Manşet - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

Öğretmen Kadir Koç, 24 Haziran’da yapılacak olan erken seçim için aday adaylığını CHP İl Binası’nda açıkladı. Açıklamasında iktidar partisine; 

“Özelleştirme dediler fabrikalarımızı sattılar. İşletmelerimizi kendi yandaşlarına sattılar. Yabancılara peşkeş çektiler. Sanayiciyi üretimden yoksun bıraktılar. Hayvancılık ülkesiyken dışarıdan hayvan ithal eder hale geldik. Tarım dediler tarımı bitirdiler. Yetmedi Burdur’umuzun değerlerinden olan Şeker Fabrikalarını bile sattılar. Atatürk köylü milletin efendisi derken bunlar köylüyü köle yaptılar. Çiftçiyi namerde muhtaç ettiler. Bugün insanlarımızı evine ekmek götüremez, çocuklarına harçlık veremez hale getirdiler. Gücünüz yeter mi sanırsınız. Bu meydanda yedi düvele karşı gelmiş Mustafa Kemal’in evlatları var.” Sözleriyle seslenerek;

“İşçinin ve emekçinin bayramını kutluyorum. Sizlerle beraber bu yolda yürümek, bu yolda hizmet etmek için huzurunuzdayım. Bugün burada sizlerden aldığım destekle, çıktığım bu yolda yalnız olmadığımı belirtmekten son derece mutlu olduğumun altını çiziyorum. Emeği yüce değer bilen, ekmek kavgası veren, emekçinin kardeşi, halkın iktidarının yolcuları sizleri şu anda Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu anlatacak değilim. Çünkü burada bulunan her kardeşim bugün ülkemizde yaşanan olayları, tehlikeleri çok iyi bilmektedir. Ülkemizde olağanüstü hal koşullarında ve kendi emel ve amaçları uğruna yönetmeyi marifet sananlar, daha düne kadar birlikte salya sümük ağlayarak sömürgeci uşağı zata özlemlerini dile getirenler, şimdi yine koltuğunu kaybetmemek adına baskın seçim yolunu seçenler bu kez istediklerini elde edemeyecekler ve kendi kazdıkları kuyularda boğulacaklardır. Çünkü halk artık yalanlara, iftiralara, liyakarlıklara doydu ve bıktı. Seçim hazırlığında bile devletin tüm organlarını kendi istekleri ve arzularıyla yönlendirenler seçime katılacak parti çalışanları, hukukun üstünlüğünü ayaklar altına alanlar bu aziz milletten dersini 24 Haziran’da alacaktır.” Dedi. 

 

 

Yayınlandığı Kategori Manşet

1 Mayıs İşçi Bayramı, dünyanın dört bir yanında olduğu gibi emeği, alınteri ve geleceği için meydanlara çıkan işçilerin görkemli buluşmasına sahne oldu. İşçiler farklı ülkelerde, farklı dillerde olsalar da bir kez daha emeğin en yüce değer olduğunu haykırıp dayanışma vurgusu yaptılar.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Burdur Belediyesinin çeşitli birimlerinde çalışan işçi ve memurlar, eski otogarda düzenlenen yemekte bir buluşup, 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarına hep birlikte katıldılar. İşçileri Belediye Başkanı Ercengiz’de yalnız bırakmadı.

Yayınlandığı Kategori Manşet

02 Mayıs 2018 - Çarşamba - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

Ağlasun’da Turist Turlarının girdiği tek tesis olan Onur Alabalık Tesisleri karşısındaki alan adeta çöp toplama merkezine dönüştü.

1990 yılında karayolları tesisin karşısındaki tepeden dolgu maddesi almaya başladı. Daha sonra belediyeler ve özel şirketlerde alandan dolgu maddesi aldılar. Ağlasun ve Başköy’ün sözü geçen zenginleri alandan malzeme aldılar.

Tesisin sahibi  Ağlasun’da yetkililere başvurarak uyarılarda bulundu. Yetkililer 5 yıl önce  malzeme alınan, yeşil örtünün katledildiği alanda ağaçlandırma yapılacağını söylediler.

Halen ağaçlandırma yapılmış değil! Üstelik alan, atılan moloz ve çöplerle  çöp toplama alanına döndürüldü. Alana dökülen çöpler düzenli toplanmıyor. Tesis sahibi Kadir Taşbaş  yetkilere; Ağlasun’un turist turlarının girdiği tek tesis olan Onur Alabalığın karşısındaki çöp ve molozların bin ance kaldırılmasını, alanın fidan dikilerek doğaya kazandırılmasını talep ediyor.

 

Yayınlandığı Kategori Manşet

İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Reha Sermed Aygören yazılı açıklama yaparak Dünya Astım Günü hakkında kamuoyunu bilgilendirdi;

Yayınlandığı Kategori Manşet

Her sene kışın dağıtılırdı bu sene seçim öncesi baharda!

Yayınlandığı Kategori Manşet

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığına atanan İzzet Akbulut, beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle gazetemizi ziyaret etti.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Meyvenin, sebzenin, her türlü ev eşyasının  ve buna benzer birçok ürünün mevcut olduğu Salı Pazarı’ı binlerce vatandaşın ortak uğrak noktalarından.

Yayınlandığı Kategori Manşet

İzmir Burdurlular Derneği tarafından 6 Yıldır devam eden Burdur Yöresi Halk Oyunları Kursu’nda sezon finali yapıldı.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Page 1 of 2