Manşet - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Salı, 27 Ağustos 2019 15:45

Benzin motorin ve otogaza zam!

Döviz kurunun yükselmesiyle birlikte akaryakıta da zam geldi. Motorinin litre fiyatına 11 kuruş, benzinin litre fiyatına 16 kuruş, LPG otogaza ise litrede 5 kuruş zam yapıldı. Akaryakıta gelen zamlar geçtiğimiz gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansıdı.

Akaryakıt fiyatları rafineriler tarafından hesaplanıyor. Fiyatlar, Türkiye’ninde dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürünler baz alınarak yapılmakta. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Yayınlandığı Kategori Manşet

28 Ağustos 2019 - Çarşamba - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

Kuruluşundan bu yana, yıllardır MAKÜ  tarafından şehir yerleşkesinde kendilerine tahsis edilen binada faaliyet gösteren AssisTT Çağrı Merkezi, Denizli-Bozkurt Depremi’nde binanın hasar görmesi ve kendilerine başka bina tahsis edilmediği gerekçesiyle, firma AssisTT Çağrı Merkezi Müşteri Hizmetleri Burdur Birimi’ni kapatma kararı aldı.

 

İlimizde 250 kişiyle hizmet veren AssisTT Çağrı Merkezi Müşteri Hizmetleri, firma’nın yer tahsis edememesi nedeniyle kapatılacağını öğrenen Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in, firma yetkililerine yer tahsisi konusunda sosyal medya üzerinden çağrıda bulunduğu açıklandı; 

Başkan Ercengiz, AssisTT Çağrı Merkezi Müşteri Hizmetleri’nin Burdur Birimi’nin kapatılacağını büyük bir üzüntüyle öğrendiğini ifade ederek, “Çok değerli AssisTT Çağrı Merkezi çalışanı arkadaşlarım.  Geçtiğimiz günlerde, sizlerin işsiz kalacağına dair bir haberi okudum, çok üzüldüm. Bunun böyle olmaması için, bizler de Burdur Belediyesi olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız. Eğer sorun sadece yer sıkıntısı ise, yetkililerle görüşerek bu sorunu birlikte giderebiliriz. Burdur Belediyesi’ne ait bir yerde, sizlerin yeniden işinizi yapabilmesi için biz üzerimize düşen vazifeyi en kısa zamanda yapmaya da hazırız.” Dedi.

 

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection