Manşet - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

Türkiye Kent Konseyleri Birliği “Kentim İçin, Kendim İçin Hakkımı İstiyorum” sloganıyla, engellilerin toplumsal yaşama daha fazla adapte olabilmesi ve engellerin ortadan kaldırılması için yeni bir projeye imza atıyor. Proje Burdur ve Kırşehir’de uygulanacak. Burdur Kent Konseyi Başkanı Nuri Levent Özer ve Genel Sekreter Orhan Akın, engelli dernekleri ve kamu kurumlarının temsilcilerini bir araya getirerek, projeyi anlattılar. 

Yayınlandığı Kategori Manşet

Lösemi tedavisi gören 15 Çocuk 4 Mart’ta oynanan Antalyaspor-Sivasspor maçında sahaya pankartla çıkarak farkındalık yarattılar

Lösemili çocuklar Antalyaspor-Sivasspor maçında sahaya çıkıp verdikleri mesajla Lösemili çocuklara moral motivasyon sağladılar.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Vali Şerif Yılmaz, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle düzenlenen programda esnaf kadınlarla bir araya geldi.

Öğretmenevinde düzenlenen programa başta Vali Şerif Yılmaz olmak üzere daire müdürleri, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Recep Kalkan, oda başkanları, il merkezi ve ilçelerde faaliyet gösteren kadın esnaflar katıldı.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Ankara’da bir otelde düzenlenen ESAM Konferansları Şeker Zirvesi’nde konuşan pancar üreticisi Nihat Babaözlü, ‘’Kusura bakmayın ben ömrümde ilk defa otele geldim. Yanlış yaparsam özür dilerim.” diye başladığı konuşmasında, dinleyenlerin tüylerini diken diken etti. Babaözlü, konuşmasında hem toplantıdaki siyasileri hem de hükümeti eleştirip, “Burada sadece keller körler birbirlerini ağırlıyor. Laf salatası yapıyorsunuz, lafın harmanı olmaz. Burada bizi kim duyuyor? Bir tane Allah rızası için tenezzül edip gelmiş hükümet temsilcisi var mı? Neredesiniz yahu, neredesiniz?” dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nde çalışan kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak üzere, BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca’nın daveti ile Basın Kültür ve Sanat Merkezi’nde bir araya geldi.

Akarca, 1857 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde daha iyi çalışma koşulları için grev yapan 120 kadın işçinin hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan ve 8 Mart’ın Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmasına sebep olan olayı hatırlattı. Kadınların o gün olduğu gibi bugün de kendi haklarını almak ve korumak için mücadele verdiğini söyleyen Akarca, güçlü Türkiye’nin kadınların omuzlarında yükseleceğini belirtti.

Yayınlandığı Kategori Manşet

10 Mart 2018 - Cumartesi - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

Eğitim Sen Burdur Şubesinden yapılan yazılı basın açıklamasıyla, tüm eğitim emekçilerinin iş güvencesine, haklarına sahip çıkma, sınav sistemi ve protokollere karşı düzenleyecekleri  kampanya ile de çocuklara onurlu bir gelecek bırakma mücadelesine devam edileceği mesajı verilerek “herkes için hukuk” talebi vurgulandı;

Yayınlandığı Kategori Manşet

Teşvik Torba tasarısının görüşmeleri esnasında mecliste çıkan kavgada 2 milletvekili yaralandı. Mecliste çıkan arbede esnasında, Şehrimizin Ak Partili Milletvekili Bayram Özçelik ile HDP grup Başkan Vekili Meral Danış Beştaş karşı karşıya gelerek sözlü tartışmaya girdiler. Şehrimizin CHP Milletvekili Mehmet Göker, tartışmanın büyümemesi ve tarafların yatışması için araya girdi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dair bülten yayınlandı;

Yayınlandığı Kategori Manşet

İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı Birimi’nce yapılan çalışmalar hakkında vatandaşı bilgilendiriyor.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Page 1 of 2