Manşet - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Pazartesi, 16 Eylül 2019 16:38

AssisTT çalışanlarına müjde!

 250 kişiyle ilimizde hizmet veren, AssisTT firması’na bağlı müşteri hizmetleri çağrı merkezi yeniden faaliyete geçti.

 

Bilindiği üzere AssisTT Çağrı Merkezi, kuruluşundan bu yana yıllardır MAKÜ  tarafından şehir yerleşkesinde kendilerine tahsis edilen binada faaliyet yürütmekteydi. Ancak; Son Denizli-Bozkurt Depremi’nde, bu binada hasar meydana gelmesi ve kendilerine başka bina tahsis edilmediği gerekçesiyle, firma, AssisTT Çağrı Merkezi Müşteri Hizmetleri Burdur Birimi’ni kapatma kararı almıştı.

Deprem sonrası firma çalışanlarını bu gerekçeyle izne çıkarmıştı. Ancak daha sonra AssisTT Çağrı Merkezi’nin faaliyete geçtiği duyuruldu. Şu an için mevcut personelin bir bölümünün geri çağrılarak işe başladığı, geri kalanların ise yakın zamanda işlerine devam edeceği öğrenildi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazartesi, 16 Eylül 2019 16:38

Lavanta yoluna, Çataloluk Dinlenme Tesisi

İlyas Köyü Muhtarlığı tarafından yaptırılan Çataloluk Dinlenme Tesisi, Vali Hasan Şıldak’ın da katılımıyla hizmete açıldı.

 

Lavanta yolu üzerinde, İlyas Köyü sınırları içerisinde yer alan tesis, yapılan konuşmaların ardından protokol üyelerinin kurdele kesmesiyle açıldı. Açılışın ardından tesisi gezen protokol üyeleri, Muhtar Nejdet Akın’dan tesisin sahip olduğu imkanlar, yaptırılan ve yaptırılacak olan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çataloluk Dinlenme Tesisi açılışı, tüm konuklara yemek ikramıyla sona erdi.

Vali  Hasan Şıldak, Çataloluk Dinlenme Tesisi açılışında yaptığı konuşmada;

Muhtarımızın bu davetini, bu güzel çalışmasının açılışını biraz erteledik. Aslında çok önceden hazır olan bir çalışma. Öncelikle tebrik ediyorum böyle güzel bir çalışmayı köylüyle iş birliği içerisinde bir takım kamu kaynaklarını da kullanarak hayata geçirdi. Kendisini, ihtiyar heyetiyle birlikte ona destek olan bütün vatandaşlarımızla birlikte tebrik ediyoruz.

Köylerimizdeki çalışmalar çok önemli

Köylerimizdeki çalışmalar çok önemli. Hükümetimizin temel amacı da köylerdeki yaşam standartlarını yükseltmek, şehre yaklaştırmak. Köylüyü köyünde tutmak, tarımıyla, hayvancılığıyla uğraşır vaziyette devamlılığı sağlamak. Bu anlamda da bütün hizmetler sizin ayağınıza geliyor Allah’a şükür. İl Özel İdare olarak ve Valiliğimiz ukdesindeki köylere hizmet götürme birliğimiz olarak koşturuyoruz sizler için. Son 2 yıl içerisinde de şöyle bir baktım, asfalt çalışmalarından mezarlıktaki düzenlemelere, kilit taş düzenlemelerine, cenaze aracı alımına ve sosyal tesislere ciddi katkılarımız olmuş. Bu katkıları da muhtarımız yerli yerinde kullanmış. Kendilerine hayırlı olsun bütün köylülerimize hayırlı olsun diyorum. Muhtarımız diğer bütün muhtarlarımız gibi işine sahip çıkan, köyün sorunlarını en yakından sahip takip eden bir yapıya sahip. Bizle de sık sık temas içerisinde. Bütün kurum ve kuruluşlarımızla iyi iilşkiler geliştirerek köyümüze en iyisini yapmaya çalışıyor. Bu manada da kendisini takdir ediyorum ve turizme hizmet edecek olan bu tesis hakikaten değerli. 

Salda artık Dünya’da biliniyor

Milletvekilimizin de ifade ettiği gibi artık bir bütünlük içinde turizm hareketleri destinasyonları oluşuyor. Yakınımızda hemen Kuyucak Köyü’nün durumunu biliyorsunuz. Kuyucak Köyü artık ekmeğini kazancını lavantadan kazanıyor. Lavanta köyü olarak ünlenmiş ve bütün Türkiye Kuyucak deyince biliyor ama bu yıl bir şey daha oldu. bu yıl iyice yüksek seviyeye uyaştı. Salda Gölü Türkiye’de değil artık bütün dünyada bilinir hale geldi. Bu gölümüzün varlığını ve sahip olduğu doğal güzelliği koruyarak ama turizme de açarak, turizmden de uzak durmayarak geliştirmeye çalışıyoruz. Bu konuda ilimizle birlik bütünlük içinde, milletvekillerimizle, bakanlıklarımızla iş birliiği içinde çalışmalarımız devam ediyor ancak ne yazık ki Salda Gölü’nde yapılan bunca iyileştirmelere, korumalara yönelik faaliyetlere rağmen bu çalışmalar hem görmezden geliniyor hem de bir karalama kampanyası yürütülüyor. Burada huzurunuzda bunların da kabul edilebilir olmadığını ifade etmek istiyorum. Çünkü hem bizler hem en yetkili ağızdan Çevre ve Şehircilik Bakanımız defaten bunu açıklamasına rağmen bir takım ifadeler yine yalan yanlış ifadeler kamuoyuna yansıtılmaya devam ediliyor. Bunları kabul etmiyoruz. 

Koruma şemsiyesi dimdik ayakta

Tek çözüm Salda’yı doğal haliyle korumak. Ve yaptığımız iş şu anda budur. Bunun ötesinde geçtiğimiz hafta yine Salda turizm merkezinin iptaliyle ilgili bir karar yayınlandı. Bir Cumhurbaşkanlığı kararımız yayınlandı. Bunun Salda’daki çalışmalarla hiç bir ilgisi yoktur. Tam tersine birbiri içine geçmiş sit alanı, ÖÇK düzenlemeleri, tabiat parkı oluşumları, sulak alan vs. pek çok statünün karmaşıklık yapmasından kaynaklanan turizm merkezinin iptali söz konusudur. Salda’daki koruma şemsiyesi, doğal hayatın korunmasına ilişkin hem özel çevre  koruma bölgesi hem sit düzenlemeleri dimdik ayaktadır. Mevcudiyetini sürdürüyor. Koruma statüsünde en küçük bir zayıflama yoktur. Bunu da söyleyen açıkçası doğru söylememektedir sizlerin de kafasını karıştırmasın. 

Turizmden para kazanılacak

Salda ve lavanta çok önemli. İlimiz artık turizme yöneldi biz de Burdur olarak özellikle merkezin bu güzergahtaki köyleri ve Yeşilova güzergahı olarak bu işten para kazanacağız. Siz de bunu göreceksiniz. Hazine arazilerimizi sizlere tahsis ediyoruz. Binde bir nispetinde bir kira bedeliyle kiralayabiliyorsunuz. Yine kendi arazilerinize lavanta fidesi dikmek isterseniz biz hazırız. Bunun örnekleri var, bu yıl Kasım ayında 340 dekar lavanta ekiyoruz. Bu merkezdeki köylerimize ve Yeşilova’nın köylerine. Lavantayla bütünleşen bir Salda turizmi ve bu yolun isminin lavanta yolu olarak adlandırılmasıyla artık bu yolu lavanta yolu olarak adlandırıyoruz. 

Lavanta yoluna sıcak asfalt

Özellikle yine ifade etmek isterim ki İl Genel Meclisimizin de çalışmalarıyla Özel İdare olarak hep beraber inşallah bu yolumuzun sıcak asfalta dönüşmesi konusunda da bir irademiz var. Burada Kuyucak’tan çıktığında vatandaşımız Karakent, Akçaköy, Orhanlı, Dereköy üzerinden Yeşilova’ya Salda’ya sıcak asfalt zeminde ulaşması lazım. 40 km civarında bu hattı Burdur İl Özel İdaresi’nin yapma kudreti var. İnşallah en geç 2 yıl içerisinde bu işi tamamlarız diye düşünüyoruz. Şimdiden hayırlı olsun diyoruz. Bu güzellik, bu birliktelik hep devam etsin. Birliktelik oldukça köylerimize hizmetler gelmeye devam eder. Ağız tadıyla hayat devam eder. Allah sizlerden razı olsun bizleri güler yüzle karşıladınız. Bu tesislerin ilimize köyümüze hayırlı olmasını temenni ediyorum.” Dedi.

Milletvekili Bayram Özçelik, tesis açılışında yaptığı konuşmada;

“Biz İlyas’ımızı seviyoruz. Muhtarlarımızın çoğu burada diğer köylerimizi de seviyoruz. Tıpkı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi bu ülke sevdalısıyız. Bu ülkenin insanına canı yürekten muhabbetimiz var. Onların hizmetinde gece gündüz koşturmak için ahdettik. Sizler de bu konuda vekalet verdiniz. Bu vekaleti sonuna kadar sürdürmek için büyük bir çabanın ve gayretin içerisindeyiz. Nice siyasetçiler geldi geçti, taş üstüne taş koydular onlardan Allah razı olsun. Önemli olan hoş bir seda bırakabilmekti. Sizlerin hizmetindeyiz. Yeni tesisimiz Burdur’umuz için güzel olacak. Salda Gölü’müze çok büyük bir ziyaretçi akını var . özellikle Isparta üzerinden gelen ziyaretçilerin kullandığı bu yol üzerinde bu restorant çok büyük hizmet görecek. Tabiki lavanta bahçeleriyle beraber de daha fazla ilgi çekecek.” Dedi.

İlyas Köyü Muhtarı Nejdet Akın, Çataloluk Dinlenme Tesisi’ne ilişkin;

“Tesisimizin şu anki durumu 120 metrekarelik kapalı alan restorant, mescit, tuvaletler ve 8 adet kamelyadan ibarettir. Şu anda yaptıklarımız bunlar. Yapacaklarımız var. Tesisimizi kendi köyümüzden bir işletmeciye verdik. Çok cesur, vizyon sahibi, atak, cesaretli bir arkadaşımız. Çok da güzel işletiyor. Bu bir aylık dönemde. Ayın 1’inde ruhsatını aldık ve başlattık. Bir aylık dönemde çok güzel işler yaptı. Daha iyi işler yapacağından biz eminiz. Ayriyetten bu işletmenin bir kenarına şelale tipi bir havuzda düşünüyor onu kendisi yaptıracak.” Bilgisi verdi. Konuşmasında Vali Hasan Şıldak’a da seslenen Muhtar Akın;  “Ben buraya her gelişimde minik yavrularımız ‘çocuk oyun parkı istiyoruz muhtar amca’ diye bana söylüyorlar. Efendim takdir sizin ben de size söylüyorum. Çünkü bizim alacak gücümüz yok. Daha inşaattan dolayı borcumuz var.” Dedi.

Çataloluk Dinlenme Tesisi açılışına; Vali Hasan Şıldak, Milletvekili Bayram Özçelik, İl Genel Meclisi üyeleri, daire müdürleri, muhtarlar, ASSİST kurumunun Genel Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı ile İlyas Köyü sakinleri katıldı.

Mine Kaya

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazartesi, 16 Eylül 2019 16:38

17 Eylül 2019 - Salı - Burdur Gazetesi

17 Eylül 2019 - Salı - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

 2019-2020 eğitim öğretim yılı başladı. İlköğretim, orta ve lise düzeyindeki öğrencileri yeni eğitim sezonuna 2019-2020 eğitim dönemine ‘merhaba’ dediler. Şehrimizde yeni eğitim-öğretim yılı açılış töreni, Mehmet Yıldızlı İlkokulu’nda düzenlendi.

 

İlimizde İlköğretim Haftası kutlama programı Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, İlköğretim Haftası’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan etkinlik Mehmet Yıldız İlkokulu’nda devam etti.

Okul bahçesinde yapılan programda öğrenciler şiirler okuyup, halk oyunu gösterilerini sergilediler. Daha sonra Mehmet Yıldız Ilkokulu 4. sınıf öğrencileri, bu yıl ilkokul 1. sınıf öğrencisi olmanın heyecanını minicik yüreklerinde hisseden 1. sınıf öğrencilerine okulumuza hoşgeldin çiçeği sundular. 

2019-2020 eğitim öğretim yılı ilköğretim haftası kutlama programı Mehmet Yıldızlı İlkokulu İngilizce Dersiliği ve Bilge Kütüphanesi’nin açılışı ve ziyareti ile sona erdi. 

 Vali Hasan Şıldak İlköğretim Haftası kutlama programında yaptığı konuşmada;

“9 Eylül itibariyle eğitim öğretim bütün okullarımızda son hızıyla başladı. Mili eğitim teşkilatı olarak hazırlıklarımızı yaptık. Okullarımız eğitim öğretime hazır. En iyi şartlarda çocuklarımızın eğitimin, öğretimini her yıl daha da artırılan bir performansla onların seviyesini yükseltmeye topluma va geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığımızın ortaya koyduğu ve uygulamada olan 2023 vizyonunu eğitim belgesini temel alan esasları ilimize en hassas şekilde uygulamaya çalışıyoruz. Eğitime artık yeni bakışlarla, yeni ivme kazandırmalarla, yeni bir perspektifle eğilmek durumundayız. Çünkü burada gördüğünüz çocuklar bizim çok önümüzde ilerliyor. Bizim önümüzde yürüyorlar. Bizim onlara yetişebilmemiz, onların dünyasını kavrayabilmemiz, onları eğitebilmemiz, onlarla bütünleşmemize bağlı, onları anlayabilmemize bağlı. Bu nedenle de yeni eğitim anlayışı, yeni bir paradigma gerekiyor. Bakanlığımız inşallah bunu gerçekleştirme çabası içinde. Velilerimiz her yıl eğitimdeki yenilikleri, değişiklikleri izliyor, takip ediyor. Bu yıl Burdur’da bir eğitim yılı olsun istiyoruz. Bir eğitim rüzgarı essin istiyoruz. Çocuklarımızın bilhassa liseye, üniversiteye yerleşme sınavlarında gösterdikleri başarıların daha üst seviyelerde gerçekleşmesini ve gerçekten bir eğitim şehri olan Burdur’da bir eğitim rüzgarı esmesini ve bir farklılık oluşmasını arzu ediyoruz. Bunun için bu yıl eğitim yılı. 2019-2020 eğitim yılı bir atılım yılı olacaktır. Bir hızlanma yılı olacaktır. Sloganımızda eğitim şehri olan Burdur’da eğitim birinci önceliğimiz. Bu yıl bütün imkanlarımızla çok sistematik bir çalışmayla eğitimi, birinci olarak önceliklendiriyoruz. Bütün çalışmalarımızın önüne eğitimi koyuyoruz. Çünkü Burdur bunu hak ediyor. Burdur’un geçmişine baktığımızda eğitimle bütünleşmiş, eğitim için yürüyenlerin peşinden koşan bir halk var. Toplumumuz eğitimi çok iyi idrak ediyor ve gelişimin eğitimle olacağı noktasında da bütün özverileri ve fedekarlıkları gösteriyor. Bu manada bu yılın çok daha verimli ve bunun dalga dalga yayılan bir enerjiyle bütün öğrencilerimize, öğretmenlerimize, okul idarecilerimize yansıyan bir ivme olmasını hepimizin bunu iliklerimize kadar hissetmeyi arzu ediyoruz. Velilerimizden özellikle ricamız, bu yılın farklılığını onlarında hissetmeleri ve geliştirdiğimiz Ekim ayı başında da kamuoyu paylaşacağımız, bir lansmanını yapacağımız, yeni bir proje kapsamındaki sistematik çalışmamıza bütün halkımızın destek vermesidir. Burdur bunu hakediyor. Eğitimdeki yerinin çıta yükselterek, seviye atlatılarak Burdur’a sunulması lazım. Bu çocuklar bunu hakediyor. Burdur’un eğitim kadrosu bunu hakediyor. Burdur’un okulları, fiziki anlamdaki yeterliliği bunu hak ediyor. Bu başarıları yaşatmamız lazım. İlk onlarda, ilk yüzlerde, ilk binlerde öğrencler istiyoruz. Temel eğitim ilkokuldan başlıyor. İlkokullarımızda bu rüzgar esecek. Her türlü etkinliklerimizle, her türlü öğretmenlerimizin geliştirdiği yeni metodlarla bu proje çatısı altında çok düzenli ve sistemli çalışmaları arzu ediyoruz. Bunları yapmayı da taahhüt ediyoruz. Eğitimle gelişen toplumlar ancak eğitimle hak ettikleri yerlere ulaşabilirler. Ülkemizin her alandaki kazanımları ve güçlenmesi eğitimle daha da hızlaacaktır. Çünkü bizim eğitilmiş, iyi yetişmiş, devletine, milletine bağlı, asla ihanet etmeyecek her alanda başarılı bireylere ihtiyaç var. Bunun yoluda buradaki sınıflardan, öğretmenlerimizin vereceği destekten, eğitimden geçiyor. Burdur’a yeni eğitim öğretim yılımızın hayırlı olmasını diliyorum. Her türlü destek öğretmenlerimizle, okul idarecilerimzle birliktedir. Bizler her zaman yanınızda olacağız. Öğrencilerimize üstün başarılar diliyoruz.”değerlendirmesi yaptı.

 İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay İlköğretim Haftası etkinliğinde yaptığı açıklamasında;

“Eğitimin millet hayatındaki yeri imkanı mümkün olmayan bir gerçektir. Çağa aşan toplum olmanın en temel özelliği, eğitim birinci önceliği olarak görmeleridir. Bunu başarabilen toplumlar, toplumsal kalkınmayı başarabilmişlerdir. Her alanda yeteneklerine güvendiğimiz bu aziz milletin çocukları sağlam bir eğitimle bunu başarabileceklerdir. 

Bu eğitim öğretim yılında derslerinize daha etkili çalışacak, sosyal ve kültürel yanınızı geliştirerek sizleri güvenen bizleri mahcup etmeyeceğinize inanıyorum. Eğitim hayatında herbirinizin ayrı ayrı başarılı olmanızı gönülden istiyoruz. Öğrencilerimizin aklına, yüreğine, ruhuna dokunarak doğru adımlar atmalarına, yollarını bulmalarına rehberlik edeceksiniz. Eğitim süresince sizin yoğun çabanız ve fedekarlığınız bugünün çocuklarına ve ülkemizin yarınlarına yapılacak şüphesiz en büyük katkıdır. 

Çocuklarımızla geçirdiğiniz zaman içindeki çalışmalarınızda akademik başarının yanı sıra çocuklarımızın ahlaklı ve erdemli bir birey olmaları en büyük idealimizdir. Çocuklarımızın klasik ifade ile büyüklerini sayan, küçüklerini seven, yaşadığı çevreyle barışık, çevresindeki sorunlara karşı duyarlı bireyler olması, sanatsal, sportif faaliyetleri ilgi ile takip edip  bu faaliyetlerin bizzat içinde olması, sosyal bireyler olarak yetişmesi için elinizden gelenin fazlasını yapacağınızı biliyoruz. Bakanlığımızın eğitimde 2023 vizyonu hedeflerine ulaşmak için bunlar gibi hassas değerlerimizi akademik başarıyla harmanlayarak kitaplarını, yaşamını okuyan bireyler yatıştirerek ayakları yere sağlam basan bir Türk gençliği yetiştirmek en büyük gayemizdir. Bizlerde eğitim şehri Burdurumuzda ilk günden başlayarak işimizi severek ve isteyerek, performansımızı sürekli yüksek tutarak yapmamız gerekenlerin ve sorumluluklarımızın farkındayız. Buna bağlı olarak bizlerden beklentilerinde çok büyük olduğunu biliyoruz. Bütün bu beklentileri karşılama için var gücümüzle çalışacağız.”dedi.

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet

BİMTAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı S.M.M.M. Vahit Özlemiş yazılı açıklama yaparak; “Şirketimiz halkımıza en kaliteli hizmeti en kaliteli ürünü Burdurumuzun sağlığını bozmadan gerekirse zarar etmeye de  göze alarak kesintisiz hizmet vermeye devam etmektedir. Önceliğimiz Halkımızın ve yurtdaşlarımızın mutluluğu ve refahıdır” Dedi;

Sayın Cihat Çavuşoğlu

2014 yılında Bimtaş A.Ş. sirketine Hizmet Bedeli alarak danışmanlık hizmetinde bulundunuz ve o dönemde Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya’ya şirketler konusunda bilgi verdiniz.

1-Tespit ettiğiniz bu  bilgileri, mizan ve mali tabloları halkımıza açıklarmısınız?

2-Mali Danışmanlık hizmeti verdiğiniz dönemde akaryakıt firmaları ile bir yenileme anlaşması yapıldı bu sözleşmeden ne kadar para alındı? Bu paralar nereye harcandı?

Belediye Burdur’da En Yüksek Fiyatdan Otogaz Satmamaktadır!

Akaryakıt dağıtım şirketleri  5 er yıllık dönemlerde intifa sözleşmesi yaparlar bu sözleşmelerde ya fiyat (satış destek primi) ya da  iskonto verilerek yapılır.

Geçmiş dönemde  bu 5 yıllık sözleşme süresi  bitmesi beklenmeden yeniden sözleşme neden uzatılmıştır?

Bu dönemde de satış destek primi alınarak ve ayrıca belirli bir litrenin üzerinde satış yapılırsa özel iskonto alınarak en iyi şartlarda  sözleşme yapılmıştır.   Burdur’da ki çoğu istasyonda aynı şekilde faaliyetlerini sürdürmektedir. Her şirketin alım şartlarına  göre fiyat belirlenmektedir.

Biraz Burdur şehir merkezinde ki tabelaları kontrol ederseniz Burdur Belediyesi şirketlerinden daha yüksek fiyata satış yapıldığını görürsünüz. Bu satışı yapan işletmelerin sözleşme yapmış oldukları akaryakıt dağıtım şirketlerinin  belirlediği rakamlardan yüksek olmadığını, EPDK tavan fiyatı geçmediğini de araştırırsanız görürsünüz.

Kaldı ki yine mesleğiniz gereği iyi bildiğinizi düşünüyoruz; mal satışları malın edinilme bedeline ve iştigal konularına göre fiyatı belirlenmektedir.Yukarıda da bahsettiğimiz gibi şirketimiz yapmış olduğu sözleşme gereği belirlenen satış kotasını doldurduğu taktirde akaryakıt dağıtım firmasından alacağı iskontoyu aynen uygulayıp vatandaşın daha uygun  fiyata akaryakıt almasını sağlayacağından hiç şüpheniz olmasın.

Alınan satış destek primlerini neden akaryakıt satışlarında kullanılmadığına gelince Bimtaş A.Ş. iştigal konusu sadece akaryakıt satışı değildir. Akaryakıt satış hizmetinin yanında

- İstasyon Çay Bahçesi ve Restaurantı

- Serenler Otel & Restaurant ve Düğün Salonu

- Göl Tesisleri ve Restaurantı

- Susamlık Tesisleri  ve Restaurantı

- Cumhuriyet Yaşam Merkezi kapalı düğün salonu, gibi faaliyetleri de yine sizin bunları düşünmeden bahsedemediğiniz gibi Burdur Halkına  kaliteli ve uygun hizmetleri sunmaktadır.

İşte yukarıda bahsettiğimiz faaliyetler ile ilgili olarak ;

- Neredeyse virane  bir şekilde teslim alınan istasyon çay bahçesi sil baştan yenilenerek restaurant binası, mefruşat ve demirbaş alımları yapılmıştır.

- Yine demirbaş ve mefruşatları deforme olmuş Serenler Otelin mefruşat ve demirbaş yenilemesi yapılmıştır.

- Yine virane ve yıkık bir halde olan Göl Tesisleri binası yapılmış, demirbaş ve mefruşatları alınmıştır.

- Yine Emek Mh. Bülent Ecevit Bulvarı no:15 adresinde bulunan TP istasyonu yanında Restaurant binası yapılmıştır.

- Yine Şirketimizin Susamlık tesislerinin revizyonları yapılmış demirbaş ve mefruşatları yenilenmiştir

- Yine Belediyemize ait Atatürk Mahallesinde bulunan Cumhuriyet Yaşam Merkezinde bulunan kapalı düğün salonuna günümüz ekonomik şartlar dahilinde 2018 yılı için  165,200,00 TL 2019 yılı için 192.175,00 TL olmak üzere toplam 357.375,00 TL ödenerek Belediyemize kira geliri sağlanmıştır.

- Yine şirketimizin geçmiş dönemler çalışmış ve işten ayrılmış olanlara  kıdem , ihbar ve fazla çalışmalarına karşılık gelen ve ödenmeyen kanuni alacakları için 501.589,13 TL ödenmiştir.

-  Yine GEÇMİŞ DÖNEMDE  akaryakıt istasyonu için TP den alınmış olan ve kredisini TAMAMINI bizim ödediğimiz  700.000,00 TL kredinin ödenmesi,

- Yine GEÇMİŞ DÖNEMİN SGK destek primlerinin iptal edilmesinden kaynaklanan 450.000,00 TL nin ödenmesi

- Yine Şirketimiz bünyesinde yılda ortalama 150 kişiye istihtam sağlanaraktan ortalama 600 kişi evine rızık götürmektedir.

Şirketimizin geçmiş döneme göre daha kurumsal bir yapıya kavuşmuş SGK ve Vergilerini zamanında ödeyen dürüst bir devletçilik anlayışı içinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Bugün şirketimizin hiçbir SGK prim borcu ve Vergi borcu olmadığı gibi 400.000,00 TL vergi alacağı bulunmaktadır.

- Yine Burdur Halkı hizmetinde kullanılmak üzere 

1 Adet Asfalt Kazıma Makinası

4 Adet Ticari Kamyonet

1 Adet Hizmet Aracı

1 Adet Yeni Standartlarda ADR li Akaryakıt Kamyonu ve Tankeri

- Ayrıca Cumhuriyet Yaşam Merkezinde bulunan kapalı düğün salonu için masa, sandalye ve mutfak malzemeleri alınarak Burdur Halkının hizmetine sunulmuştur.

Bahsettiğiniz gibi sizde benim gibi bir Mali Müşavirsiniz ve hatda Oda Başkanlığı yapmış birisiniz gelen satış destek pirimi  bahsettiğiniz rakam değildir. Madem açıklama yapacakdınız gelip bize bir sorsaydınız.

Gelen paranın ne kadarını Kurum Geçici Vergisi olarak ödeniyor. Ne kadarı KDV olarak ödeniyor herhalde biliyorsunuzdur.

Neyse biz yine de söyleyelim Kurum Geçici vergi olarak %22 KDV olarak %18 toplam %40 Vergi ödüyorsunuz değil mi? Sn. Çavuşoğlu

    Öncelikle geçmişi bir aydınlatalım ki geleceğe ışık olsun Sn. Çavuşoğlu

Sizin de bildiğiniz gibi Mart – 2014 seçiminden sonra Belediye iştiraki olan şirketler neden 45 gün sonra mahkemeye verilerek teslim alınmıştır? Bu süreçte sizde vardınız.

Aşağıda örneğini sunduğumuz sayıştay raporunda iş avansı olarak verilen toplam  1.721.997,46.TL nin Niye resmi bir belge ve bu belgeye dayalı resmi  bir  kaydı yoktur. 

Yine aşağıda sunduğumuz ve seçimden önce tespit olunan resmi kayıtlarda görünen fakat envater olarak fiili bir şekilde teslim edilemeyen Tekel faturası olarak düzenlenen fatura bedeli nerededir?

Yine şirket mizanlarında görünen şirket alacağı olan fakat alacağın kimden olduğu belli olmayan 512.280,73.TL Şirket Alacağı kimlere aittir?

Sn. Çavuşoğlu son iki yıl içinde tüm Türkiye’de bu ekonomik zorluklar altında kaç işletme kapanmış, kaç işletme konkardato ilan etmiş, kaç şirket iflas erteleme istemiştir?

Bu şartlarda işletmelerimiz ara vermeden hizmetlerine devam etmiştir. Şirketimiz halkımıza en kaliteli hizmeti en kaliteli ürünü Burdurumuzun sağlığını bozmadan gerekirse zarar etmeye de  göze alarak kesintisiz hizmet vermeye devam etmektedir. Önceliğimiz Halkımızın ve yurtdaşlarımızın mutluluğu ve refahıdır. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection