Manşet - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Çarşamba, 11 Temmuz 2018 15:21

12 Temmuz 2018 - Perşembe - Burdur Gazetesi

12 Temmuz 2018 - Perşembe - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

Japonya Büyükelçiliği Ekonomi Bölümü Diplomatı İkinci Katip Toshifumi Endo’nun, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret etmesine ilişkin açıklama yapıldı;

Belediye tarafından İtfaiye Müdürlüğüne tam donanımlı arama ve kurtarma aracı kazandırılması amacıyla Japonya Büyükelçiliği 90.000 Dolar bütçeli Yerel Projelere Hibe Programı’na başvuru yapılmıştı. Ön incelemeye alınan proje için Japonya Büyükelçiliği Ekonomi Bölümü Diplomatı İkinci Katip Toshifumi Endo Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i ziyaret etti. Ziyarette Başkan Ercengiz Burdur Belediyesi hakkında Toshifumi Endo’ya bilgi verdi.

Başkan Ercengiz ziyaretin anısına Katip Toshifumi Endo’ya anmalık hediye etti.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, mahalle muhtarlarıyla sabah kahvaltısında bir araya geldi. 

Burdur Belediyesi Susamlık Tesislerinde düzenlenen kahvaltıya Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Say ve Hasan Duygulu, birim müdürleri ile mahalle muhtarlarının katıldığı açıklandı; 

Toplantıda mahalle muhtarları mahallelerinin eksiklerini ve belediyeden taleplerini iletti.

Kahvaltıda konuşma yapan Başkan Ercengiz, “Bazı şeyleri ilk defa birlikte gerçekleştirdik. En azından bu toplantıların yapılması sizlerin istek ve arzularını belli bir sistematik içerisinde Burdur Belediyesi olarak karşılayabilmek adına bence çok önemliydi. 51 aydır mümkün olduğu kadar mikro siyasetten uzak durmaya çalıştım. Biz hizmet makamında Burdur halkına birlikte hizmet ediyoruz. Her mahallenin kendi ihtiyaçlarına göre çalışmalarımızı yapıyoruz. Doğru yatırım mantıklı işler olduğu sürece vatandaşın hem öncelikli kullanımlarını tespit edip yerine getirmiş oluyoruz hem de diğer taraftan bakıldığı zaman kaynağımızı doğru biriktirmiş oluyoruz. Katıldığınız içi hepinize teşekkür ediyorum. ” dedi.

Toplantının sonunda Başkan Ercengiz, Mahalle muhtarlarıyla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Çarşamba, 11 Temmuz 2018 14:40

Kapaklı Köyü’nde traktör kazası: 2 ölü

Merkeze bağlı Kapaklı Köyü’nde traktör kazası sonucu 1’i Afganistan uyruklu 2 kişi hayatını kaybetti. 

Abdullah Bahtiyar, Nesir Bahtiyar ve Arif Kul ile birlikte, çalıştıkları özel bir firmaya ait süt çiftliğine giderken kullandığı traktörün  direksiyon hakimiyetini kaybetti. Traktör üzerindekilerle birlikte şarampole yuvarlandı. 

Kazada Afganistan uyruklu sürücü Abdullah Bahtiyar ve Arif Kul yaşamını yitirdi.  Traktörde bulunan Nesir Bahtiyar kazadan yara almadan kurtuldu. 

Abdullah Bahtiyar ve Arif Kul’un cenazeleri savcı incelemesinin ardından otopsi için Adli Tıp Morgu’na kaldırıldı. 

Yayınlandığı Kategori Manşet

Türk Eğitim-Sen Burdur Şube Başkanı Orhan Akın, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin ülkemize hayırlı olmasını dileyerek, kamu yönetiminde liyakatin esas alınacağı bir yönetim anlayışının bu yeni dönemde hakim kılınmasını istedi.

Yeni Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’a da görevinde başarılar dileyen Orhan Akın “Bakanlık merkez ve taşra teşkilatlarının sendika/cemiyet/vakıf görünümlü çetelerden temizlenerek, eğitim çalışanlarının huzur içerisinde görevini yaptığı bir çalışma ortamının oluşturulması en büyük özlemimizdir.” Dedi.

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi resmen başladı. Ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Sayın Erdoğan’ın bugünkü konuşmasında ifade ettiği ‘Bu ülkede insanların herhangi bir sebepten ötürü dışlandığı, ötekileştirdiği dönemler inşallah bir daha geri gelmemek üzere geride kalmıştır’ taahhüdünün hayat bulacağı ve özellikle kamu yönetiminde liyakatin esas alınacağı bir yönetim anlayışının bu yeni dönemde hakim kılınmasını temenni ediyorum.

Yeni Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk. Hayırlı olsun. Sayın Ziya Selçuk’a yüklenmiş olduğu bu önemli sorumluluğunda başarılar diliyorum. Duam odur ki, epey bir süredir eğitim hayatımızda yaşadığımız sıkıntıların giderileceği, sorunların çözümü için samimi gayret gösterileceği bir yeni dönemi yaşayalım.

Türk Eğitim Sen olarak tek beklentimiz; atama, terfi ve görevlendirmelerde liyakatın esas alındığı adil bir yönetim anlayışının MEB’de hakim kılınmasıdır. Bakanlık merkez ve taşra teşkilatlarının sendika/cemiyet/vakıf görünümlü çetelerden temizlenerek, eğitim çalışanlarının huzur içerisinde görevini yaptığı bir çalışma ortamının oluşturulması en büyük özlemimizdir.

İnanıyorum ki, bu irade ortaya konulabilirse Türk milli eğitiminin ve eğitim çalışanlarının yaşadığı problemlerin çözümü ve beklentilerin karşılanması anlamında ilk düğme doğru iliklenmiş olacaktır.

Bu başarılabilirse, bizim de, ‘Bizim ilkemiz, önce ülkemiz’ şiarını rehber edinmiş Türkiye sevdalıları olarak, taşın altına değil elimizi gövdemizi koyacağımızın bilinmesini istiyoruz.Yeni Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’u tebrik ediyor, Türk milli eğitiminin geleceği için başarılı hizmetlere vesile olmasını içtenlikle temenni ediyorum.”

Yayınlandığı Kategori Manşet
Çarşamba, 11 Temmuz 2018 14:40

Üzerinden geçecek yol bu araziyi bitirecek

Isparta-Gelincik  Köyü  çok verimli bir araziye sahip. Köy ile kıraç tepelerin arasında kalan vadi’de, pek çok tahıl ürünü, meyve, sebze yetiştiriliyor. Bu alanda yetişen kiraz, elma ağaçlarından iyi verim alınıyor. Bu topraklar domates, biber özellikle lahana yetiştirmeye çok elverişli. Gelincik Köylüleri Isparta pazarları dışında, Burdur Pazarına da özellikle lahana getirip satmaktalar.

Ne yazık ki; bu verimli arazi üzerinden geçecek yol, araziyi ikiye bölüp tarım alanlarının kullanılmaz hale gelmesine yol açacak. Üstelik yolun 70 metre genişliğinde olacağı dedikoduları da Gelincik Köylülerini telaşlandırıp, kaygılandırmakta.

Ülkemizde yıllardır uygulanan yanlış politikalarla, verimli tarım alanları üzerine fabrikalar yapılarak verimli alanlar betonlaştırılıyor.

Herşeyden Önce TOKİ, verimli tarım arazisi niteliğindeki alanlara devasa siteler yaparak, tarım arazilerinin yok olmasına yol açıyor!

Yayınlandığı Kategori Manşet

Çeltikçi’de bir yem fabrikasında, kazan dairesinin patlaması sonucu yangın çıktı. Yangında 2 kişi yaralandı. 

Saat 01.00 sıralarında büyük bir patlama sonucu yem fabrikasını bir anda alevler sardı.  Yangın sırasında fabrikada bulunan iki işçi alevlerin arasında kaldı. Arkadaşlarının yardımıyla alevlerin arasından çıkarılan işçiler, olay yerine çağrılan ambulansla Bucak Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. 

Yaralıların isimlerinin Ahmet Sağar ve Halil Er olduğu, tedavilerinin yoğun bakım ünitesinde devam ettiği öğrenildi. Yangın sonrası dumandan etkilenen 2 işçide olay yerinde tedavi edilirken, yangını söndürmeye çalışan itfaiye erininde elinin yandığı bilgisi edinildi.

Yayınlandığı Kategori Manşet