Manşet - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber
Pazartesi, 05 Mart 2018 17:25

6 Mart 2018 - Salı - Burdur Gazetesi

6 Mart 2018 - Salı - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

Şeker İş Sendikası Burdur Şubesi Başkanı Mustafa Onay, üretici, nakliyeci, besici, esnaf ve duyarlı Burdur halkının da destekleri ile 26 Şubat – 2 Mart 2018 tarihleri arasında Burdur Cumhuriyet meydanında Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmemesi ile ilgili onurlu bir mücadele yaptıklarına dikkat çekerek;  Bu imza kampanyasında yaklaşık olarak 30.000 kişi bilgilendirilmiştir. Bilgilendirmeler esnasında; sendikamızın defalarca söylemiş olduğu, çalışan işçimizle ilgili herhangi bir kaygımızın olmadığı ifade edilmiş, özelleştirme idaresinin açıklamasında da belirtildiği gibi “emekliliği dolanların emekli olacağı, emekliliği dolmayanların, özelleşmeyen fabrikalara nakil veya başka kurumlara geçebileceği, isterlerse satın alan şirket ile çalışabilecekleri daha sonraki dönemde tekrar kamuya dönebilecekleri” gibi alternatiflerinin olduğu belirtilmiştir.” 

Yayınlandığı Kategori Manşet

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Burdur’a gelişinin 88. yıldönümünde Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi ekibi Solo Türk, Halk Plajı’nda, Burdur Gölü üzerinde gösteri uçuşu yaptı.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Burdur’da teşkilatlanma sürecini tamamlayan İyi Parti, ilk il kongresini şölen havasında organize edilen programla gerçekleştirdi. Teşkilatma çalışmalarını sürdürmesi için genel merkez tarafından il başkanlığına atanan Osman Kurt’un üyelerinin desteğiyle görevinin başında kaldı.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazartesi, 05 Mart 2018 17:12

Gölhisar şehitler anısına yürüdü

Gölhisar Kaymakamlığı ve Gölhisar Belediyesinin organizasyonuyla yüzlerce kişinin katıldığı,  “Afrin Şehitlerine Saygı Yürüyüşü”  düzenlenmesine dair açıklama yapıldı;

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazartesi, 05 Mart 2018 17:12

İmam ne derse desin cemaat bildiğini okur

Laik eğitim gemisi iyice su almaya başlayınca aydın çevrelerinde eğitim için panellerin, çalıştayların sayısı arttı. Gerçi bu çaba yeni değil. Eğitimi kemiren kurtlar hiçbir dönemde eksik olmadı her dönemde buna karşı gençler, öğretmenler ve veliler çeşitli biçimlerde direndiler. 

Yayınlandığı Kategori Konuk Kalem
Pazartesi, 05 Mart 2018 17:12

“Laiklik önemli bir sınıf sorunudur”

Eğitim-Sen, Burdur Belediyesinin de desteğiyle “Laik bilimsel eğitim” paneli düzenledi. Belediye Konferans ve Sergi Salonunda düzenlenen panele konuşmacı olarak Eğitim-Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, Birgün Gazetesi Yazarı Fatih Yaşlı ve CHP Milletvekili Eren Erdem katıldılar. Panelistler konuşmalarında, laikliğin önemli bir sınıf sorunu olduğunu savundular.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Bağlar Mahallesinde; araç sürücüsünün kontrolünü kaybetmesiyle ağaca çarpan otomobil de bir kişi öldü, bir kişi yaralandı.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Pazartesi, 05 Mart 2018 17:12

Dolmuşla yolculuk

Antalya’da Baraj Mahallesi yeni oluşmuş bir yerleşim yeridir. Evlerin tümü gecekondu tipidir. Sokaklar yeni belirlendi. İki bakkalı var. Mahalle köy karakterli veya onun biraz gelişmişi.

Erkeklerin tümü işçidir. Yapı için her türlü kişiyi burada bulabilirsin. Sıvacı, badanacı, demirci v.b. gibi. Kadınlar rahattır, başkalarının işlerinde çalışmazlar. Genelde çocuk bakarlar. Cumartesi-Pazar sokaklarda veya boş arsalarda top oynayan, maç yapan çocukları her an görebilirsin. Sabahleyin okula giden çocukları görünce; “ yazık bu yavrulara. Şurada bir okul yok.” Okul uzaktır. Dershaneleri dolduracak kadar çocuk sayısı vardır, diye düşünürsün.

Yayınlandığı Kategori Köşe Yazıları