınan paralar ile karşılaştıracaklarını”,

· “Gün içerisinde yapılan kuyumcu soygununda kendilerinin şüpheli olduklarını, evlerinde bulunan altınları kuyumcu soygununda çalınan altınlar ile karşılaştıracaklarını” belirten vb. söylemlerle, özellikle yaşlı vatandaşları hedef alan ve vatandaşları maddi ve manevi zarara uğratan kişi/kişilere karşı, bu türden bir mağduriyet yaşamamaları adına bölgede vatandaşlar Jandarma devriyelerince yerleşim birimlerinde yüz yüze görüşülerek bilgilendirmek/bilinçlendirme faaliyetleri icra edilmesi ve edilmeye devam edilmesi hususunda yapılan açıklama ile kamuoyu bilgilendirildi;

Açıklamada; Burdur İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından, sorumluluk alanlarında vatandaşların dolandırıcılık olaylarına karşı mağduriyet yaşamamasına yönelik bilgilendirme çalışmalarına devam edildiği belirtildi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Cumartesi, 21 Eylül 2019 15:54

23 Eylül 2019 - Pazartesi - Burdur Gazetesi

23 Eylül 2019 - Pazartesi - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv
Cumartesi, 21 Eylül 2019 15:54

Emre Kaya gençleri coşturdu

Burdur Belediyesi Göl Festivali etkinlikleri kapsamında sahne alan pop müzik sanatçısı Emre Kaya Burdurlular’a unutulmaz bir gece yaşattı.

 

Şarkıcı Emre Kaya Şeker Meydanı alanında sahne aldı. Çok sayıda kişinin katıldığı konserde Sanatçı Emre Kaya şarkılarını seslendirdi. 

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’de, Şarkıcı Emre Kaya’ya konser öncesi anmalık takdim etti. Burdur Gölü Festivali etkinliklerine her zaman katkı sağladıkları için Sanatçı emre Kaya ve ekibine teşekür etti. Gençlerde konserde gönüllerince eğlendi. 

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Emre kaya konseri öncesi yaptığı konuşmada;

“Sevgili Emre benim için güzel şeyler söyledi ama o iyi bir sanatçı olmanın yanında kalbi, yüreği tertemiz pırıl pırıl o kadar güzel bir insan ki birlikte yaşadıklarımı anlatacağım. Genç bir kardeşimiz şu anda sağlık sorunları yaşıyor ama yine hep birlikte olacağız. Sevgili Emre’yi görmeyi çok istiyordu. Bugün bu sahnede sadece şarkılarıyla, güzel sesiyle değil, yüreğiylede gönlümüzü dolduran, fetheden güzel bir kardeşimiz. İnanı ben kendisini çok seviyorum. Kendisine müteşekkirimi bu akşam burada oldukları için. Biz Burdur Gölü kurumasın diye 6 yıldır bağırıyoruz, çağırıyoruz, şarkılar türküler söylüyoruz. Bunlara vesile olan birçok sanatçı kardeşimizden biri de sevgili Emre Kaya ve onun güzel ekibi. Kendilerine kocaman teşekkür ediorum. Burdur Gölü kurumasın diyorum ve eğlenceyi daha da fazla aksatmama adına ben sahneyi kendisine bırakacağım.”dedi.

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet
Cumartesi, 21 Eylül 2019 15:54

Hayırseverlerden ilçelere sağlık tesisi

Hayırseverler tarafından Karamanlı ve Gölhisar’a yapılacak sağlık tesisleri protokolleri imzalandı.

 

Karamanlı’da  yapılacak 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ile Gölhisar’da yapılacak Aile Sağlığı Merkezi binalarının yapım protokollerinin imzalanmasına dair açıklama yapıldı;

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen protokol imza törenine başta Vali Hasan Şıldak olmak üzere Gölhisar Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Karamanlı Kaymakam V. Rabia Naçar, Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, İl Sağlık Müdürü Reha Sermet Aygören, arsa bağışında bulunan ve sağlık tesislerinin yapımlarını üstlenen hayırseverler ve temsilen yakınları katıldı.

Vali Hasan Şıldak, protokol imza töreninde Hayırseverlere teşekkür ederek, tesislerinin İlçelerimize, İlimize hayırlı olmasını diledi.

