Manşet - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

09 Ocak 2019 - Çarşamba - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in, sabah kahvaltısında Mahrukatçılar sitesi esnaflarıyla bir araya gelerek, görüş ve taleplerini dinlemesine ilişkin açıklama yapıldı; 

Burdur Belediyesi’nin beş yıl içerisinde yaptığı yatırımlardan bahseden Başkan Ercengiz, Burdur Belediyesi olarak köklü bir tarihe sahip olduklarını ve bu tarihi yaşatan bir belediyeciliği ellerinden geldiğince koruyup, üzerine değer koymaya çalıştıklarını vurguladı.

Ülkemizde yaşanan ekonomik krizi değerlendiren Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Burada hepimiz esnafız ve bir iş yerinin çalışanıyız. Para ve sermaye olmazsa, hiçbir işletme yürümez. Bugün, içinden geçtiğimiz süreç Türkiye’nin ekonomik anlamda belki de son 20-30 yılda en zorlandığı dönemlerden bir tanesi. Esnaf arkadaşlarımızı ziyaret ediyorum,  gerçekten Burdur olarak kibar bir esnafa sahibiz. Kimse yüzünü asmıyor belki, herkes elimizi sıkıyor ama sorduğumuzda saat 11.00 olmuş, henüz siftahını yapamamış” şeklinde konuştu. 

Kahvaltı sonrasında Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Mahrukatçılar sitesi esnafına bere dağıtarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Salı Pazarı’nda vatandaşlara ve pazar esnafına süt ikram etti.

 

Vatandaşlarda, soğuk Salı Pazarı’nda Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e yaptığı sıcacık süt ikramından dolayı teşekkür ettiler. 

Belediye Başkanı ali Orkun Ercengiz Salı Pazarı’nda süt ikramı sonrası yaptığı açıklamasında;

“Burdur Belediyesi’nin bir gelenek haline getirdiği sıcak süt, sıcak çorba ikramında bugün sıcak süt olarak Salı Pazarı’ndayız. Biz gönüllerin belediyeciliğini yapıyoruz aslında. Aslında bu yaptığımız işler bina yapmaktan, asfalt yapmaktan çok daha öte. Vatandaşının düşünen bir belediyecilik anlayışı. Bizim derdimiz insamıza yakın olmak, insanımızın sıkıntısına, hemşehrilerimizin derdine derman olmak. Derman belediyeciliğinin temelinde olanda bu. 

Sorun insanın yaşadığı her yerde var. Bakın bugün gece kar yağdı. Sabaha kadar emekçilerimiz çalıştı. Burdur’da bir taraftan kuraklıktan şikayet edilirken, bir taraftanda karın yağmasından sonraki sıkıntılar ortaya koyuldu. Çok şükür şu anda herhangi bir şehir merkezinde ulaşıma kapalı noktamız olmadığı gibi sabaha kadar çalışan işçilerimiz mesaisini başka arkadaşlarımıza devrederek şu anda kaldırım temizliklerini de yapmaktalar. Hayatın rutin akışına engel olacak bir durum şu anda söz konusu değil. 

Salı Pazarı bugün soğuk nedeniyle istediğimiz yoğunlukta değil ama esnaf arkadaşlarımız sağ olsunlar yine gelmişler. Hizmet üretmeye devam ediyorlar. Bizde onların içini ısıtmak için geldik bugün bir bardak süt olduk. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Burdur Belediyesi’nin yaptığı etkinliklerde hiç yalnız bırakmadıkları, değer verdikleri ve bizi önemsedikleri için. Biz çok da mutluyuz. Mali değeri çokta anlam ifade etmeyen bu etkinliklerin önemli olan insanları bir araya getirmesidir. Zaten bizim tarafımızdan kıymetli olan tarafıda odur.” dedi ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet

 AK Parti Genel Başkan vekili Numan Kurtulmuş partilileriyle öğle yemeğinde bir araya geldi.

Ak Parti  İl Başkanlığı’nca, AK Parti Genel Başkan vekili Numan Kurtulmuş’un katılımıyla partide daha önce görev almış yöneticilere vefa yemeği düzenlendi.

Öğretmenevi restoranında düzenlenen vefa yemeğine AK Parti Genel Başkan vekili Numan Kurtulmuş, AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi, Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, AK Parti  Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Ekinci, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Hasan Yağcı, AK Parti İlçe Belediye Başkan Adayları, AK Parti eski il başkanları, merkez ilçe başkanları, eski yönetim kurulu üyeleri ve halen görevde olan yönetim kurulu üyeleri katıldı. 

Öğle yemeğinin ardından AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, AK Parti Genel Başkan vekili Numan Kurtulmuş’u Burdur’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Eski il başkanları, merkez ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyelerine gösterdikleri emek ve çabalar için teşekkür etti. 

Partililerine seslenen AK Parti Genel Başkan vekili Numan Kurtulmuş, 

“Bugün burada mükemmel bir aday tanıtım toplantısı yaptık. Ayrıca Deniz Bey başta olmak üzere bütün belediye başkan adaylarımız motive olmuş halde sahneye çıktılar. Anladığım ve gördüğüm kadarıyla Burdur’da inşallah bu sefer, burada Deniz Kurt kardeşimizi 31 Mart akşamı hem de erken saatlerde sonucu almış olarak Burdur Belediye Başkanı olarak göreceğiz, yine ilçelerimizdeki belediye başkan adaylarımızı da aynı şekilde Burdur halkının oylarıyla desteklediğini, Allah’ın izniyle belediye başkanı olarak göreceğiz, şimdiden hayırlı uğurlu olsun, tebrik ediyorum” dedi.

Ak Parti’nin eski yöneticileri onuruna düzenlenen yemekte konuşan Ak Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş;

“Tüm partililerimizden kendileri belediye başkan adayı olmuşçasına çalışmalarını bekliyoruz çünkü bu mesele sadece bizim için yerel seçimlerde kimi belediye başkanı seçeceğimiz meselesi değil, Türkiye’nin güçlü ve büyük bir ülke olma istikametinde yoluna hangi kararlılıkla devam edeceğinin tespit edileceği bir seçimdir. Onun için bütün belediye başkan adayı arkadaşlarımızın, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyesine aday adayı olacak arkadaşlarımız var, herkesin bayrak ve sorumluluk kendisindeymiş gibi gayretle çalışacaklarını ümit ediyorum. Hep beraber aynı şekilde teşkilat mensuplarımız, kadın kollarımız ve gençlik kollarımızda bu çalışmaları sürdürecekler ve inşallah nihayetinde başarıyla ulaşacağız ve Burdur’un çok güzel hizmetlere kavuşmasına vesile alacağız. 

Şimdi belediye başkan adaylıklarının tespitinden sonra bir sorumluluk daha var, o da meclis üyesi adaylıklarının tespitidir.  Hem belediye hem il genel meclisi adaylarında sizlerden istirhamımız şudur, Allah rızası için tanıdığımız, akrabamız, mahallelimiz, köylümüz herhangi bir şekilde kimseye ayrıcalık göstermeden, kimseye iltimas etmeden gerçekten partimizi, davamızı en iyi şekilde kim yada kimler temsil edecekse toplumda var alan farklılıkları kimler taşıyacaksa, kimin halkta karşılığı varsa, kimin güler yüzlü, kim gönül belediyeciliğinin bir neferi olarak, kim bu sürece katkıda bulunacaksa, lütfen o arkadaşlarımızı seçelim, bırakalım. 

Ayrıca kadın kollarımızdan da, gençlik kollarımızdan da yeterli sayıda insanları, isimleri, arkadaşlarımızı listelere görmek istiyoruz. Özellikle ilçelerimizde kadın kollarını temsil edecek çok değerli kardeşlerimiz var, siz onları biliyorsunuz, bunları en güzel şekilde milletin karşısına çıkarabilmemiz lazımdır.”dedi.

Ak Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş, vefa yemeğinde il başkanları ve merkez ilçe başkanlarını tebrik ederek, plaket takdim etti.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Salı, 08 Ocak 2019 13:58

Narko Timler görev başında

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin İl genelinde uyuşturucu satan, kullanan ve ekimini yapan şahıslara yönelik, 03.01.2019 - 06.01.2019 tarihleri arasında yaptıkları çalışmalar hakkında valilikten yapılan açıklama ile bilgi verildi;

1) 03.01.2019 günü İl Merkezi Zafer Mahallesi Eski Ortaokul Sokak üzerinde, yabancı uyruklu bir şahsın üzerinde; kullanımı kontrole tabi olan 1 adet Lyrica hap, 

2) 04.01.2019 günü Ağlasun İlçesi Hamam Mahallesi Camii tuvaletinde, iki şahsın üzerinde; 0.98 gram eroin maddesi, 

3) 04.01.2019 günü İl Merkezi Aydınlıkevler Mahallesi Otogar karşısında bir şahsın üzerinde; 0.50 gram eroin maddesi, 

4) 04.01.2019 günü Yeşilova İlçesinde bulunan bir içkili mekanda, mekan sahibi ile gazinoda çalışan şahsın üzerinde 2.5 gram esrar maddesi, yine aynı mekan çalışanı olan diğer bir şahsa ait ikamette ise; 45 adet uyuşturucu olabileceği değerlendirilen hap,

5) 06.01.2019 günü İl merkezi Özgür Mahallesi eski otogar içerisinde, bir şahıs üzerinde; kullanımı kontrole tabi olan 1 adet Suboxone hap ele geçirilmiş, adı geçen şahıs, beraberinde bulunan ve uyuşturucu madde kullandıkları anlaşılan iki şüpheli şahısla birlikte Müdürlüğümüze intikal ettirilmiştir. 

 Yukarıda adı geçen toplam 10 şahıs hakkında TCK’nın 191. Maddesine Muhalefet (Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak) gereğince adli işlemlere başlanılmıştır. 

Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara  titizlik ve kararlılıkla devam edilmektedir.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Burdur Belediyesi Fen İşleri ekiplerinin gece başlattıkları karla mücadele çalışması sabah erken saatlerde ve gün içinde devam etti. Ekipler ana caddelerle birlikte şehrin kenarlarındaki bütün mahallelerde yolları tuzlama çalışması yaptı. Erken başlayan karla çalışma mücadelesi sürücüleri ve yayaları rahatlattı.

Burdur Belediyesi karla mücadele ekipleri, kenti etkisi altına alan kar yağışı sonrası harekete geçti. Ekipler, sabahın erken saatlerinden itibaren cadde ve kaldırımların temizliği için kullanılacak tüm iş makineleri ile sahaya indi.

Karla mücadele ekipleri cadde ve sokakları temizliyor. Şehrin dört bir yanına dağılan ekipler, vatandaşların herhangi bir sorun yaşamaması için özverili bir çalışma sergiledi. 

Sabahın erken saatlerin bu yana devam eden çalışmalar sayesinde vatandaşlar istedikleri yerlere rahatça gidip gelebildiler.

Belediye Başkanı ali Orkun karla mücadeleyle yapılan çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada;

“Sorun insanın yaşadığı her yerde var. Bakın bugün gece kar yağdı. Sabaha kadar emekçilerimiz çalıştı. Burdur’da aslında bir taraftan kuraklıktan şikayet edilirken, bir taraftanda karın yağmasından sonraki sıkıntılar ortaya koyuldu. Çok şükür şu anda herhangi bir şehir merkezinde ulaşıma kapalı noktamız olmadığı gibi, sabaha kadar çalışan işçilerimiz mesaisini başka arkadaşlarımıza devrederek, şu anda kaldırım temizliklerini de yapmaktalar. Hayatın rutin akışına engel olacak bir durum şu anda söz konusu değil.” bilgisi verdi.

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet

İzmir Burdurlular Derneği (Dernek merkezinde üye ve hemşehrileriyle beraber Dünyaca ünlü Burdur Bucak Salebi ikram etkinliğinde bir araya geldi.

Etkinlikte Bucak Salebi tanıtımı ve üyelerle fikir alış verişi yapılması hedeflendi. 

Bucak’tan özel olarak getirtilen Bucak Salebi taze süt ile beraber yapılarak ikram edildi. Ayrıca dernek merkezi mahalle sakinlerine de Bucak Salebi ikramledildi.Burdurlu olan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş da hemşehrilerini yalnız bırakmayarak ikram edilen salepten içti. 

Dernek başkanı Kaya etkinlikte yaptığı açıklamada, Keyifli sohbetler, Lezzetli salep ile birlikte birlik beraberliğimizi bir kez daha perçinledik.200 kişiye yakın katılımla güzel bir etkinlik oldu.Katılan gönül veren herkese sonsuz teşekkürler. dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

İlin ekonomik ve ticari sorunlarındaki en önemli çözüm ayağının “Eğitim” olduğunu düşünen Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO), nın 2019 yılında da Üyeleri için eğitim düzenlemeye devam edeceği yapılan açıklam ile kamuoyuna duyuruldu;

Modern dünyanın en önemli parametrelerinden birinin eğitim olduğunun altını çizen BUTSO Başkanı Yusuf Keyik, “Eğitimin önemi günden güne artmaktadır.  Mutlu ve kaliteli yaşam, ekonomik refah, özgüven, medeni insan (işveren ve çalışan) olma, esnafı, iş insanlarını, işverenleri ve toplumu ilerletme, ilimize katma değer oluşturma ve ulusal kalkınma için Oda olarak eğitimlere önem vermekteyiz. 

Türkiye’de eğitim günden güne daha önemli hale gelmektedir. İşverenlere ve ticarette pay sahibi olanlara yönelik Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) olarak başlattığımız eğitim seferberliği odamızın üyelerine sunduğumuz temel hizmetlerinden birisi haline geldi.

Odamız,  alanında uzman kişilerce eğitimler vermeye de devam etmektedir.  Öncelikle üyelerimiz ve ilimiz işletmecilerinin ufkunu daha fazla genişletebilmek, misyon ve vizyonlarını daha yukarılara taşıyabilmek, üretimde sürekliliği sağlayıp dünya standartlarında üretim yapabilmek ve de ilimizin ticaretine katkıda bulunmak amacı ile Odamızca her yıl düzenli olarak eğitimler yapılmaktadır. Bu eğitimlere üyemiz olsun veya olmasın herkesi bekliyoruz. Eğitimlerimize 1 kişi bile katılsa o 1 kişiyi önemsiyor ve eğitim çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.

2018 yılında olduğu üzere 2019 yılında da eğitimlerimiz sürecektir. Eğitim programlarına gerek üyelerimizin ve gerekse konu ile ilgili vatandaşlarımızın katılımlarını bekliyoruz.” dedi.

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası’nın tüm üyeleri için düzenlediği ve halkın da katılabildiği eğitim takvimini açıklayan BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, ilk eğitimin 10 Ocak Perşembe günü saat 18.00’da başlayacağını ve tüm BUTSO üyeleri ile vatandaşları davet ettiğini sözlerine ekledi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection