Manşet - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

Burdur Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Hatice Ürküt ve Avukat Naciye Eren Gök 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde basın açıklaması yaptı. Ülkede nüfusun yarısını teşkil eden kadınların; yaşamın her alanında varken, karar alma organlarında, istihdamda, eğitimde ve politikada aynı oranda temsil edilmediğini belirttiler. Açıklamada kadına ve çocuklara yönelik şiddet ve cinsel istismarın her geçen gün arttığı konusuna değinildi. 

Yayınlandığı Kategori Manşet
Çarşamba, 07 Mart 2018 16:37

Burtrak arazisine Cezaevi ve İşyurtları

Burtrak arazisi ile Milletvekili seçildiği ilk dönemden bu tarafa yakından ilgilenen Milletvekili Bayram Özçelik’in arazi ile ilgili yaptığı açıklama yayınlandı;

Yayınlandığı Kategori Manşet

Önceki dönem MAKÜ Rektörü Prof.Dr. Mustafa Saatcı Muğla üniversitesine tayin oldu. Veteriner Hekimler Odası önderliğinde Bir araya gelen Burdur esnaf, tarim hayvancılık platformu, serenler otelde Rektör Saatcı onuruna yemek verdi.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Çarşamba, 07 Mart 2018 16:36

Yıldız Silah Almanya silah Fuarında

Yıldız Silah Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Kuzu, 09-12 Mart tarihlerinde Almanya-Nurnberg’de düzenlenecek Uluslar Arası Av ürünleri ve Av Silahları Fuarı’na katılacak.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Burdur Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde kadınlara Türk Sinemasının unutulmaz filmlerinden “Gülen Gözler” le, filmiyle sinema şöleni sundu.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Çarşamba, 07 Mart 2018 16:28

08 Mart 2018 - Perşembe - Burdur Gazetesi

08 Mart 2018 - Perşembe - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

AFAD  İl Müdürlüğümüzün 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında; 2 Mart 2018 Perşembe günü, Sayın Valimiz Şerif YILMAZ’ın katılımlarıyla İlimiz Yarıköy’de Mevlid-i Şerif programı ve “Deprem Gezisi” etkinliği gerçekleştirildi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Lösev Antalya İl Koordinatörü Tutku Canıdar, Burdur’da kamu kurumlarına ve Lösev’e kayıtlı hastaların evlerine ziyaretlerde bulundu.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Çarşamba, 07 Mart 2018 16:28

Bağımsız Türkiye’yi kadınlar yarattı

“Kurtuluş Savaşı’nı kadınlar kazandı” demek hiç de abartılı bir ifade değildir. Bunu, daha savaş sırasında birçok yazar ve siyaset adamı, komutan teslim etmiştir. 

Kurtuluş Savaşı’na başlarken Türkiye’de kadınlar hak ve özgürlükleri bakımından ne durumdaydılar? 

Yayınlandığı Kategori Konuk Kalem
Çarşamba, 07 Mart 2018 16:28

Aydınlanma

“Aydınlanma” kavramının açıklamak gerekirse; İlhan Selçuk’un söylemiyle “ Aklın inançtan, bilimin dinden bağımsızlaşması” dır. Kısacası aklın ve bilimin dinin baskısından kurtulmasıdır.

Aydınlamanın amacı; İnsan karşılaştığı sorunları; Batıl inançlarla, hurafelerle değil, akılla çözmesidir. Avrupa’da aydınlanma 17. Yüzyılın ikinci abaşlamıştır.

Yayınlandığı Kategori Köşe Yazıları
Page 1 of 2