Manşet - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

Vali Hasan Şıldak’ın, “Vatandaşla Buluşma Toplantılarına” devam ettiği açıklaması yapıldı;

Her hafta Salı günü olarak yapılan toplantılarda vatandaşlarımızla bire bir görüşerek talep ve isteklerini, şikâyet ve önerilerini dinleyen Vali Hasan Şıldak, bu hafta düzenlenen toplantıda 49 vatandaşla görüştü.

İl Merkezinden, İlçe, Belde ve Köylerden gelen vatandaşlarımızla doğrudan görüşen Vali Şıldak, Vatandaşları tek tek dinledi.

Dile getirilen sorunlara, ilgili bütün kurumlar tarafından vatandaş memnuniyetini esas alan bir yönetim anlayışıyla çözümler üretilmeye çalışılacağını ifade eden Vali Şıldak, taleplerin giderilmeye çalışılacağını belirtti.

Uygulamaya koyduğu Vatandaşla Buluşma Toplantıları ile, kendilerini kabul ederek bire bir görüştüğü için, gösterdiği yakın ilgi alaka için Vali Şıldak’a teşekkür eden Vatandaşlar, uygulamadan duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

Toplantıda  Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ramazan Erdim, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Murat Yarar, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hasan Taşdemir   hazır bulundu.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Çarşamba, 09 Ocak 2019 13:32

10 Ocak 2019 - Perşembe - Burdur Gazetesi

10 Ocak 2019 - Perşembe - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

Vali Hasan Şıldak, İl Merkezi ve İlçelere bağlı mahalle ve köy muhtarları ile toplantıda bir araya geldi.

Öğretmenevi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya başta Vali Hasan Şıldak olmak üzere Vali Yardımcısı Mehmet Yıldız, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Sağlık Müdürü Reha Sermed Aygören, İdare ve Denetim Müdürü Ramazan Şencan ve muhtarlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan programda, İçişleri Bakanlığının uyuşturucu ile mücadele çerçevesinde yürüttüğü çalışmaları, hedefleri ve analizleri içiren bilgilendirme sunumu yapıldı. Türkiye Yeşilay Cemiyetinin 2019-2020 hedeflerini ve faaliyetlerini içeren sunum ve güvenlik güçleri tarafından 2018 yılı içerisinde Uyuşturucu İle Mücadele kapsamında İlimizde yürütülen çalışmaları içeren sunumun ardından İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “UYUMA” Mobil Uygulaması ve Milletin Kapısı “AÇIK KAPI” Uygulaması tanıtım videoları gösterildi.

Vali Hasan Şıldak’ın konuşmasıyla devam eden toplantı, Muhtarların soru ve görüş ve taleplerinin alınması ile tamamlandı.

Vali Hasan Şıldak toplantıda yaptığı konuşmada; “Ülkemizin ve Dünya’nın kanayan yaralarının en başında gelen uyuşturucu konusu, tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de, en başta Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları, sonrasında Sayın İçişleri Bakanımızın konuya gösterdiği özel ilgi, verdiği talimatlar çerçevesinde, bağımlılıkla mücadele de devletimizin bütün kademesi, bütün kurum ve kuruluşlarının katkısı, desteği yanı sıra halkın gerçek temsilcileri olan siz değerli muhtarlarımızın desteği, bu işe gönül vermesi, inanmasıyla yürütülecek bir çalışma ve yaşanılacak bir konudur.

Şöyle ki; bu konuda çok önemli çalışmalar yapıldı, yapılmaya devam ediyor. Başta kolluk kuvvetlerimiz, emniyetimiz, jandarmamız, gerçekten güzel çalışmalar yürütüyorlar. Gerek planlı, gerek anlık gelişen istihbarat bilgileri üzerine bu iş üzerine gidiliyor. Bütün illerimizde gidiliyor. Yapılan sunumlarda son 3 yılda yapılan çalışmaları özellikli olarak sizlere aktarmış olduk. Ben sunumları gerçekleştiren tüm kurumlara,  arkadaşlara teşekkür ediyorum. Isparta’dan gelerek sunum gerçekleştiren Yeşilay Şubesi temsilcimize ayrıca teşekkür ediyorum.

2018 yılı içerisinde yaptığımız uyuşturucu ile mücadele komisyon toplantılarında da bir çok kez değindim. Toplantılara katılan bazı mahalle muhtarlarımız şu an aramızdalar. Bu iş her şeyden önce irade işi, inanma işi ve samimi olarak  konuya ilgi gösterme meselesi. Bunu biz sıradan mesele olarak ele alırsak ilerleyemeyiz. İfade edildiği gibi karşımızdaki cephe yani Uyuşturucu ile mücadele ettiğimiz şer odakları çok komplike çalışıyorlar. Burada büyük sermaye söz konusu. Terör örgütleri uyuşturucu ile besleniyor. İşte PKK’nın kaynaklarının en önemli kalemi uyuşturucudan kaynaklı. Ülkemizde sınırımızdan bir ucundan girip buralara kadar ulaşan, bu kadar hassas bir şekilde izlenmesine ve takip edilmesine rağmen ülkemizin bir ucundan bir ucuna gelip, alıcı bulabilen, pazarlanabilen bir meseleden bahsediyoruz. O zaman mesele sıradan bir mesele değil. Bu hassas konuyla asayiş olayı ile mücadele eder gibi başarıya ulaşamayız.

BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAK YOK. ÇÜNKÜ SÖZ KONUSU OLAN ÇOCUKLARIMIZDIR, GENÇLERİMİZDİR.

İşte o yüzden İçişleri Bakanlığımız, sayın bakanımız bizzat bunu takip ediyor.  Bu şekli ile bunu toplumun her kademesine yayarak, bu iradeyi onlara da yansıtmak, sizlerden destek almak durumunda kaldığımızı ifade ediyor. Ve bu şekilde de aslında mesafe almaya başladığımızı da biz hissediyoruz, görüyoruz. Bu toplantımızda da ilimizdeki bütün köy mahalle muhtarlarımızı bir araya getirmeye çalıştık. Bu toplantıların devamı da gerçekleşecek. İlçelerimizde de bu toplantıları yapacağız. Bu toplantıların sürekliliğini sağlayarak, konuya devlet olarak verdiğimiz önemi her zaman gösteriyoruz. Bu işin sonunu takip edeceğiz. Peşini bırakmak yok. Çünkü söz konusu olan çocuklarımızdır, gençlerimizdir. Yani bizden sonraki nesildir. Bizim kuşağımız artık belirli bir yaşa geldik. 15’li, 20’li yaşlardaki genç insanlardan söz ediyoruz. Kararan hayatlar var.  Benimde görüştüğüm uyuşturucu kullanmış insanlar oldu. O hayat hikayelerini bir dinlemek lazım. Gerçekten yuvalar yıkılıyor, hayatlar sönüyor. İlla ölümle sonuçlanması gerekmez. Uyuşturucu kullanan kişi hayatta değildir aslında. Yani yoğun bir kullanım içindeyse onun hayatla normal bir temasından söz edemeyiz.

ÇOCUKLARIMIZA GENÇLERİMİZE BAŞIBOŞ BIRAKMAYALIM TAKİP EDELİM SAHİP ÇIKALIM

Uyuşturucu konusunda ben kaymakamlarımızdan da özellikle burada tanıtımı yapılan ve eylül ayından itibaren bakanlığımızın uygulamaya koyduğu UYUMA mobil uygulamasını bütün muhtarlarımızın telefonlarına bir şekilde yükleme konusunda yardımcı olmalarını rica ediyorum. İl merkezimizdeki mahalle ve köy muhtarlarımıza da biz vilayet olarak bunu sağlayacağız. Çünkü bu da önemli. Bu işin böyle dalga dalga yayılması, bu farkındalığın oluşması açısından bu program çok kullanılabilir.  Gizliliği de koruyan bir uygulama. Buna çok dikkat etmek arzusundayız. Hepimizin yakınları var hepimiz babayız, amcayız dayıyız. Bu çocuklara sahip çıkalım. Öğrenci velisiyiz. Biz eğitim kadromuza da öğretmenlerimize de, okul yöneticilerimize de aynı çağrıyı yapıyoruz. Çocuklarımıza gençlerimize sahip çıkalım. Başıboş bırakmayalım takip edelim. Uyuşturucu kadar aslında sigara ve alkolde bağımlılık yaratan, bağımlılık oluşturan, kullanımı çok basit, kullandıktan sonra o tuzağa düşürülmesi de çok kolay olan unsurlar ve daha önceki sunumlardan yine hatırlayacağımız gibi bugünde ifade edildi. Uyuşturucu ile bunlar birlikte ilerleyen süreçler. Yani tek başına uyuşturucu kullanılmıyor. Alkol ve sigara kullananların uyuşturucu kullanması çok daha ihtimal dahilindedir. Bunlarla da mücadele gerekli. Bu kötü alışkanlıklar çocuklarımızı gelecek yıllarda da sağlıklarından edecek. Toplumda onları kötü pozisyonlara düşürecek hususlardır. Buna da dikkat çekmek istedim.

Uyuşturucu ile mücadele konusu dışında da dile getirmek istediğim hususlar var. Bilindiği üzere Sayın Cumhurbaşkanımız bilhassa muhtarlarımıza verdiği önem ve değerin bir ifadesi olarak muhtarlarımızı Külliyede misafir ediyor. En son yine kalabalık bir muhtar gurubumuz, geçtiğimiz hafta içinde Ankara’da bulundu. Bu ziyareti gerçekleştirdiler. Bu ziyaretler devam edecek bunun hazırlıklarını da yapıyoruz. Devamında gitmemiş olan muhtarlarımızın da yine çoğunun Ankara’da misafir edilmesi bilhassa Sayın Cumhurbaşkanımızın bulunduğu ortamda misafir edilmesi uygulaması devam edecek.

Bakanlığımızın yine çok güzel bir uygulaması var. 81 İlimizde ve üç büyük şehirlerimizden Ankara, İstanbul ve İzmir’in merkez ilçelerinde faaliyette bulunan Açık Kapı Uygulaması. Açık Kapı gerçekten çok pratik vatandaşımıza kolaylık sağlayan ve sorunlarını dilekçe dahi yazmadan, ister bilgisayardan, ister akıllı cep telefonlarından veya bizzat Valiliklere gitmek suretiyle başvurusu alınıp, kaydedildikten sonra 7 iş günü içinde büyük bir oranda sonucunun kendisine yine telefon mesajıyla bildirildiği çok basit, çok kullanışlı bir uygulama. İlimizde bunu uyguluyoruz. Bir süredir bunu etkili şekilde uyguluyoruz. Milletin kapısı slagonu Açık Kapı uygulaması yürütülüyor. Biz bunu Burdur’da milletin kapısına dönüştürdük. Her hafta Salı günü saat 10.00 ile 13.30 arasında yani 3 buçuk saat bir zaman ayırarak “Vatandaşla Buluşma Toplantısı” adı altında vatandaşlarımızı bire bir dinliyorum. Bu uygulamayı Açık Kapı Uygulaması ile birleştirmek suretiyle gelen vatandaşlarımızın kayıtlarını bu sisteme kaydedip orada zaten çoğu meseleyi sıcağı sıcağına çözüme kavuşturuyoruz. Ya da ilgili mercilere intikal ettiriyoruz. Devamın da bunun takibini Açık Kapı birimimiz yapıyor. Vatandaşlarımıza 7 iş günü içinde dönüşü gerçekleştiriyor. Bu vesile ile muhtarlarımızın çoğunluğu buradayken bu uygulamanın da vatandaşlarımıza duyurulması ve başvuru konusunda sıkıntısı olan, talebi olan her hangi bir kamu kurum kuruluşunda çözüme kavuşturamadığı meselelerini bu sistem üzerinden bizzat bana ulaştırmalarını ve benim bundan ayriyeten memnuniyet duyacağımı paylaşmak istiyorum. İlçelerimizin en ücra köylerinde bile gelen vatandaşlarımız var.

Diğer bir konu yıkılmaya yüz tutmuş boş kalmış, metruk, virane durumdaki binaların ne yapılacağı konusu gündemimizdedir. Yine İçişleri Bakanlığımız pek çok konuya olduğu gibi kronik hale gelmiş konulara olduğu gibi bu konuya da bir süredir önem veriyor. Sayın Bakanımızı talimatıyla bu binaların tespit edilmesi gerçekleştirildi. Biz bu konuda bir tespitte yapıp, bu konun üzerine gitmeyi düşünüyoruz. Bu konuyla ilgili muhtarlarımızdan mahalle ve köylerinde hassasiyet göstermelerini bu tarz binaların bildirmelerini talep ediyoruz.

Halk sağlığını ilgilendiren, özellikle köy muhtarlarımızın görev alanında bulunan içme sularının klorlanması konusu var. Tabi bu konuda içme suları ile ilgili depolarımızın bakımı temizliği size teslim edildikten sonra sizlerin uhdenizde gelişen bir sorumluluk. Klorlama işine önem verelim. Çünkü Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki Halk Sağlığı birimimiz bizi uyarıyor. Bu konuda da lütfen bir ihmale sebebiyet vermeyelim.

Güvenlik açısında jandarmamızı emniyetimizi ilgilendiren basit gibi görünse de olayların önlenmesinde ve çözülmesinde önem taşıyan, hırsızlık olaylarına karşı tedbir alınması, kaçak kazılara karşı duyarlı olunması dikkatli olunması, adres kayıtlarının takip edilmesi, köy ve mahalleye gelen yabancı kişilerin takibi, kiralık evlerin takibi gibi konularda da zaten göreviniz gereği biz duyarlı olduğunuzu hassas olduğunuzu biliyoruz. Bir kez de bunları hatırlatmak istedim.

Vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi gereken konulardan biri. Bilindiği üzere acil çağrı hizmetleri tek elden yürütülüyor. Önceden orman yangını için ayrı numarayı çevirirdiniz. Jandarmaya bir ihbarda bulunmak için bir ayrı numarayı çevirirdiniz. Sağlık ambulans için ayrı bir numarayı çevirirdiniz. Şimdi tek numara olan 112 ile tek bir hat üzerinden bütün acil çağrı hizmetlerine ulaşabiliyorsunuz. Fakat yine ne yazık ki acil çağrı hattının kullanımında çok gereksiz aramalarla karşılaşılıyor. Bu da orada ki görevlilerimizin sağlıklı bir şekilde, hızlı bir şekilde çalışmalarını önlüyor. O gelen lüzumsuz çağrılarla uğraşmaktan bazen gerçek çağrılara daha geç müdahale etme gibi bir durumla karşılaşılıyor. Bu da yine bilginizde olmasına fayda gördüğümüz bir konu.

Yine İçişleri Bakanlığımızın ve Valiliğimizin kesinlikle tavizsiz yaklaştığı konulardan biri düğün ve kutlamalara başta olmak üzere ateşli silah kullanımı konusu. Maalesef sık sık ülkemizin farklı köşelerinden, en sonda bizim Bucak İlçemizde bir köy düğününde yaşadığımız bir hadise gerçekleşmişti yaz döneminde. Orada da bir gencimizi kaybetmiştik. Biliyorsunuz silah işinin şakası olmaz. Silahla mertlikte olmaz. Buna kesinlikle müsaade etmeyelim. Siz mahallelerinizde köylerinizde sürekli bulunuyorsunuz. Bu tür hadiselere zemin hazırlanmasına müsaade etmeyin. Yine havai fişek kullanımı da ilimiz genelinde izne tabidir. Bu hususu da  tıpkı ateşli silahla havaya ateş edilmesi konusunda olduğu gibi duyarlı olmanızı ben sizlerden istirham ediyorum.

Köylerimizin talepleri ile ilgili bilhassa özel idare kaynaklı, yol, içme suyu vs. hizmetlerin köylerimize ulaştırılması çok önemli biz bu konuda kaymakamlarımız ve bütün ekibimizle hassasiyet içinde çalışıyoruz. Fakat son dönemde şu tür yakınmaların bana kadar ulaştığı oldu. İlla bizden dilekçe isteniyor şeklinde. Tabi ki devlet işlerinde yazılı olarak müracaat edilmesi esastır. Ancak muhtarımızı çok acil bir ihtiyacı varsa köyünde. İllaki biz devlet dairesine gelin yazılı olarak dilekçenizi verin şeklinde bir zorlama, uygulamamız yoktur. Acil durumlarda telefon açık. Size bütün hatlar açık. Ararsınız talebinizi yaparsınız. Hizmette de bir değerlendirme yapılır, bir sıraya konulur. Öncelik sıralamasına göre. Bugün talep ettik bugün olsun gibi bir beklentiye girmeyin. Bu talepler alınıyor değerlendiriliyor. Teknik ekip tarafından bir sıraya konuluyor ve hepsinin zaman içinde yapılaması için gayret gösteriliyor. En itinalı şekilde köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi hizmetlerinin karşılanması bizim boynumuzun borcudur.

Önümüzdeki süreçte 1 Ocak itibariyle 31 Mart tarihinde yapılacak olan mahalli idareler genel seçimlerin takvimi işlemeye başlamıştır. Ben şimdiden seçim sürecinin ilimiz genelinde huzur ve güven ortamı içerisinde sağlıklı, ağız tadıyla, hoş görü ortamı içinde cereyan etmesini ve sonuçlanmasını temenni ediyorum.

Biz valilik olarak, kaymakamlıklarımız olarak her türlü bu anlamdaki tedbirleri alıyoruz. Sizlerden de beklentilerimiz, köylerimizde mahallelerimizde bu işi seçim yarışını demokratik bilinç, karşılıklı hoşgörü ve anlayış içinde gerçekleştirelim. Herhangi bir gerginliğe tartışma ortamına müsaade etmeyelim.

Aynı zamanda 2019’unda ilimize köy ve mahallelerimize, bütün ilçelerimize hayırlar getirmesin temenni ediyorum. 2019 şu açıdan önemli; 2018 yılında ülkemizde bir sistem değişikliği gerçekleşti. Cumhurbaşkanlığı Hükümet modeli ile Başkanlık sistemine geçildi. Bu sistemin asıl uygulamalarını ve sonuçlarını 2019 yılından itibaren almaya ve illerimizde, ilçelerimizde ve köylerimizde hissetmeye çalışacağız. Bizler kamu görevlileri olarak devlet olarak, buna siz muhtarlarımızda dahilsiniz. Çok daha fedakarca, çok daha hızlı, çok daha atılımlı bir çalışma tempolu içinde olmak durumundayız. Ülkemizin çalışmaya birliğe ve karşılıklı hoşgörülü anlayışa ihtiyacı var. 2019’un bu manada ben Burdur ilinde de bir atılım, yatırımların ve birlikte hareket etme ruhunun en üst seviyede gerçekleştiği bir yıl olmasını temenni ediyorum. Bizim açık gayretimizle bütün çalışma arkadaşlarımız ile bu yönde cereyan edecektir” dedi.  

 

Yayınlandığı Kategori Manşet

Burdur’un öncelikli çevre sorunu Burdur Gölü’nün kurumasıdır! Burdur Gölü’nün kuruması seyredilirken, “paralı poşetle” doğa korumacılığı inandırıcı değil! 

Marketlerde poşetlerin parayla satılması uygulamasına tepkiler giderek büyüyor. Vatandaşlar, marketlerde 25 kuruşa satılan poşetlerin üzerinde, marketlerin ismi yada logosunun yer aldığına dikkat çekerek, bu uygulama ile marketlerin, para ile sattıkları poşetlerle reklamlarını yaptırdıkları görüşündeler.

Öte yandan; Ülkedeki çevre dernekeri de poşet uygulamasının, doğayı korumada tek başına anlamlı olmadığını iddia ederek; “çevre, doğa, plastikten korunacaksa, marketlerde poşetlerin para ile satılması yerine, geri dönüşümlü ambalaj ve kese kağıdı uygulaması zorunlu tutulmalı, plastiklerin kullanımındaki zararlar, devlet eliyle vatandaşa açık seçik anlatılmalı ve giderek plastik yerine geri dönüşümlü ambalaj malzemelerine  yönelinmeli” görüşünü öne sürmekteler.

Şehrimizde  ise vatandaşlar, Burdur Gölü, Isparta ve Burdur Organize sanayi atıkları ve başkaca atıklarla kirletilirken, Burdur Gölü’nün kurumasına göz yumulurken, plastik poşetlerin para ile satılmasının, doğayı korumada inandırıcı olmadığını, Burdur’un, çevre ve doğa konusunda en önemli sorunun, Burdur Gölü’nün kuruması olduğuna işaret ederek;

“Burdur Gölü hızla kuruyor? Kuruyan göl yatağındaki kanserojen zehirli kimyasallar, rüzgarla, bu alanlarda otlayan hayvanlarla başkaca yollarla  insanlara ulaşıyor. Bölgede kanser vakalarında büyük artış var. Devlet, hükümet, doğayı koruyacaksa, önce Burdur Gölü’nü kurumaktan kurtarmalı. Burdur Gölü kurursa, Burdur çöle, kanser cehennemine döner. Poşeti para ile sattırarak doğayı korumaya yönelenler, aynı duyarlılığı, Burdur Gölü içinde gösterip, gölümüzü kurumaktan kurtarmalılar” uyarısı yapıyorlar.

 

Yayınlandığı Kategori Manşet

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’ir, 14 yaşındaki Akut  Lenfoblastik Lösemi hastası Sonat Emre Özcan için Kızılay Kan Merkezi’ne gidip, kan bağışında bulunmasına ilişkin açıklama yapıldı;

Açıklamada Antalya’da 10 yaşından beri tedavi gören Akut Lenfoblastik Lösemi (ALL) hastası Sonat Emre Özcan’ın (14)  durumunun risk altına girmemesi için2 ayda ilik bulunması gerektiği belirtildi. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de örnek bir davranış sergileyerek Kızılay Kan Merkezi’ne gidip, gönüllü ilik bağışçısı olmak için kan bağışında bulundu.

Belediye Başkanı Ercengiz, bulunduğu kan bağışının ardından yaptığı açıklamada; “Tüm gönül dostlarımızla birlikte, Kızılay Kan Merkezi’ne geldik.  Sonat Emre ve bu durumda olan diğer yavrularımızın derdine derman olabilmek adına.  Yaşamlarını devam ettirebilmeleri  için bir damla kan olabilir miyiz? diye biz de donör olarak örneklerimizi verdik.  Belki İçimizden herhangi birisinin, kan dokusu, kemik iliği, bu yavrularımızdan herhangi birisine uyumlu olur ve biz bu uyum neticesinde o yavrularımızın hayatını hep birlikte kurtarabiliriz. Ben buradan bu projeye destek verene tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ve bir kez daha çağrıda bulunmak istiyorum. Sadece Sonat Emre için değil, onun durumda olan birçok yavrumuzun, birçok hastamızın geleceği belki de bizim vereceğimiz 3 tüp kanla kurtulabilecek. Herkesin en yakın Kızılay Kan Merkezi’ne gidip, bu konuda destek olmasını diliyorum” dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

CHP  Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Ayla Gönülaçar gazetemizi ziyaret etti.

Gazetemiz İnternet Editörü Süleyman Sırrı Taraşlı ile bir süre sohbet eden CHP Belediye Meclis Üyesi Ayla Gönülaçar, seçilmesi durumunda il ve ilçelere yapılacak olan hizmetler hakkında bilgi verdi.

Burdur’un huzuru ve refahı için çalışmaya gayret edeceğinin altını çizen CHP Belediye Meclis Üyesi Adayı Ayla Gönülaçar;

“Evli ve iki çocuk annesiyim. Adliyeden memur emeklisiyim. Partinin çeşitli yerlerinde farklı görevlerde yer aldım. Daha öncedende il yönetiminde il sekreterliği yaptım. CHP Belediyesi döneminde çok büyük yatırımlar ve hizmetler yapıldı. Bu hizmetlerin devamı için vatandaşlarımız da çok dikkatli oy kullanmalıdır. İnşallah Burdur’da ve tüm ilçelerimizde kazanan Burdur ve CHP olacaktır. Martın sonu bahar sloganıyla Burdur’umuza hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi. 

Gazetemiz İnternet Editörü Süleyman Sırrı Taraşlı, yerel seçimlerin Türkiye’ye ve Burdur’a hayırlar getirmesi temennisinde bulundu. 

İnsanların seçimlerden sonra tekrar birbirleriyle kucaklaşacağını vurgulayan Süleyman Taraşlı, 31 Mart yerel yönetimler seçiminin birlik, beraberlik ve huzur içerisinde geçmesi dileklerinde bulundu.

Yayınlandığı Kategori Manşet

İyi  Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, yaptığı yazılı açıklamada Bucak Belediye Başkanlığı için adaylarının kısa süre içinde açıklanacağını duyurdu;

Bucak İyi Parti İlçe Başkanı Safa Sönmez açıklamasında, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler için çalışmalarının hız kazandığını belirterek; “ Partimiz ve İlçe Teşkilatımız olarak yerel seçimler için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 31 Mart’ta inşallah partimiz aday gösterdiği il ve ilçelerde zafer kazanacak ve hem Türkiye hem de kendi ilçemiz Bucak İYİ Parti belediyeciliği ile tanışacaktır.Vatandaşımızın istediği, talep ettiği ve çözüm odakları belediyecilik hizmetlerini İYİ Parti adayımız 1 Nisan tarihinden itibaren gerçekleştireceğinden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Başkan Sönmez, seçim çalışmaları kapsamında İYİ Parti’ye katılımların devam ettiğini ifade ederek, “İYİ Parti’nin kurulduğu günden beri yaptığı çalışmalarla her geçen gün partimize katılımlar sürmektedir.Önümüzdeki günlerde de partimize büyük katılımlar olacak ve ilçemizin değerli isimleri bu yolda bizimle yürümeye başlayacaktır.Bucak Belediyesi için en doğru isim, partimizin adayı olarak seçimlere katılacaktır.Aday konusunda ince eleyip sık dokuduğumuz doğrudur.Vatandaşlarımızın da “çok iyi bir seçim” olmuş dediği ismi, yakın zamanda kamuoyuna açıklayacağız” değerlendirmesi yaptı.

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection