Tarihe göre süzülmüş ögeler: Pazartesi, 14 Ocak 2019 - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Pazartesi, 14 Ocak 2019 16:09

15 Ocak 2019 - Salı - Burdur Gazetesi

15 Ocak 2019 - Salı - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, basın mensupları ve aileleriyle akşam yemeğinde bir araya geldi. 

 

Yemek, Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel ve Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in konuşmalarının ardından yerelde ve ulusal basın organlarında çalışan basın mensuplarına anmalıkları verildi. 

Anmalıkların verilmesinden sonra yemeğe katılan basın mensupları canlı müzik eşliğinde gönüllerince eğlendi. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü onuruna verilen akşam yemeği ve organizasyon için basın mensupları da Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e teşekkürlerini ilettiler. 

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz 10 Ocak Çalışan Gazateciler onuruna düzenlediği yemekte yaptığı konuşmada;

“Eczacı Odası’nın başkanı olduğum dönemde de basınla zaman zaman bir araya geliyorduk ama Belediye başkanı olduktan sonra sürekli basınla birlikteyiz ve bizim inandığımız ilkelerde basının demokrasinin 4. gücü. İşini doğru yapan gazetecinin halkın haber alma özgürlüğüne verdiği katkının ne kadar kutsal olduğunu bilerek, yaptığınız mesleğe duyduğum saygıyı bir kere daha ifade etmek istiyorum. Gerçekten programın yoğun olduğu günlerde ve gündem de sizlerin yemek yemeden saatlerce ayakta yaz kış demeden haber kovaladığını, bazen haber kovalayan emekçi habercileri, haber kovalarken yitirdiğimizi, yaralandığını veya mesleğini icra ederken bazı olumsuzlukları yaşadığını biliyoruz. Ama şu bir gerçek ki dünyanın en kutsal mesleklerinden birini icra ediyorsunuz. Bu mesleği doğru yapmanın kıvancı, sevincinin yanı sıra yapılan yanlı ve yanlış haberin neticesinde vebalininde ne kadar büyük olduğunu sizler biliyorsunuz ve ben bu konuda özelikle Burdur yerelinden başlamak üzere emeğini doğru yapan tüm gazeteci arkadaşlarımı kutlamak istiyorum. Yürekten teşekkür etmek isterim. 

Bu akşam eşlerimizle, ailelerimizle birlikte olalım istedik. 5 yıldır 7. seçimi yaşayan bir belediye başkanıyım. Arasında birde 15 Temmuz hain darbe girişimini yaşadık. Hiçbir ülkenin yurttaşımın sevmeyeceği çok zor günleri birlikte atlattık. Ama çok şükür ki biz büyük bir aileyiz. Burdur’da 85000 yurttaşın ve yakın zamanda büyüyen üniversitenin 20000 öğrencisiyle bu kentin aile bireylerine hizmet etmeye çalışıyoruz. Mutlaka eksiğimiz ve hizmette yetişemediğimiz yerler vardır. Ama şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki yaklaşık 5 yıldır gerek ben gerekse mesai arkadaşlarım art niyetsiz bu kente hizmet etmeye çalıştık. Şimdi zaman zaman ipler geriliyor. Siyasetin doğasında bu zaten var. Ama güzelliği şu bu kentin biz siyasetin olmadığı bir ortamda yeniden dostlukları devam ettirebiliyoruz. Yerel seçimlere 2,5 ay kaldı. Ben yine Burdur’a yakışan şekilde bu sürenin geçeceğini ve bizlerin dostluklarını önüne hiçbir seçimin geçemeyeceğini ifade etmek istiyorum. Ben bunu her fırsatta söylerim. Hatta ve hatta kendi partime, örgütüme yetişebildiğim kadarıyla tüm dostlarıma şunu rica ettim onlardan; bizim kazanacağımız hiçbir seçim kırılacak bir kalbin, kaybedeceğimiz gönlün önüne geçmez. Bundan daha kıymetli değildir dedim. Seçim bu 10-15 yıl önce biz kaybetmiştik, 5 yıl önce biz kazandık. Bu iş bir nöbet değişimi. Önemli olan gönüllerde doğru kalabilmek, doğru işler yapabilmek ve yaptığımız işlerin kamuya katkısını hissettirebilmek. İnşallah sükunet içerisinde bu süreyide tamamlarız ve Burdur’a yakışan şekliyle biz bunu bitiririz. 

İnsanları seçime zorlayan elbette birtakım tercihleri olacak. Bizim bundan dolayıda kimseyi suçlamamız mümkün değil. Önemli olan insanların tercihine saygı duyabilmek ve bu tercihlerin sonunda insanlara hizmet edebilecek doğru sistemi, insanları, siyaseti seçebilmek. Biz partimiz tarafından bu göreve yeniden layık görüldüğümüzde ben şunu söylemiştim. Kendi adıma benim için en büyük onur, Türkiye’nin kurucu lideri olan Atatürk’ün partisinde bırakın bir yerlerde görev yapabilmeyi, bir yerlere aday gösterelebilmek bile çok büyük onurdur. Ben bu onuru ikinci kez yaşıyorum. Umuyorum ben bana layık olanı görev sürem içerisinde yapmışımdır ve seçim sürecinde de bize yakışan şekilde bu görev yapmaya devam edeceğim.” dedi ve yemeğe katılan basın mensupları ve ailelerine teşekkür etti. 

Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel Belediye’nin sahada çalışan gazeteciler için önemli bir haber kaynağı olduğunu vurgulayarak;

“Bu akşam 10 Ocak Çalışan Gazeteciler etkinliğinde bir aradayız. Burdur Belediyesi’yle Cemiyet yönetimi olarak yaklaşık 3 yıldır çok yakın çalışma işbirliği içerisindeyiz. Sağ olsun Belediye Başkanı’mız her türlü projede bize destek verdiler ve basına olan sıcak yaklaşımını bir kez daha ortaya koydu. Bizim öyle bir mesleğimiz var ki en çok ihmal ettiklerimiz ailelerimiz.” dedi ve akşam yemeği sayesinde ailelerle bir araya gelme fırsatı verdiği için Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e teşekkür etti.

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazartesi, 14 Ocak 2019 16:08

CHP adayları temayülle belirledi

CHP’de temayül yoklaması heyecanı sona erdi.

 

İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi adaylarını belirlemek için düzenlenen ön seçime katılım yoğun ve heyecanlı oldu.  

Cumhuriyet Yaşam Merkezi’nde yapılan ön seçimde toplam 7 sandıkta belediye meclisi için 7015, il genel meclisi için 4147 oy kullanılarak adaylar belirlendi.

Temayül yoklaması sonuçlarına İl Genel Meclisi üyeliği adaylığına;

Hasan Yalçın, Hakan Açar, Ecevit Alan, Recep Karakaya, Salih Kepenek, Süleyman Yeşilyurt, Selçuk Baran, Ahmet Emre seçildiler.

Belediye Meclis üyeliği adaylıklarına ise;

Kamil Canıgür, Haydar Düdük, Nihat Ülkü, Çağan Türkan, Ayfer Hıncal, Yurtsever Çelikkaya, Naim Şahin, Sadık Ergün, Vahit Özlemiş, Bayram Kepenek, Ayla Gönülaçar, Fatma Gerçeker, Tekin Akça, Şengül Tekin, Mehmet Yaşar seçildiler.

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazartesi, 14 Ocak 2019 16:08

FETÖ’cü uyuşturucu çetesine darbe

Antalya’dan temin edilen  uyuşturucu maddelerin Bucak’da satılacağı bilgisi edinilmesiyle düzenlenen operasyonlarda, eroin, esrar, uyuşturucu hap Yasaklı Yayın kapsamında olan ve FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü ile ilgili “Işıklar” Yayınevine” ait Dinimin Direği Namaz İsimli Kitap, 1 Adet Ruhsatsız 7,65 mm çapında seri numarası tespit edilemeyen Çek Vizor marka Tabanca ele geçirildi;

Valilikten yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan istihbarı çalışmalar neticesinde, Antalya İlinden temin ettikleri uyuşturucu maddeleri Burdur İli Bucak İlçesine getirerek satış yapacakları yönünde elde edilen bilgiler ışığında olayla ilgisi olduğu değerlendirilen şüpheli şahısların takibe alındığı, yapılan takipler neticesinde uyuşturucu madde imal ve ticareti yapıldığının tespit edilmesi üzerine 13 Ocak 2019 tarihinde 8 şüpheli şahsa yönelik adli makamlardan alınan arama kararına istinaden şahısların ev ve eklentilerinde arama yapıldığı belirtilerek, Yapılan aramada;

• Gam Eroin Maddesi, 30 Gram Kubar Esrar, 55 Adet Uyuşturucu Hap, 2 Adet Hassas Terazi, 1 Adet Uyuşturucu Madde Kullanım Aparatı Olan Enjektör,  Yasaklı Yayın kapsamında olan ve FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü ile ilgili “Işıklar” Yayınevine” ait Dinimin Direği Namaz İsimli Kitap, 1 Adet Ruhsatsız 7,65 mm çapında seri numarası tespit edilemeyen Çek Vizor marka Tabanca, 8 Adet 7,65 mm çapında fişek ele geçirildiği bilgisi verildi.

Bucak Cumhuriyet Savcısının talimatı ile ele geçirilen malzemelere el konuldu. yakalanan şüpheli şahıslardan 1’i tutuklandı. 1 şüpheli şahsın gözaltı işlemi devam ediyor, 5 şüpheli şahıs ise ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakıldı. Olayla ilgili olduğu değerlendirilen 1 şüpheli şahsın da yakalanması çalışmalarına devam edilmekte.

Güvenlik güçleri tarafından vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik emniyet ve asayiş hizmetlerine aralıksız devam ediliyor.

Yayınlandığı Kategori Manşet

AK Parti Burdur İl Başkanlığı Seçim Bilgilendirme Toplantısı düzenledi. 

AK Parti İlçe Başkanları ile İl, İlçe ve Belde Belediye Başkan Adaylarının katıldığı toplantıya, Toplantıya İl Başkanı Volkan Mengi, Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Ak Parti İl kadın Kolları Başkanı Serpil Ekinci, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Hasan Yağcı, AK Adaylar ve İl Yönetim Kurulu Üyelerinin iştirak ettiği açıklandı;

Toplantıda konuşan AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur ve AK Adaylar seçim dönemi ile ilgili istişarelerde bulundular. 

Toplantı sonrası değerlendirmelerde bulunan AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi,  “Seçim sürecimiz gerçekten güzel gidiyor, aday adaylarımızın başvuruları ile başladığımız süreç  teşkilatımızın temayül yoklamaları, genel merkezimizin anket çalışmaları sonucunda Cumhurbaşkanımızın, milletvekillerimiz ve bizlerle istişareleri sonucunda AK adaylarımızın açıklanması ile birlikte gerçekten teşkilatımızda bir heyecan, bir coşkuyla yoğun bir çalışma temposunda güzel bir havada gidiyor. Türkiye siyasetinde en önemli partilerden birisi AK Parti’dir özellikle insana dokunuşu, evlerde olması, esnafla beraber olması, ülke siyasetinde farklı bir tarzla, AK Parti siyaset yapıyor ve birçok partiye de örnek olan bir tarzda yapıyor. Biz gönüllere dokunarak, insanlarla direk iletişim kurarak, bütün adaylarımız, milletvekillerimiz, teşkilatımız, belediye başkanlarımız tümü Cumhurbaşkanımızın bize gösterdiği ve öğrettiği çalışma metodu ile sahada gönüllere dokunarak büyük bir çalışma içindeyiz. Sadece adaylarımız değil, hem teşkilat, hem vekillerimiz, hem il başkanı hepsi beraber gönüllere dokunarak, her eve girerek, her eli sıkarak, her dükkânda sohbet ederek büyük bir çalışma heyecanı ve canlılığı ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz, bizden başka da bu kadar etkin çalışan bir parti zaten sahada yok. Seçim döneminde değil, seçimden önce ve sonra sürekli bu çalışmayı yapıyoruz. İl genelimizde, tüm ilçelerimizde, beldelerimizde AK Adaylarımız ve teşkilatımız çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmıyor. Bu seçim sürecinde de gönüller almaya, gönüller kazanmaya devam ediyoruz” dedi. 

Yerel Seçimlerin AK Parti’nin zaferi ile taçlanacağını vurgulayan Başkan Mengi, “Biz tüm belediyelere adım adım geliyoruz. Burdur’un nasıl geliştirilebileceğini tekrar AK Partili belediyeciliği ile bütün vatandaşlarımıza inşallah göstereceğiz” değerlendirmesi yaptı.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Burdur E tipi Kapalı Cezaevi’nde bir hükümlü intihar ederek yaşamına son verdi.

Burdur E Tipi Kapalı Cezaevi’nde uyuşturucu madde ticareti yapma suçundan hükümlü olan Y.G. (32) koşuğun tuvaletinde intihar etti.

Çarşafla tuvalet penceresinin demirlerine kendini asan Y.G. yaşamını yitirdi. Y.G.’nin çarşafla tuvaletin penceresinin demir parmaklıklarını kensini astığını gören koğuş arkadaşları cezaevi idaresine haber verdiler. Cumhuriyet Savcılığı konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Yayınlandığı Kategori Manşet

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi’nin, Milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur, Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt ile birlikte Burdur Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu ziyaret ettiği açıklandı;

Burdur Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Nuri Yıldırım AK Parti heyetinin yapmış olduğu ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade ederek, Federasyonun faaliyetlerinden bahsetti. AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur yapmış oldukları konuşmalarda Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt ile birlikte Burdur’da spor için yapılması gereken ne varsa her zaman hazır olduklarını ifade ettiler. 

Burdur İlinde potansiyeli olan sporcuların önünü açmak için her ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını belirten Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt “Spora ve sporcuya her zaman destek veren bir hükümetimiz var. Hükümetimiz ve Belediye işbirliğiyle bu daha iyi duruma gelebilir. Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun ilimiz ziyaretlerinde mahalle tipi semt spor tesislerinin ilimize kazandırılmasını talepte bulunduk. Sayın Bakanımız desteklerini her zaman göstereceğini belirtti. Bizlerde her zaman spora ve sporcuya destek olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Burdur’umuzda potansiyeli olan sporcu kardeşlerimizin önünü açmak için biz her ne gerekiyorsa yapmaya zaten hazırız. Burdur’umuz her zaman her şeyin en iyisini hak etmektedir.” İfadelerini kullandı. 

Ziyaret karşılıklı görüş alış verişi ile devam ederek çekilen fotoğraf ile sona buldu.

 

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazartesi, 14 Ocak 2019 16:08

DSİ yatırımları devam ediyor

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur’un DSİ yatırımları ile ilgili açıklamada bulundular;

Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur yaptığı ortak açıklamada “ Devlet Su İşleri 183. Burdur Şubesi tarafından Çeltikçi İlçemiz Taşkın Koruma 1. Grup İnşaatı işi kapsamında; Çeltikçi İlçe Merkezi Taşkın Koruma ve Çebiş Köyü Taşkın Koruma İnşaatları tamamlanarak kesin kabul işlemleri yapıldı. Çeltikçi İlçemize hayırlı olsun” dediler. 

Bucak İlçesinde içme suyu sıkıntısı yaşanmaması için çalışmalar gerçekleştirildiğini belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ Bucak İlçemizde önümüzdeki yıllarda içme suyu sıkıntısı yaşanmaması için çalışmalar sürüyor. Bu kapsamında DSİ 18/ 11. Sondaj Şube Müdürlüğünce İlçesi İçmesuyu temin etmek için çalışmalar devam etmektedir. Bu kapsamında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğümüz tarafından master planı çalışmaları da sürmektedir.” Bilgisi verdiler.

 Söğüt Beldesinde sulama ihtiyacını tamamlanması için yapımı tamamlanan göletle ilgili de açıklama yapan Milletvekilleri Özçelik ve Uğur “Söğüt Beldemiz 8.760 dekar tarım arazisinin sulama ihtiyacını karşılayan ve 2.77  milyon m3 su biriktirme hacmine sahip olan Söğüt 2 Göletinde sular hızla yükselmeye devam ediyor. Yapımı tamamlanan Baraj ile Milli ekonomi ve Bölge halkına 2 milyon 700 Bin Türk Lirası gelir artışı hedeflenmektedir. Çalışkan Söğüt halkımıza hayırlı olsun. ” dediler.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazartesi, 14 Ocak 2019 16:08

Yeşilova CHP’de ön seçim heyecanı

Yeşilova’da CHP İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyeliği adaylarını belirlemek için ön seçim yapıldı. 

CHP’nin kalesi olarak bilinen Yeşilova’da, İl Genel ve Belediye Meclisi adayları yapılan ön seçimle belli oldu. 

Yapılan seçimle, İl Genel Meclisi üyeliği adaylığına;

Nurettin Korkmaz, Hamdi Çelik getirildi.

Belediye Meclis Üyeliği adaylıklarına da;

Çetin Türkoğlu, Fethi Acar, Mesut Karagöz, Özgüç Korkmaz, Makbule Sadak, Oktay Özcan, Erdener Demir, Gürbüz Abbak, Dilek Uçgun seçildiler.

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazartesi, 14 Ocak 2019 10:37

CHP’de Seçim Heyacanı salonu doldurdu

CHP il genel meclisi ve belediye meclisi aday adaylığı temayül sonuçları belli oldu.

İl Genel Meclisi
1- Hasan Yalçın (705oy)
2- Hakan Acar (606 oy)
3- Ecevit Alan (586 oy)
4- Recep Karakaya (573 oy)
5- Salih Kepenek (520 oy)
6- Süleyman Yeşilyurt (452 oy)
7- Selçuk Baran (415 oy)
8- Ahmet Emre (299 oy)

CHP Üyelerin oylarıyla sıralamaya giren Belediye Meclis Üyeleri
1- Kamil Canıgür (685 oy)
2- Haydar Düdük (614 oy)
3- Nihat Ülkü (518 oy)
4- Çağan Türkay (513 oy)
5- Ayfer Hıncal (507 oy)
6- Yurtsever Çelikkaya (499 oy)
7- Naim Şahin (471 oy)
8- Sadık Ergül (455 oy)
9- Vahit Özlemiş (424 oy)
10- Bayram Kepenek (423 oy)
11- Ayla Gönülaçar (411 oy)
12- Fatma Gerçeker (410 oy)
13- Tekin Akça (407 oy)
14- Şengül Tekin (356 oy)
15- Mehmet Yaşar (323 oy)

Yayınlandığı Kategori Manşet
No Internet Connection