Tarihe göre süzülmüş ögeler: Perşembe, 31 Ocak 2019 - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Perşembe, 31 Ocak 2019 15:12

01 Şubat 2019 - Cuma - Burdur Gazetesi

01 Şubat 2019 - Cuma - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv
Perşembe, 31 Ocak 2019 15:11

Yeşil alanda Başkan Ercengiz’e tam puan

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz göreve gelmesinden bu yana, şehirde yeşil alanların oluşturulup artırılması çalışmalarını başarıyla yürütüyor.

Yeşil alan oluşturma faaliyetlerinde en etkili çalışma alanlarından bazıları olan, Halk Palajı, istasyon Caddesi, Köprübaşı, Hatipoğlu Caddesi, parklarla birlikte kavşaklar ve orta refüjler oldu.

Başkan Ercengiz konuya ilişkin yaptığı açıklamada;

Göreve geldiğinde kişi başı metrekare yeşil  alan miktarı 7,44 metrekare olduğunu, günümüzde ise yeşil alan miktarının 12 metrekareye ulaştığını, bu alanda yapılan çalışmalarla, kişi başına düşen yeşil alan miktarının neredeyse birey başına iki katına yakın bir rakama ulaştırıldığını vurgulayarak;

“Yapılan ve rehabilite edilen parklar, halk plajı çalışmaları, sağlıklı oyun gruplarının yerleştirilmesi gibi gerçekleştirilen çalışmalar ile Burdur’da kişi başına düşen yeşil alan miktarını 12 metrekareye çıkardık.

Göreve geldiğimizde kişi başı metrekare alan miktarı 7,44 metrekareydi, bugün 12 metrekareye ulaştı. Yani kişi başına düşen yeşil alan sayısı neredeyse, birey başına iki katına yakın bir rakama ulaştırdığımızı düşünüyorum. Yeni yaptığımız parklar, rehabilite ettiğimiz parklar, çocuklarımızın daha rahat ve güvenle eğlenebilmesi için, sağlıklı oyun gruplarının yenilenmesi çalışmaları, vatandaşımızın spor yapabileceği jimnastik aletlerinin konulması, halk plajında unutulmuş, küsülmüş artık yok sayılmış Burdur Gölü ile Burdur halkını yeniden barıştırma adına yaptığımız çalışmalar ve gölde yaptığımız birçok etkinlikler, burada su jeti şampiyonası ulusal bir takvime girerek, ulusal bir ilgi odağı olmasını ve Burdur Gölü’nün kurumasına dikkat çekilmesini sağlamak, Burdur Halk Plajına ve Burdur Gölü’ne yaptığımız en iyi çalışmalardan bir tanesiydi. Halk Plajı hafta sonu için iyi bir mesire alanı oldu, yenilediğimiz vatandaşımızın daha konforla kullanabileceği orman piknik alanı, İstasyon Caddesi’nde ve İstasyon Parkı’nda yaptığımız çalışmalar, ikinci marka cadde olarak adlandırdığımız Kalekapı Caddesi ve geçmiş tarihte düzenlemelerin başladığı ancak düzenlemelerin bizim istediğimiz şekilde yürütüldüğü Çayboyu birinci ve ikinci etap çalışmaları, halkımız tarafından oldukça ilgiyle beğenilerek, kullanılıp, takip ediliyor.” Bilgisi vermişti.

Başkan Ercengiz’in koordine ettiği Park Bahçeler Müdürlüğü’nce yürütülen yeşil alanları artırma çalışmaları ile sosyal tesisler, parklar, kavşaklar, orta refüjler ağaçlandırılıp çiçeklendirilerek, yaz aylarında olduğu gibi kışında renkli  bir görünüme kavuştu.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Perşembe, 31 Ocak 2019 15:11

Daha az NBŞ daha çok pancar üretimi

Nişasta bazlı şeker kotasının yüzde 2.5’a indirilmesinde konusuyla ilgili olarak Şeker-İş Sendikası Başkanı Mustafa Onay tarafından yazılı açıklamada yapıldı. Açıklamada;

 

“Nişasta bazlı şeker kotasının 2018 yılında 7103 no’lu kanunla yüzde 10’dan yüzde 5’ e düşürülmesi yönünde atılan olumlu adımın ardından yüzde 2.5 a indirilmesi yönünde alınan karar başta üreticimiz olmak üzere pancardan üretilen şekerin geleceği ve sağlığımız açısından çok büyük bir anlam ifade etmektedir.

Bu konuda Şeker-İş Sendikası olarak bugüne kadar yaptığımız çalışmaların ne kadar isabetli olduğu bir kez daha tescillenmiştir. Başta Sayın Cumhurbaşkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Açıklanan yeni NBŞ kotası AB ülkeleri NBŞ kota oranına tam olmasa da hemen hemen yakın seviyededir. En son 30 Temmuz 2018 tarihli Cumhurbaşkanı Kararı ile yüzde 5 olarak tahsis edilen ve 135 bin tona tekabül eden NBŞ kotasının yüzde 2.5’a indirilmesi ile bu oran 67 bin 500 tona inmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu oranı yüzde 50’sine kadar artırmaya ve yüzde 50’sine kadar eksiltmeye yetkili olduğu düşünülürse NBŞ kotası yüzde 1.25 ile 3.75 arasında değişebilecektir. Temennimiz, bundan sonra NBŞ kotalarının AB ülkeleri seviyesi olan yüzde 1’lere indirilmesidir.

Bugün gelişmiş birçok ülkede NBŞ’lerin üretimi çok düşük oranlardadır. Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Hollanda, Fransa, İrlanda, İsveç, Litvanya, Portekiz, Slovenya, Yunanistan’da NBŞ üretimi yoktur. Üretimin insan sağlığına zararlarıyla ilgili tartışmalar devam etmektedir. Çünkü ketçaptan hardala, endüstriyel olarak üretilmiş turşulardan hazır salata soslarına ve paketlerde satılan çorbalara kadar aklınıza gelmeyen pek çok gıdanın içinde karşınıza nişasta bazlı şeker çıkmaktadır. AB ülkeleri NBŞ yerine şeker pancarına sahip çıkarak üreticisini korurken başta obezite olmak üzere toplum sağlığında yaşanabilecek olumsuzlukları da engellemeye çalışmaktadır. Burada atılan adımlarla ekonomik yönden şeker fabrikalarında çalışan işçisinden tarladaki üreticisine, besicisine, nakliye ve yan ürünleri işleyen sektörlere kadar yaklaşık 8 milyonu aşan bir kitle, sağlık açısından ise 85 milyonluk nüfusumuz olumlu yönde etkilenecektir.

2019 yılının güzel bir gelişmesi olarak değerlendirdiğimiz bu kararın devamı niteliğinde bundan sonra üreticinin işçinin ve devletin içinde olduğu bir yeniden yapılanma modeli ile şeker sektörünün ayağa kaldırılmasına şiddetle ihtiyaç bulunmaktadır. Açıkça ifade etmek gerekirse özelleştirme kapsamında bulunan ve hiçbir kamu yararı olmadan özelleştirilen şeker fabrikalarının satışı da bir an önce iptal edilmelidir. Bu konuda da Sayın Cumhurbaşkanımızın doğru bir adım atacağı kanaatini taşıyoruz.

Gerek şeker fabrikalarının özelleştirilmemesi konusunda ısrarla altını çizdiğimiz ve yıllardır bıkmadan usanmadan verdiğimiz mücadele gerekse NBŞ kotalarının indirilmesine yönelik inovatif çalışmalarımız geç de olsa karşılık bulmuştur. Başarmanın yolu, yıllardır hep horlanan ve sömürülen medeniyet coğrafyamıza diriliş heyecanı verecek yerli ve milli projeleri hayata geçirmekten geçmektedir. Artık Milli şeker sanayimizin AB ülkeleri örneklerindeki gibi yeniden yapılanmanın uzun yıllara yayılarak işçinin, üreticinin ve devletin içinde olacağı bir modelle tarafların birbirini denetlediği, milli ve yerli üretimi garanti altına alacak ve her türlü teknolojik alt yapıya sahip stratejik bir yeniden şahlanışla ülkemize ekonomik anlamda da çok büyük katma değerler sağlayabileceği fırsatlar zinciri iyi değerlendirilmelidir.”dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt’un projeleri içerisinde olan Burdur’u ikiye ayıran tren rayları ile ilgili olarak TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ve ekibi Burdur’da incelemede bulunduğu dair basın açıklaması yapıldı. Açıklama şöyle;

Burdur’da incelemede bulunan TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, Genel Müdür Yardımcısı İsmail Çağlar, Demiryolu Bakım Daire Başkanı Fahrettin Yıldırım, Etüt Proje ve Yatırım Daire Başkanı Mesut Yaman, Emlak Daire Başkan Yard. Kubilay Karagül ve 7. Bölge Müdürü Adem Sivri ve TCDD personeline AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi ve Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt ve Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan eşlik etti. 

Burdur’a yakışan projeler için çalışıyoruz

Gelişen ve büyüyen bir Burdur için proje çalışmalarını gerçekleştirdiklerini belirten AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt “ Partimiz tarafından Belediye Başkan Adaylığım açıklamasından sonra Burdur’umuz için proje çalışmalarımıza başladık. Şehrimizin büyümesi ile şehir içinde kalan ve Burdur’u ikiye ayıran tren rayları artık sorun olmaktan çıkıyor. Yapılan kamuoyu araştırmalarında en büyük sorun olarak önümüze çıkan ve Mahallelilerin şikayet ettiği yılan hikayesine dönen Tren Garı ve raylarının şehir dışına alınması için Milletvekillerimiz ve İl Başkanımızla ilgili TCDD Genel Müdürlüğü ile görüşmeler gerçekleştirdik.  Bu kapsamda TCDD Genel Müdürümüz İsa Apaydın ve ekibi bizleri kırmayarak, İlimize kadar geldi. Tren Garımızda ve rayların geçtiği güzergah da detaylı incelemede bulunduk. Genel Müdürümüzle projemizi paylaşarak yapmak istediğimiz çalışmaları aktardık. Sayın Genel Müdürümüzde tren garının ve raylarının şehir dışına taşınmasını konusunda detaylı bir çalışma başlatacağını söyledi. Gelişen ve Büyüyen Burdur’un önünde bir engel olarak duran bu durumun çözümü noktasında bizlere olumlu mesajlar veren Sayın Genel Müdürümüz ve ekibine Burdurlu hemşerilerim adına teşekkür ediyorum.” Şeklinde açıklamada bulundu. 

Gelişmenin önünde hiçbir şey engel olmamalı

Burdur’un hızla gelişmesi ve büyümesi için proje ve çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “ Belediye Başkan Adayımız Deniz Kurt Menderes, Bağlar, Hızırilyas ve Aydıkevler mahalleleri ziyaretleri esnasında ve yaptığı araştırmalarda Tren Garı ve raylarının şehri ikiye bölerek, bu bölgenin büyüyüp gelişmesinde bir engel teşkil ettiğini bizlere iletti. Başkan Adayımız Deniz Kurt’un bizzat ziyaretleri ve yapılan kamuoyu araştırmasında ortaya çıkan bu sorunu İl Başkanımız Volkan Mengi ile birlikte TCDD Genel Müdürümüzü ziyarette ederek, talebimizi ilettik. Genel Müdürümüze sahada bizzat incelemede bulunmasını rica ettik. Genel Müdürümüz ve ekibi bizleri kırmayarak bahsi geçen bölgede incelemelerde bulundu. Sahada hazırladığımız projelerimizi kendilerine Başkan Adayımız Deniz Kurt iletti. Tren Garı ve rayların şehir içinden alınarak, şehre de yakın olan, hem yük taşımacılığında kolaylık sağlayacağı düşüncesiyle 1. OSB’de taşınmasının uygun olacağı belirtildi. Genel Müdürümüz ve ekibi gerekli notları alarak, bir çalışma yapacaklarını söyledi. Bu bölgede ki değişimi tüm Burdurlu hemşerilerimiz bizzat görecekler, bu alan Burdur’un yeni bir cazibe merkezi haline gelecektir. Mecburiyet Caddesine Burdur’u sıkıştırdınız diyen misafirlerimizde içinde tren yolu ve istasyon merkezi yeni iş sahaları, cafeleri ve yeşil alanları ile Burdur’un uzun süredir özlemini duyduğu bir yer haline gelecektir.” açıklamasında bulundu.  

Ekip olarak gece gündüz çalışmaya hazırız

Burdur ilinde bir uyum sağlayarak yerel ve hükümet desteği ile birçok projeyi kazandırmak istediklerini belirten AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi “ Burdur için büyük önem taşıyan, Burdur Garı ve Tren rayları kaldırılma meselesinin çözüme kavuşuyor olması bizleri son derece memnun ediyor. Belediye Başkan Adayımız Deniz Kurt’un adaylığının açıklanmasıyla birlikte proje çalışmalarımıza başladık. Yerel Yönetim ile birlikte Hükümetimizin desteğini de alarak İlimize birçok projeyi kazandırmaya çalışacağız. Hazırladığımız ve büyük önem verdiğimiz Tren Garı ve raylarının kaldırılmasıyla oluşacak alanda yapmayı planladığımız Dev proje Burdur’un vizyonunu değiştirecek.  Artık Burdur sadece Gazi Caddesine sıkışmış bir İl değil, alternatif caddeleri olan bir İl olacaktır. Gelişen ve Büyüyen bir Burdur yolunda Belediye Başkan Adayımız Deniz Kurt ve Milletvekillerimiz Bayram Özçelik ve Yasin Uğur’la gece gündüz çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz.” Dedi. 

Tren Garı ve raylarının şehir dışına alınması için incelemede bulunan TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ilimiz için önem arz eden hızlı tren projesi ile ilgili bilgiler vererek projenin planlandığı şekilde yürüdüğünü kamuoyunda konuşulduğu gibi herhangi bir aksamanın veya ertelemenin söz konusu olmadığınında altını çizdi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Burdur Belediyesi tarafından ikametini Burdur’a taşıyan 875 MAKÜ öğrencisine, 109 bin 370 TL ulaşım desteği yapıldı.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz tarafından üniversite öğrencileri için başlatılan ulaşım desteği 109 bin 370 TL’ye ulaştı.

875 üniversiteliye, 109 bin 370 TL

Burdur Belediyesi tarafından başlatılan kampanya kapsamında ikametini Burdur’a aldıran üniversite öğrencilerinin her birinin kent kartlarına 125 TL aktarılarak destek verilmişti.  Kampanya kapsamında ikametini Burdur’a aldıran öğrenci sayısı 875’e ulaşırken, 109 bin 370 TL de ulaşım desteği aktarıldı.

Hemşehrilerimize sözümüzü tutuyoruz

Kent kart aracılığıyla yapılan ulaşım desteğinin devam edeceğini vurgulayan Başkan Ercengiz, öğrencilerin ikametlerini Burdur’a almaları için yeniden çağrıda bulundu. Başkan Ercengiz, ikametini Burdur’a aldıran üniversitelilere yaptığı çağrıda;

“Sevgili öğrenci kardeşim, sen hemşerimiz oldun, biz de sözümüzü tutuyoruz. Kent Kartına 125 TL yükleme yapıldı. Sizleri seviyoruz.”dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliği kapsamında; anaç koyun ve keçi desteklemesi başvurusunu kaçıranlara bir fırsat daha verildi.

Anaç koyun ve keçi desteklemesi başvurularını kaçıranlar 18-27 Şubat tarihleri arasında başvurularını yapabilecekler. 

Anaç koyun ve keçi desteklemesinden yararlanmak isteyen yetiştiriciler, Damızlık koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği’ne üye olmak zorundadırlar.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü 2018 yılına ait olay verilerini gazetemizle paylaştı. Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’den alınan bilgiye göre toplam 95 yangın meydana geldi. 

2018 yılında 95 yangına müdahalenin yanı sıra Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nce, 21 tane kaza kurtarma, 54 adet sel, su baskınında, kapı açma, 15 tane içeride mahsur kalma, 34 tane işyeri ve konut bacası temizliği, 281 adet şehir içi/dışı cenaze nakli, 20 adet özel ve resmi kurumlara yangın tatbikatı, 248 konut yangın güvenliği denetimi, 404 adet işyeri yangın güvenliği hizmeti verildi. 

Yapılan faaliyetler olarakta;

İtfaiyecilik Haftası’nda MAKÜ Cevat Sayılı Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde Acil Yardım ve Afet Yönetimi öğrencileriyle katılımlarıyla yangın tatbikatı yapıldı. Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri ise stajer olarak İtfaiye Müdürlüğü personellerince mesleki açıdan eğitim veriliyor. 

8 adette anaokulu-kreş, ilköğretim ziyaretleri gerçekleştirilen İtfaiye Müdürlüğü binasında itfaiye ekiplerince, öğrencilerin itfaiyecilik mesleği ve yangın önleyici tedbirleri hakkında bilgilendirme eğitimi verildi. 

21 memur, 28 şirket işçisi, 3 kadrolu işçi ve 1 işgüvenliği uzmanıyla birlikte toplamda 53 personelle Sultandere Kampüsü’nde toplamda da 7 araçla şehrimizin hizmetinde olan Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, ekipman konusunda da tam kadro çalışıyor. Herhangi bir acil durumda 17-18 saniye içerisinde hareket geçen itfaiye ekipleri 5 dakika içerisinde olay yerine varıyor. 

Araç filosu olarakta genişleyen İtfaiye Müdürlüğü’ne Türkiye Belediyeler Birliği’nin hibesi ile;

1 ay öncesinde dar alanlara müdahale aracı, trafik kazalarına müdahale için sıfır mercedes araç, büyük çaplı yangınlara hem su takviyesi sağlamak ve müdahale için Ford Kargo müdahale aracı şehrimize kazandırıldı. 

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in tam destek verdiği İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yakın zamanda Bur-Yem’de meydana gelen yangına müdahalede destek sağladı.Gerektiğinde ilçelere de giden Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü talep dahilinde de ilçelere de destek veriyor. 

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet

İyi Parti Ağlasun Belediye Başkan Adayı Aydın Kaplan, İyi Parti İl Başkanı Faruk Erkan ile birlikte hem adaylığını açıkladı hem de parti hizmet binasının açılışını yaptı. 

Adayı tanıtım toplantısına İyi Parti İl Başkanı Faruk Erkan, Ağlasun İlçe Başkanı Halil Sayın ve vatandaşlar katıldı. İyi Parti Belediye Başkan Adayı tanıtımı ve ilçe hizmet binası açılışı yoğun katılımla gerçekleştirildi.

 İyi Parti İl Başkanı Faruk Erkan ve İyi Parti Belediye Başkan Adayı Aydın Kaplan katılan herkese teşekkür edip, 31 Mart seçimlerinin tüm ülkeye hayırlı olmasını dilediler. 

Yayınlandığı Kategori Manşet
Perşembe, 31 Ocak 2019 15:09

CK Akdeniz’den 10 bin bez çanta

CK Enerji Akdeniz Elektrik, hizmet alan müşterilerine, 10 bin adet geri dönüşümlü bez çanta hediye ediyor.

CK Enerji Akdeniz Elektrik tarafından yayımlanan bültende, plastik poşet kullanımının doğaya verdiği zararla ilgili farkındalık yaratmayı hedefleyen CK Enerji Akdeniz Elektrik’in, Müşteri Hizmet Merkezleri’nden hizmet alan müşterilerine bez çanta hediye etmeye başladığı açıklandı. 

Türkiye genelinde plastik poşet kullanımını azaltmaya yönelik çalışmalara CK Enerji Akdeniz Elektrik’ten destek geldi. Doğa dostu uygulamaları ile öne çıkan CK Enerji Akdeniz Elektrik, Müşteri Hizmet Merkezleri’nden hizmet alan müşterilerine, geri dönüşümlü bez çantalar hediye ediyor. Şirket ilk etapta müşterilerine yaklaşık 10 bin adet bez çanta dağıtmayı hedefliyor.

HEDEF FARKINDALIK YARATMAK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemeyle 1 Ocak 2019 tarihi itibarıyla doğaya zarar veren plastik alışveriş poşetleri ücretli hale geldi. Bu adımla birlikte tüketiciler plastik poşetten, çok kullanımlı bez çantalara yönelirken CK Enerji Akdeniz Elektrik de müşterilerinde farkındalık yaratmak adına bir kampanya başlattı. Antalya, Burdur ve Isparta’da sayısı 45’i bulan Müşteri Hizmet Merkezi ile hizmet veren CK Enerji Akdeniz Elektrik, bu merkezlerde işlem yapan müşterilerine bez çanta hediye ederek plastik poşet kullanımının azaltılmasına katkı sağlıyor.

‘DOĞA DOSTU ENERJİ’

CK Enerji Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Erol Değerli, plastik alışveriş poşetlerinin çöpe dönüşürken geri dönüşüm oranlarının oldukça düşük olduğuna dikkat çekerek “Her zaman söylediğimiz gibi biz kendimizi sadece elektrik satan bir şirket olarak konumlandırmıyoruz. Bu yöndeki çalışmalarımızı ‘Doğa Dostu Enerji’ teması altında topluyoruz. Enerji okuryazarlığı ile enerji tasarrufunu desteklerken, hatıra ormanı projemiz ile bölgemizi ağaçlandırıyoruz. e-Arşiv Fatura ile kağıt kullanımını azaltan şirketimiz, ‘Enerjimiz Dostlarımız İçin’ projesiyle sokak hayvanlarına da sahip çıkıyor. Bu yönde attığımız son adımlardan biri de Müşteri Hizmet Merkezlerimizden hizmet alanlara bez çanta hediye etmek. Yaklaşık 2 haftada 3 binin üzerinde bez çanta dağıttık. Amacımız bu sayıyı ilk etapta 10 bine ulaştırmak. Müşterilerimizden aldığımız olumlu tepkiler, halkımızda doğaya zarar vermeyen ürünlerin kullanımına yönelik bilincin gün geçtikçe arttığını gösteriyor” diye konuştu.

 

Yayınlandığı Kategori Manşet

Orman Genel Müdürlüğü Bosna Hersek Ormancılar Birliği Heyeti Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Genel MüdürlükDış İlişkiler, Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkan Vekili Mehmet Koçyiğit, FAO temsilcisi Musa Kaya ve Bosna Hersek Ormancılar Birliği Başkanı Refik

Hodzic başkanlığında bir heyet Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ettiler.

Bölge Müdürü Kenan Akduman konuk heyeti makamında ağırlayarak Bölge Müdürlüğü’nün ormancılık faaliyetleriyle ilgili bilgi verdi. Ayrıca Bölge Müdürlüğümüz toplantı salonunda, Bölge Müdürü Kenan Akduman tarafından Genel Müdürlük Dış İlişkiler, Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkan Vekili Mehmet Koçyiğit,

FAO temsilcisi Musa Kaya ve Bosna Hersek Ormancılar Birliği Başkanı Refik Hodzic başkanlığındaki heyete ormancılık faaliyetleriyle ilgili sunu yapılarak program sonunda Bölge Müdürlüğü ve Bosna Hersek Ormancılar Birliği üyeleri arasında karşılıklı hediye takdimi yapıldı.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Page 1 of 2
No Internet Connection