Manşet - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

“İlkokulda okuduğum sıralarda, ilk kez, Yazlık Zafer Sineması’nda “Umut Filmi”nde gördüm onu. Filmde “Faytoncu Cabbar”ın “Yılmaz Güney” olduğunu bilir, “Hamal Hasan”ın “Tuncer Kurtiz” olduğunu bilmezdim.

Tuncer Kurtiz gibi devrimciler inandıkları değerlerle yaşar ölürler!

Yayınlandığı Kategori Köşe Yazıları

Şehirde ve ülkede gündem köşemize konuk olan Şeker-İş Sendikası Burdur Şubesi Başkanı Mustafa Onay Burdur Şeker Fabrikası satılırsa Burdur ekonomisi büyük darbe yer. 

Yayınlandığı Kategori Manşet

AFAD  İl Müdürlüğünün 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında; 28 Şubat Sivil Savunma Günü münasebetiyle İl Müdürü Yasin Tokgöz’ün şube müdürleri ve personelle birlikte Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya’yı makamında ziyaret,  28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası’nda gerçekleştirilmesi planlanan etkinlikler, eğitimler ve diğer faaliyetlerin içeriği hakkında yapılan açıklama ile  bilgi verildi;

Yayınlandığı Kategori Manşet

Bu yıl 28.’si kutlanan, 1 Mart-7 Mart Muhasebeci Haftası’nda Serbest Muhasebeci, mali müşavirlik ve yeminli mali müşavirlik mesleğinin toplumun tüm kesimlerine tanıtılması, ülke ekonomisi ve iş dünyasına sunduğu değer ve faydaların artırılması etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk koyuldu. 

Yayınlandığı Kategori Manşet

Makü rektörlüğüne atandıktan sonra farklı sosyal sorumluluk projeleri ve etkinliklerle gündemde yer alan Rektör Korkmaz yine farkındalığını gösterdi.

Öğrenci odaklı üniversite anlayışıyla hizmet üreten MAKÜ, Örtülü yerleşkesinde öğrencilerin kullana bileceği ,ihtiyaçlarını giderecek sosyal tesislerden biri daha hizmete girdi.kitap-kahve adı altında öğrenci ve makü personeline hizmet veren bu kahvede öğrenciler ve çalışanlar kitapla buluşuyor.Öğrenci toplama merkezi yanında bulunan kitap kahve Turizm yüksek okulunun öğrencilerinin uygulama kahvesi olan bu yerde öğrenciler kitap okurken kahvelerini yudumlayabilecek.rektör korkmaz kahveyi ziyaretinde, öğrenci ve çalışanlarla sohbet ederek;

Yayınlandığı Kategori Manşet

Milletvekili Mehmet Göker yazılı basın açıklaması yayınlayarak, Ülkemizde üretim yapan şeker fabrikalarının üretim kapasitelerinin üçte birini kullanmadıkları için, nişasta bazlı şeker fabrikalarının kurulduğuna,  fabrikaların tam randımanla çalıştırıldığı düşünülürse, şeker ithalatına bile gerek kalmayacağına işaret ederek,  “Bunun yanı sıra, söz konusu 14 fabrikanın kendi içlerinde bir üretim dengesi oluşturduğu göz önünde bulundurulursa ve bu fabrikalar özelleşirse bu denge kaybolacağı gibi üretim maliyetleri de fırlayacaktır.” dedi;

Yayınlandığı Kategori Manşet

Sosyal Güvenlik İl Müdürü Bayram Balban, geçtiğimiz günlerde imzalanan Ziraat Bankası ile SGK arasındaki işbirliği protokolü hakkında yazılı basın açıklamasında bulundu. Prim borcu olup da emekli olamayan BAĞKUR’lu vatandaşlarımıza emekli olma fırsatının getirildiğini ifade eden Balban, açıklamasına şöyle devam etti. 

Yayınlandığı Kategori Manşet

Vergi Haftası kutlama etkinlikleri sürüyor. Etkinliklerde vatandaşlarda vergi bilincinin oluşturulup geliştirilmesi amaçlanıyor.

Yayınlandığı Kategori Manşet
Perşembe, 01 Mart 2018 17:17

Dünya yeşeriyor hayaller gerçekleşiyor

Karamanlı Devrim Okulu’nda yürütülen Dünya yeşeriyor hayaller gerçekleşiyor projesi hakkında kamuoyu bilgilendirldi;

Yayınlandığı Kategori Manşet
Perşembe, 01 Mart 2018 17:17

02 Mart 2018 - Cuma - Burdur Gazetesi

02 Mart 2018 - Cuma - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv
Page 1 of 2