Karamanlı İlçesi Çamlık Mahallesinde Belediye tarafından İl Sağlık Müdürlüğüne bağışlanan 1.062 m2 arsaya, hayırsever Fidan Ören tarafından 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu yaptırılacak. 

Gölhisar İlçesi Ulucami Mahallesinde hayırsever Ummuhan Ertuğrul ve Zeynep Serttaş tarafından İl Sağlık Müdürlüğüne bağışlanan 1.271 m2 arsaya, hayırsever Mustafa Eravcı tarafından Aile Sağlığı Merkezi yaptırılacak.

Vali Hasan Şıldak, Protokol İmza Töreninde yaptığı konuşmada;

“Bugün hayırlı bir iş için toplandık. İlimizin iki İlçesinde hayırsever vatandaşlarımız tarafından sağlık tesisi alanında bazı girişimler oldu. Sağlık Müdürlüğümüz bunları organize etti ve şuan da protokolünü imzalayacağız. İlk olarak Karamanlı İlçemizde, Çamlık Mahallesinde mülkiyeti Belediye Başkanlığımıza ait olan arsa üzerinde hayırsever vatandaşımız Fidan Ören tarafından yaptırılacak olan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu olarak inşa edilecek olan binamız 134 metre karelik bir alana oturtulacak. Bu İstasyonda İlçemizin önemli bir ihtiyacı karşılanmış olacak. İstasyonumuzun ismi de hayırseverimizin isteği üzerine “Murat-Fidan Ören 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu” olarak adlandırılacak. Protokolümüzde Karamanlı Belediye Başkanımız Fatih Selimoğlu, İl Sağlık Müdürümüz Reha Sermet Aygören ve hayırseverimiz Fidan Ören’in yurt dışında bulunması sebebiyle yerine vekâleten Sultan Balar tarafından imzalanacak. Öncelikle Belediye başkanımıza arsa temini için ve bu tesisi ilimize kazandıracak olan hayırseverimize teşekkür ediyoruz. Allah hayırlarını kabul etsin.

“Bugün ikinci olarak gerçekleştireceğimiz protokol Gölhisar İlçemizde bir Aile Sağlığı Merkezi yapımına ilişkin. Aile Sağlığı Merkezimiz Ulucami Mahallesinde yapılacak. Mülkiyeti İlçemizin hayırseverlerinden Ümmühan Ertuğrul ve Zeynep Serttaş’a ait. Yine hayırsever vatandaşlarımızdan Mustafa Eravcı bu yapımı gerçekleştirecek. Bir veya iki hekimlik bir kapasiteye sahip olacak olan Aile Sağlığı Merkezi toplam 241 metre kare oturma alanına sahip olacak. Söz konusu Merkezimize hayırseverimizin talebi üzerine “Mustafa Eravcı Aile Sağlığı Merkezi” ismini vereceğiz. Hayırseverlerimize sağlık alanında yaptıkları bu anlamlı katkıları için teşekkür ediyor, yapılacak sağlık tesislerinin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

Yayınlandığı Kategori Manşet
Cumartesi, 21 Eylül 2019 15:54

60 sporcu Burdur Gölü için uçtular

Geçtiğimiz günlerde hayatlarını kaybeden yamaç paraşütü Pilotu Ali Es ve Serdar Yavuz anısına Burdur Gölü Festivali Yamaç Paraşütü müsabakaları düzenlendi. Avşar Tepesi’nden havalanan 60 sporcu Halk Plajı’ndaki hedef alanına iniş yaptı.

 

12 farklı ilden 60 sporcunun katıldığı yarışmada, birinci Burdur’dan Yılmaz Bedir, ikinci Denizli’den Mustafa Çırak ve üçüncü Nevşehir’den İdris Güzeller oldu. Her yıl geleneksel hale getirilen yamaç paraşütü etkinliğiyle Burdur Gölü’ndeki çekilmeye dikkat çekmek amaçlandı. Halk Plajında düzenlenen etkinliğe Vali Hasan Şıldak, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut ve vatandaşlar katıldı. 

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz yamaç paraşütü etkinliğine ilişkin yaptığı açıklamada;

“Bu yıl 6.’sını düzenlediğimiz Burdur Gölü Festivali’mizde ikinci gün etkinliklerimize devam ediyoruz. Bugünde yamaç paraşütü müsabakaları ile devam edeceğiz. Her yıl Burdur Gölü’nün dikkat çekmek için Burdur Gölü Festivali adı altında birtakım sportif, kültürel ve sanatsal etkinlikleri icra ediyoruz. Bu yıl sportif faaliyetlerimiz içerisine yamaç paraşütünü di ilave ettik. Çünkü yamaç paraşütü Burdur Gölü havzasında yapılan düzenlemeler neticesinde kulüpte faaliyet gösteren sporcu arkadaşlarımızın oldukça ilgi gösterdiği ve Burdur’da da bu sporu icra ettiği birçok gencimize sevdirip hatta milli sporcuların aramızdan yetişmeye başladığını sevinerek gördüğümüz bir spor dalı oldu. Bu anlamda bu alanda faaliyet göstere kulübümüze, kulüp sporcularımızı da teşekkür etmek istiyorum. Bu yıl onlarda faaliyetlerimize destek verdiler. Bu müsabakaların içerisinde bizim daha öncesinde hemşehrimizi olup, farklı illerde bu faaliyetleri yürüten arkadaşlarımızı da davet etmiştik. Onlardan birisi de sevgili Ali Es’ti. Benim arkadaşımdı. Çok az süre önce onu kaybettik. Yine bir atlayış sırasında talihsiz bir kaza sonucu onu kaybettik. Bu yıl başka bir soprcu arkadaşımızı müsabakalarda kaybettiğimiz Serdar Yavuz ve Ali  Es anısını da bu müsabakaları düzenliyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Biz sporun,, sanatın, kültürün içinde bulunduğu ama asıl amacımızın bu gölün kurumaması dair yaptığımız bu festivalin bir farkındalık yaratmasını bekliyoruz, istiyoruz ve neticesinde Burdur Gölü’nün çığlığına kulak verilmesini ve Burdur Gölü’nün hakettiği suya kavuşup, Burdur Gölü’nün eski günlerdeki seviyesine ulaşamasa biel mevcut seviyesini koruyarak en azından bu doğal güzelliği kaybetmemek istiyor ve gelecek nesillere aktarmak istiyoruz.”dedi.  

Burdur Yamaç Paraşütü Yelken Kanat Havacılık Kulübü Başkanı Muhammet Erşen yamaç paraşüt etkinliğine 12 farklı ilden 60 sporcunun katıldığını belirterek; 

“Bugün burada çok geniş katılımlı bir etkinlik düzenledik. Bu etkinliğimiz rahmetli arkadaşlarımız Ahmet Yavuz ve Ali Es adına da oldu. Daha çok Türkiye4nin değişik illerinde yapılmaya başlanan yamaç paraşütünü  Burdur’da da yapıldığını, Burdur’un doğal güzelliklerine ve Burdur Gölü’nün kurumasına dikkat çekmek için başkanımızın desteğiyle bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Bu etkinliklede de en çok birbirini tanımayan arkadaşlarımız tanışıyor. Böylece doğal güzellikleri görmüş oluyorlar. Burdur ve Salda Gölü’nde yamaç paraşütünün yapıldığını tüm Türkiye çapında göstermiş oluyoruz.” bilgisi verdi.

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet
Cumartesi, 21 Eylül 2019 15:54

Halıcılar’da kaçak kenevir yakalandı

Burdur Merkez Halıcılar Köyünde ikamet eden S.A. ve O.A. isimli şahısların kendilerine ait ceviz arazilerine yasadışı kenevir ekimi yaptığı duyumu alan İl Jandarma Komutanlığı ekipleri;

12 Eylül 2019 tahinde Burdur, Merkez. Halıcılar Köyünde S.A. ve O.A. isimli şahıslara ait ceviz arazisinde yapılan operasyon’da (35) kök kenevir bitkisi ele geçirdi. şüpheli S.A. ve O.A. isimli şahısları yakaladı.

 Burdur Nöb. C. Savcısının talimatı ile şüpheli S.A. ve O.A. isimli şahıslar ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakıldı. Ele geçirilen (35) kök kenevir bitkisi Burdur Merkez İlçe J.K.lığı ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince olay yerinde imha edildi.

Konuya ilişkin açıklamada, Güvenlik güçleri tarafından İl genelinde uyuşturucu satan, kullanan ve ekimini yapan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmaların kararlılıkla yürütüldüğü belirtildi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection