Manşet - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

Radyo Evi Derneğinin düzenlediği “Türkiye’de Negatifi Pozitife Çevirenler Artı Ödülleri” sahiplerini buluyor. Köylüsüyle kentlisiyle, yaşlısıyla genciyle geldiği günden bu yana sıcak ilişki içinde olan Vali Şerif Yılmaz “Yılın Pozitif Valisi” ödülünü alacak.

Yayınlandığı Kategori Manşet

AGREGA SATIN ALINACAKTIR

BURDUR İL ÖZEL İDARESİ YOL VE ULAŞIM HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yayınlandığı Kategori Resmi İlanlar

T.C. TEFENNİ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/5 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Yayınlandığı Kategori Resmi İlanlar

14 Mart 2018 - Çarşamba - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

Yeni Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinin genel kurulu, Göller Bölgesi Birliği binası toplantı salonunda yapıldı. Kooperatifin kurucu başkanı Tuncay Yiğit, üyelerinin desteğiyle görevine devam etme kararı aldı.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Sosyal Güvenlik İl Müdürü Bayram Balban, Genel Sağlık Sigortası (GSS) hakkında yazılı açıklama yaptı;

Yayınlandığı Kategori Manşet
Salı, 13 Mart 2018 14:56

"Türk Gallik"

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde çalışan Balkanlar Bölge Uzmanı Melih ASAROĞLU’nun geçtiğimiz ay yayına çıkan Karşıdaki Komşularımız “Türkosporoslar” adlı çalışması Burdur’dan Yunanistan’a mübadele ile gidenlere de özellikle ışık tutuyor. Yunanca “Türkosporos” yani “Türk tohumu” anlamında dışlama ve aşağılama amaçlı kullanılan bu kelime Türkiye’den Yunanistan’a göç etmiş Türk kültürlü, Türk dilli, Hıristiyan dinli insanlar için kullanılan genel tabir. Kitap bu bakış açısıyla bugüne kadar ele alınmamış detayları inceliyor ve ikinci bölümünde ise Türkiye’den göç etmiş insanların hatıralarına yer veriyor. Bunlardan bir tanesi ve en önemlisi de 86 yaşındaki Burdurlu Kriakos Stefannidis. Yöre halkının kendisine kullanmış olduğu tabirle “Türk Girlok ya da Türk Gallik” 

Yayınlandığı Kategori Manşet

Milletvekili Özçelik Şeker Fabrikası özelleştirmesi hakkında açıklama yaptı;

Yayınlandığı Kategori Manşet

Güvenlik güçlerince Şubat ayı içerisinde vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik, emniyet ve asayiş hizmetlerine 7/24 aralıksız devam edildi. Çalışmalara ilişkin yayınlanan asayiş bülteni ile kamuoyu bilgilendirildi;

Yayınlandığı Kategori Manşet
Salı, 13 Mart 2018 14:56

Eski Garaj polemiğisürüyor

Adalet ve Kalkınma Partisi Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık, Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı olarak 06 Mart 2018 günü Belediye Başkanının 2014 yılında seçim vaadi olarak meydanlarda söylediği ve yapamayarak Saygıdeğer Burdur’lu hemşerilerimizi kandırdığı projeleri arasında yer alan 6 Mart Kent Meydanı projesi  ile ilgili proje alanının bulunduğu alanda açıklama yapılma gereği duyulmuştur. Açıklaması yaptı;

Yayınlandığı Kategori Manşet
Page 1 of 2