Manşet - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Salı, 15 Mayıs 2018 16:37

16 Mayıs 2018 - Salı - Burdur Gazetesi

16 Mayıs 2018 - Salı - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv
Salı, 15 Mayıs 2018 16:37

Filistin ve Filistinliler yalnız değil

AKP İl Başkanlığı, ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını protesto etmek, tarihi Kudüs’ün İsrail’in başkenti olarak tanıma girişimine dur demek için Cumhuriyet Meydanı’nda protesto eylemi düzenledi. Eylemler, 81il başkanlığınca tüm Türkiye’de eşzamanlı olarak gerçekleştirildi. Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi düzenlenen etkinlikte, ABD’nin bu girişimiyle, Birleşmiş Milletler kararlarının ve Uluslararası Hukukun açıkça yok sayıldığını dile getirerek, bölgedeki ihtilafın çözümünde bir arabulucu değil, açıkça bir taraf olduğunu ilan ettiğini ifade etti. 

Yayınlandığı Kategori Manşet

Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Seçimleri Güvenlik Toplantısı, Vali Vekili Ali Nazım Balcıoğlu’nun başkanlığında yapıldı. Toplantıya Emniyet ve Jandarma mensuplarıyla birlikte, kaymakamlar ve ilgili müdürler katıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun başkanlığında yapılan toplantıda alınan kararlarla ilgili bilgiler paylaşan Balcıoğlu, seçim öncesi, seçim günü ve seçim sonrası alınması gereken tebdirlerle ilgili bilgi verdi. 

 Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Seçimleri Güvenlik Toplantısı, İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda Vali Vekili Ali Nazım Balcıoğlu’nun başkanlığında yapıldı. Vali Yardımcıları Bahir Altunkaya ve Mehmet Yıldız’ın da yer aldığı toplantıda jandarma ve emniyet mensuplarıyla birlikte, kaymakamlar ve ilgili müdürler katıldı.

Basına kapalı gerçekleşen toplantı öncesi değerlendirmelerde bulunup, bazı bilgileri paylaşan Vali Vekili Ali Nazım Balcıoğlu, “Bir önceki dönemde yapılan seçimlerde ilimizde çok sorun oluşturacak olaylar olmadı. Bizim yine de bütün tedbirlerimizi almak zorundayız. Oy sandıklarının kurulacağı yerler, çoğunlukla okullarda kuruluyor. Oy verileceği zaman herhangi bir eksiklik olmaması, oluşabilecek sorunların önceden çözülmesi gerekiyor. Son seçimde ilimizde 87 sandık bölgesinde 235 sandık kurulmuş. 1.520 Jandarma ve polis görev yapmış. Sandık görevlisi başına 4.67, sandık sayısa başına 2.38 personelimiz düşmekte. Bu anlamda arkadaşlarımızla planlamalar yapılıp değerlendirmeler yapılacaktır. Bu sayıya göre her sandık başına bir personel olacak şekilde yada jandarmanın yaptığı gibi devriye olacak şekilde planlama yapılacaktır.” dedi.

24 Haziran’da yapılacak seçimlerin propaganda döneminin Ramazan ayına denk geldiğine işaret edip, siyasilerin çalışmalarını iftarla sahur arasında yapmayı planlayacaklarına yönelik de hatırlatmalarda bulunan Vali Vekili Balcıoğlu, “23 Mayıs’ta Sayın Meral Akşener, 25 Mayıs’ta Muharrem İnce ilimize miting yapmaya gelecek. Yine bu dönemde bakanlarımız da ilimize gelecektir. Başbakanımız, Cumhurbaşkanımızda gelme durumları olabilir. Bu seçimin kendine özgü bir durumu var. İlk kez yeni sistemle cumhurbaşkanlığı seçimi olacak. Bir de seçimlerin propaganda dönemi Ramazan ayına denk geliyor. Onun için iftar ve sahur saatleri hareketli geçebilir. Ramazan’da hayat biraz daha iftar sonrasına kalıyor. Bunları ona göre ayarlamamız, tebdirleri ona göre almamız gerekiyor.  Bu dönemde basınımız da bizlerin işini kolaylaştıracaktır. Vatandaşlarımızın bizim aldığımız kararları daha kolay duyması ve kurallara uymalarını sağlamak için bizlere basın mensuplarımız destek olacaklardır.” dedi.

Bahtiyar Turan

Yayınlandığı Kategori Manşet
Salı, 15 Mayıs 2018 16:37

Ali ve Sevgi çiftine muhteşem düğün

Genç işadamı Ali Sağlam ile Sevgi Bulut, harika bir organizasyonla dünya evine girdiler. Sürprizlerle süsledikleri düğüne, Burdur’dan pek çok tanınmış misafir de katıldı.

Burdur’un tanınmış işadamlarından Ali Sağlam ile Sevgi Bulut, 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü muhteşem bir düğünle evlendiler. Hacer ile Veli Sağlam’ın oğulları Ali ile Selma ile Ali Bulut’un kızları Sevgi, Burdur Belediyesi Konferans ve Sergi Salonu’nda dünya evine girdiler. Burdur’un tanınmış simalarının da katılımıyla gerçekleşen düğünde, genç çift konukları organize ettikleri pek çok sürprizle şaşırttı.

Muhteşem Düğün, Muhteşem Giriş

Sağlam ve Bulut ailelerin misafirleriyle tek tek ilgilendiği düğünde, Ali ve Sevgi çifti muhteşem bir giriş yaparak ayakta alkışlandılar. Güzel bir yabancı müzik eşliğinde slow hareketlerle dans ederek, misafirlerini, akrabalarını ve sevdiklerini selamlayan gençler, ayakta alkışlandı. Pistin ortasına kadar ayrı ayrı birbirinden güzel figürler sergileyen genç çift, misafirlerin yanlarına kadar giderek, onlarla birlikte dans etti.

Kardeşler şahit oldu

Danslarını tamamlayan Ali ve Sevgi çifti, daha sonra nikah töreni için hazırlanan kürsüye geçtiler. Kardeşlerini nikah şahidi seçen genç çift, sorulan sorulara “Evet” cevabını vererek dünya evine girmiş oldular. Ali Sağlam’ın kardeşi Gamze Taraşlı ile Sevgi Sağlam’ın kardeşi Fatihcan Bulut’un da birlikteliğe şahit olmasının ardından, genç çift evli olarak ilk danslarını yapmak üzere piste geldi.

“Baba” Filminin şarkısıyla ilk dans

Orijinal adı “The Godfather” olan “Baba” filminin klasikleşmiş müziğini, canlı olarak Keman ve Gitar eşliğinde çalınmasıyla ilk danslarını gerçekleştiren Ali ve Sevgi çifti, sık sık davetliler tarafından alkışlandı. Uzun süre birbirinden güzel figürlerle, keman ve gitarın uyumuyla dans eden çift, daha sonra müzisyenin davetlileri de piste çağırmasıyla birlikte başka bir parçada sevdikleriyle birlikte dans ettiler.

Yavaş parçaların ardından oyun havaları ve hızlı müziklerin çalınmasıyla birlikte, çok sayıda konuk yeni çiftle oynamak için birbirleriyle yarıştılar. Sahnede birçok daireler oluşturan konuklar, genç çiftle oynayabilmek, onlara mutluluklar dilebilmek için uzun süre beklediler. Aileler, akrabalar, arkadaşlar ve misafirlerle saatlerce pistten inmeyen genç çift, daha sonra pasta merasimi anonsuyla sahnenin önüne geldiler. Kestikleri pastaları birbirlerine ikram eden yeni çift, daha sonra takı merasimine geçtiler.

Abi-Kardeş’ten halkoyunu şöleni

Uzun dakikaların geçmesinin ardından biten takı merasimiyle birlikte, müzisyen tarafından anonsla Ali Sağlam ve Gamze Taraşlı’nın sürpriz bir halk oyunu gösterisi yapacakları duyuruldu. Ali Sağlam pistte kardeşini beklerken, Gamze Taraşlı salonun kapısından Ege Yöresi erkek kıyafetleriyle gelerek misafırlerin meraklı bakışları eşliğinde genç damadın yanına geldi. Yörük Ali Zeybeği oynayan iki kardeş, dakikalar boyunca ayakta alkışlandı, pek çok davetli bu güzel oyunu cep telefonlarına kaydetti. Bir çok davetlinin de iki kardeşin oyunları esnasında kafarından para çevirmesiyle güzel bir görüntü oluştu. Geç saatlere kadar süren düğünün ardından, gelen misafirler genç çiftle fotoğraf çektirdiler.

Genç çifte tebrikler

Gazetemiz imtiyaz sahibi Adnan Taraşlı ve eşi Nevin Taraşlı’nın da katıldığı düğünde dünya evine giren Ali ve Sevgi Sağlam çiftine bir ömür boyu mutluluklar dileriz.

(Süleyman Taraşlı)

 

Yayınlandığı Kategori Manşet
Salı, 15 Mayıs 2018 15:04

Tamam mı?

Son dönemde; bu köşeden AKP’ye dolayısı ile AKP Genel Başkanı Erdoğan’a yönelik pek çok eleştiri yönelttik! Peki AKP İktidarı, Türkiye’ye yönelik kayda değer hiç mi iyi ve ve önemli birşey yapmadı?

Yapmaz mı? Yaptı elbet!

Hem, bozuk saat bile günde iki defa doğru vakti göstermez mi?

AK Parti ve lideri Erdoğan, bilmeyerek istemeyerekte olsa, bu ülkeye, ülke halkına öyle büyük bir iyilik ve hizmette bulundular ki;

Bu iyilikleri, muhtemelen 24 Haziran’da tescil edilip tarihe geçecektir!

Eeeee neymiş peki bu tarihe geçecek önemli hizmet?

Soruyu cevaplamadan gelin biraz daha top çevirelim!

Osmanlı’nın son döneminde, yöneticilerin acizliği, köhnemiş saltanat,  sürekli kaybedilen savaşlar, toprak kayıpları, kaybedilen topraklardan Anadolu’ya ardı arkası kesilmez sürekli göç, yokluk, yoksulluk, idari, siyasal, sosyal kargaşa; çaresizlik ve sahipsizlikle insanları,  dini bir ökse otu gibi kullanan tarikatlara, cemaatlere, muskacılara, üfürükcülere itti.

Kurtuluş Savaşı’na giden yolları açan, Erzurum, Sivas Kongreleri’ne Doğuyu temsilen katılan şeyhler, şıhlar, işgal altında olan bir ülkede, dinin özgürce yaşanamayacağı bilinciyle, Mustafa Kemal’e destek verdiler! Ancak, onların önemli bir kısmı, Kurtuluş Savaşı’nın ardından saltanatın, halifeliğin kaldırılması konusunda, Mustafa Kemal’le yollarını ayırdılar. Hatta Şeyh Sait isyanı, göstermelik “din elden gidiyor” teraneleri ile çıkartılıp sürdürüldü. Ama sonradan, isyanın arkasında İngiliz altınlarının olduğu anlaşıldı.

Mustafa Kemali’in ölümünden sonraki tek parti sürecinde, 2. dünya savaşı koşulları ve yapılan yanlış siyasal, sosyal uygulamalar;

Tekkelerin, zaviyelerin kapatılıp tarikatların dağıtılmasından sonra, yer altına çekilen yobazların, Demokrat Partiye yönelmelerine neden oldu. Demokrat Parti, kadroları itibariyle aslında  dinci değil, liberal bir partiydi. Ancak, DP’ye oy veren, oy verdirenlerin bir kısmı, illegal yapıya geçmiş tarikatların cemaatların kontrol edip, yönlendirdiği seçmenlerdi.

1960 darbesinden sonra da, tarikat ve cemaatlar, DP’nin devamı olan AP’ye yöneldiler. DP’ye AP’ye yönelimde, tabanı etkileyen propağanda; “dindar görünme, dindarların dürüst çalışkan ve dine sahip çıkmaları” üzerineydi.

Milli Nizam Partisi oluşumu ile dindarların bir kısmı, başka partilere vekalet vermek yerine kendileri siyasete girdiler.

Ancak dinin gerekleri ile yönetilip yaşama talepleri üzerine  yapılan siyaset, belli bir büyümeden sonra tıkandı.

ABD’nin ılımlı islam projesi rüzgarını arkasına alan Erdoğan liderliğindeki AKP, dindar olmanın şart olmadığı dindar görünmenin yeterli olduğu mutabakatı ile başlangıçta liberallerin de desteğini alarak iktidar yoluna çıktı. Aynı anlayışla iktidara geldi. Her başarısızlık ve beceriksizliğin ülkeye çıkardığı ağır faturalar, dindarlık, dindar görünme maskesiyle savuşturuldu. Ama, dindar görünmenin yarattığı avantaj, artık dibe vuran ekonomi gemisini yüzüyor göstermeye yetmiyor. Bu ülkede, Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana köpürtülen;  “dindarların baskı altında olduğu, dindarların iktidara gelmeleri ile ülkenin yeniden Osmanlı’nın şaşalı günlerine döneceği” görüşünün yanlışlığı, denenerek, yaşanarak görüldü!

Ve anlaşıldı ki, ülke  ve ülkenin geleceğinin teminatı; dindarlık, dindar görünme değil, örgütlü toplum, toplumsal mücadele ve denetim sistemidir.

16 yıllık AKP iktidarı;

Dindar görünenlerin, ülkeyi soymada, köşeyi dönmede, ekonomiyi batırmada  ne kadar başarılı olduklarını!

Ülke yönetiminde de ne kadar başarısız olduklarını!

Dindar görünmenin, dürüstlük ve başarı için bir teminat olmadığını gösterme dimi?

Neymiş efendim?  16 yıllık deneyim sonunda gördük ki;

Her sakallıyı dedemiz sanmayacak, dindar görünenlere de kanmayacak mışız!

AKP iktidarı bize bunu öğretmedi mi? Ülkeye bundan büyük hizmet olur mu?

Şimdi soralım; Devam mı? Tamam mı?

Yayınlandığı Kategori Köşe Yazıları

Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı, kan bağışında rekor kırmaya devam ediyor.  Sosyal sorumluluk projelerine verdiği desteklerle bililnen Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı,  öğrencilik yıllarından bu güne kadar Kızılay’a 71 kez kan bağışında bulundu. Sosyal sorumluluk projelerinde, toplumsal duyarlılığın artırılması çalışmalarına rehberlik eden, yön veren Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı, kayıtlara geçmeyen bağışlarla birlikte toplamda 90 kez kan bağışında bulunduğunuifade etti. 

Kan bağışı konusunda herkesin duyarlı olması gerektiğini vurgulayan Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı;

“Özellikle bütün vatandaşlarımızın kan verme, organ verme konusunda duyarlılığa davet ediyorum. Çünkü ülke olarak kana çok ihtiyacımız var. Hem terörde, hem hastalıklarda hem de kazalarda çok kayıp veriyoruz. Onun için kana çok ihtiyacımız oluyor. Ayrıca şimdi Ramazan ayına giriyoruz. Hepimize hayırlı olsun. Ramazan ayı kan vermeyi biraz daha azaltıyor. Bu konuda çok duyarlı olmamız gerekiyor. 60 yaşındayım. Toplamda 90 ama kayda geçen 71. Kan bağışında bulunuyorum. Her zamanda kan vermeye devam edeceğim.  Ama bunu herkesten bekliyoruz.” Dedi.

Diğer aylarda olduğu gibi Ramazan ayında da herkesi kan bağışına davet eden Kızılay Kan merkezi Müdürü Dr. Nefise Akdemir;

“Ramazan’da iftar saatinden sonra Cumhuriyet Meydanı, Gölhisar, Bucak gibi il ve ilçelerde faaliyetlerimizi planlayacağız. Zaten bunların hepsi ilan edilecek. Ramazan ayı, kan bağışlarında düşüş yaşanan bir ay. İnsanlar açken kan bağışında bulunamazlar. Ama iftar saati sonrasında ekiplerimizi de ayarlayarak insanların kan verebilmelerini sağlıyoruz. Ramazan ayında kan vermeleri vatandaşların sağlıkları açısından bir sıkıntı doğurmayacak. Diğer aylarda olduğu gibi biz herkesi kan bağışına davet ediyoruz.” Diyerek çağrıda bulundu.

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet

Burdur’da Boksun Babası olarak bilinen Milli Takım Antrenörü Merdane Bağrıyanık’ın boksörü Hikmet Topal,  Liseler Arası Türkiye Boks Şampiyonası’nda 60 kiloda Türkiye 1. oldu. 10-14 Mayıs tarihleri arasında  Erzincan’da yapılan  Liseler Arası Türkiye Boks Şampiyonası’na yaklaşık 6 aydır antrenmanlarını eksiksiz şekilde yaparak katılan, Burdur Spor Lisesi öğrencisi Hikmet Topal 60 kiloda Türkiye Boks Şampiyonu oldu. Hikmet Topal, Burdur Spor Lisesi’nde ailesi, ona destek veren hocalarıyla ve arkadaşlarıyla şampiyonluk kutlaması yaptılar. Arkadaşlarının omuzlarında okuluna getirilen Hikmet Topal şampiyon olmanın gururu ve mutluluğu içindeydi. 

Şampiyonluğu kutlamak için Spor Lisesi’nde bir araya gelenlere seslenen Milli Takım Antrenörü Merdane Bağrıyanık; 

“Müsabakalar 10-14 Mayıs tarihleri arasında Erzincan’da yapıldı. Turnuvaya 3 siklette katıldık. 3 sporcumda Burdur Spor Lisesi öğrencisiydi. Müsabakalar gündüz ve akşam seansı olmak üzere iki seansta oynandı. Kilolarımızda çok zor rakiplerimiz vardı. Biz azimle mücadele ettik. İnşallah Haziran, Temmuz ayında Ferdi Türkiye Boks Şampiyonası var. Başlayacağız çalışmalarımıza. İnşallah üç sporcumunda Türkiye birincisi olacağına inanıyorum. Biz bu şampiyonaya hazırlıklı gitmiştik. Yeterli antrenman sahamız olmadığı zaman bize Spor Lisesi Müdürümüz, Spor Lisesi’nde antrenman yapmamıza yardımcı oldu. Bu bizim için çok önemliydi. Çünkü sporcularım her gün antrenman yapmak zorundalar. Bu şampiyonluk Burdur Spor Lisesi’ne ve Burdur Lisesi’ne hayırlı olsun. Ben sporcularımıza güveniyorum. 2019’da mutlaka Avrupa Şampiyonu çıkartacağız.” Dedi.

60 kiloda Türkiye Şampiyonu olan Hikmet Topal’da yaptığı konuşmada;

 

  “6 yıldır boks yapıyorum. Çok çalıştık. 60 kiloda dövüştüm. Daha önce sikletlerim farklıydı. Şimdi 60 kiloda dövüştüm. Merdane Hocam çok sağ olsun. Eksikliklerimi gösterdi. Dağ, taş demeden koştuk. Antrenmanlarımızı eksiksiz  şekilde yaptık ve şampiyon olduk. Bana destek veren herkese teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.”diyerek duygularını dile getirdi.

Hatice Dursun

 

Yayınlandığı Kategori Manşet
Salı, 15 Mayıs 2018 15:04

Gençlik Haftası etkinlikleri başladı

15-19 Mayıs Gençlik Haftası,  Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı programının açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Törende Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Vekili Atila Aksoy Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.  

Gençlik Haftası etkinlikleriyle, gençlerin, sosyal, kültürel, zihinsel, sportif ve sanatsal gelişimlerine katkıda bulunmak, kendilerini ifade edebilen bireylerin ortaya çıkmasına yardımcı olmak, milli ve manevi değerlere saygılı, görev ve sorumluluk bilinci gelişmiş ve toplumda bütünleşmiş sağlıklı nesiller yetiştirilmesini sağlamak amaçlanıyor. 15-19 Mayıs tarihleri arasında Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası programı açılış töreninin ardından, Gençlik Merkezi El Sanatları Atölyesi açılışı yapıldı.

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Özel Halk Otobüsü Kooperatifi üyeleriyle bir araya geldi. Otobüsçülerle yaşanan sorunları anlatıp, talep ve isteklerini dinleyen Ercengiz’e Milletvekili Mehmet Göker ve Zabıta Müdürü Şaban Kırcı eşlik etti.

Kooperatif üyesi otobüsçülerin iyi niyetle çalıştıklarını bildiğini belirten Belediye Başkanı Ercengiz, özellikle üniversite öğrencilerinin taşınmasında yaşanan sorunları gündeme getirip çözülmesi için hep birlikte gayret etmek gerektiğine işaret etti. Ercengiz, “Göreve geldiğimizde şehir merkezinde 7 Bin olan öğrenci sayısı, şuan 15 Bin’e yükseldi. Öğrenci taşımasını sorun olmaktan çıkarmamız lazım.” deyip, MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz’ın da bu konudaki hassasiyetini bir kez daha dile getirdi.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Milletvekili Mehmet Göker Özel Halk Otobüsü Kooperatifinin düzenlediği kahvaltıya katıldı. Otobüsçülerin sorunlarını dinleyen Ercengiz, “Yaşanan sorunları sıkıntıların TBMM gündemine taşımasını istiyorsanız, Milletvekilimiz Mehmet Göker’de burada. Birinci ağızdan anlatıp sorunların ortadan kalkması için çalışalım.” dedi.

Burdur’da 55 Halk Otobüsünün hizmet verdiğini, göreve geldiğinde 5-6 olan engelli rampalı otobüsün, bugün 25’e ulaştığını hatırlatan Ercengiz, “Bununla ilgili zaman zaman talepler geliyor. Biz de onlara, yasal yükümlülük olmasına rağmen belli bir süresi olduğunu, otobüscü arkadaşlarında bunları yaptığını söylüyoruz. İyi niyetle yarısını dönüştürmüşüz. Kooperatifimizin iyi niyetle çalıştığını biliyoruz.” dedi.

Belediye Başkanlığına seçildiği 2014’te şehir merkezinde 7 Bin üniversite öğrencisi varken, bu rakamın şuan 15 Bin’e yükseldiğini hatırlatan Belediye Başkanı Ercengiz, “Öğrenci taşımasını sorun olmaktan çıkarmamız lazım. Geçen üniversitenin akademik açılışında rektör hoca kürsüden, ‘Bu sorunu aşamıyoruz. Bunu iki kampüs arasında çeşitli ring uygulamalarıyla çözeceğiz’ dedi. Bu konuda hepimizde bir hassasiyet oluştu. Bunun çözülmesi için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” deyip, otobüsçüleri de kendilerine destek olmaya davet etti.

Şehir merkezinde yaşanan trafik sorunlarını da gündemine alan Ercengiz, “3 Araç aynı anda durağa yanaştığı zaman trafik kilitleniyor. Bu Gazi Caddesinin çift yön olmasından değil. Otopark kullanım alışkanlığımız yok, trafik konusunda duyarsızlıklar var. Otopark ilk yarım saat ücretsiz olmasına rağmen bir bankada işi olan vatandaşımız park yeri bulmak için 3 tur atıyor cadde boyunca ama otoparka girmiyor.” dedikten sonra, bir kez daha vatandaşları bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

Bahtiyar Turan

Yayınlandığı Kategori Manşet
Salı, 15 Mayıs 2018 15:04

35 Mahallede Gönül Sofrası

Burdur Belediyesinin, hayırseverlerin desteğiyle her Ramazan ayı boyunca 35 Mahallede kurduğu Gönül Sofraları, bu yılda şehirde birlik ve beraberliğin simgesi olacak. Gönül Sofrası bugün Uzay Çatı altında kurulacak.

Burdur Belediyesinin, hayırseverlerin katkılarıyla her yıl organize ettiği “Gönül Sofrası” iftar yemeği buluşmaları, bu yıl da Ramazan Ayı boyunca 35 Mahalleyi gerçekleşecek. Gönül Sofrası çadırı, bugünden itibaren Ramazan ayı boyunca mahalle mahalle gezerek, vatandaşların ayağına gidecek. 

Gönül Sofrası, bugün(16 Mayıs) Konak ve Özgür Mahalleleri için kurulacak. Uzay Çatı altında gerçekleşecek iftar yemeğine çok sayıda Burdurlu’nun katılması bekleniyor. 17 Mayıs’taki Gönül Sofrası Atatürk ve Fevzi Çakmak Mahalleleri için Göl Yolu Caddesi’nde, 18 Mayıs’ta Tepe ve Karasenir Mahalleleri için Kavak’ta, 20 Mayıs’ta Emek Mahallesi için 22024. Sokak’ta, 21 Mayıs’ta Değirmenler ve Necatibey Mahalleleri için Akdeniz Bulvarı’nda, 22 Mayıs’ta Armağan İlci Mahallesi için Pazar Alanında, 23 Mayıs’ta Akın, Recep ve Kuyu Mahalleleri için Özcan Caddesi’nde, 24 Mayıs’ta Şirinevler Mahallesi için Atila Caddesi’ndeki cami önünde, 25 Mayıs’ta Bahçelievler Mahallesi için Şeker Meydanı’nda, 26 Mayıs’ta Pazar, İnönü ve Üçdibek Mahalleleri için Ulucami avlusunda, 27 Mayıs’ta Yeni Mahalle için eski Diş Hastanesinde, 28 Mayıs’ta Hıdırilyas Mahallesi için Cami yanında, 29 Mayıs’ta Mehmet Akif Ersoy Mahallesi için Ekrem Kabay Parkında, 30 Mayıs’ta Burç Mahallesi için İstasyon Caddesi’nde, 31 Mayıs’ta Bağlar Mahallesi için Havaalanı Caddesi’nde, 1 Haziran’da Yenice, Dere ve Cemil Mahalleleri için Eski Antalya Caddesi’nde, 2 Haziran’da Bozkurt Mahallesi için Depremevleri Pazarında, 3 Haziran’da Kışla Mahallesi için Kahveler Önünde, 4 Haziran’da Çeşmedamı, Sinan ve Sakarya Mahalleleri için Ulucami avlusunda, 5 Haziran’da Aydınlıkevler Mahallesi için Nurtopu Sokakta, 6 Haziran’da Menderes Mahallesi için Şehit Sefa Sokak’ta, 7 Haziran’da Zafer Mahallesi için Muhtarlık Binası yanında, 8 Haziran’da Şekerevleri Mahallesi için Şeker Plajı Caddesi’nde iftar sofraları kurulacak.

Başkan Ercengiz’den çağrı

Vatandaşları, mahallelerde kurulacak Gönül Sofralarına davet eden Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Göreve geldiğimiz yıldan beri Ramazan aylarında gönül sofraları kuruyoruz. Gönül sofralarında yaşlı genç, zengin fakir, büyük küçük bilmeden hep birlikte aynı sofraya oturup orucumuzu açıyoruz. Hem şehir olarak birlik ve bereberliğimizi güçlendiriyoruz hem de hayırlı bir işe hizmet ediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda gerçekleşen Gönül Soflarında 30-35 Bin hemşehrimizle buluştuk. Bu yıl bu sayının çok daha fazla olacağına inanıyorum.” dedi.

Bahtiyar Turan

Yayınlandığı Kategori Manşet
Page 1 of 2