Manşet - Burdur Gazetesi | Burdur Haberleri, Burdur Haber

Halk Sağlığı Başkanlığı’nda Bağımlılıkla Mücadele toplantısında Vali Hasan Şıldak basın mensuplarının sorularını cevapladı. İlimizde rastlanan uyuşturucu kullanıcılığının ne durumda olduğu, ekim safhasını ve yapılan denetimler hakkındaki soruları cevaplayan Vali Hasan Şıldak;

“İlimizde nitelikli bir kullanım konusunda bilhassa okullarımızda rastladığımız vaka sayıları yok denecek kadar az. Ama Emniyet’in ve Jandarma’nın gerçekleştirdiği çalışmalarla ilimiz sınırları içersinde kullanıma yönelik olarak ile getirilmiş uyuşturucu maddesi yakalanması olaylarında bir artış var. 

Buna bağlı olarak söylebileceğimiz, bunu öğrenci kitlesiyle sınırlı düşünmemek lazım. Bütün insanlarımızın bu uyuşturucu ve sentetik maddelerle temas etmesi, bağımlılık oluşturması mümkün. Konuyu takip ediyoruz. 

Tabi net bir sayı vermek mümkün değil ama, büyük şehirlere nazaran oransal olarak düşük kaldığını gösteren emarelerde var ama, 2012 yılında yapılmış ilimizde yapılan araştırmaya dayanan sonuçlara baktığımızda konu hafife alınacak gibi de değil. Üzerinde hassasiyetle durmayı gerektiriyor. 

Birde bu maddelerin ekim safhası var. Ekimler konusunda sıkı denetimler yapılıyor. Gerek ihbar gerek kontrol sonucu ele geçen çok sayıda vaka var.”Bilgisi verdi.  

Hatice Dursun

Yayınlandığı Kategori Manşet

10 Kasım 2018 - Cumartesi - Burdur Gazetesi

Yayınlandığı Kategori Arşiv

Türkiye Satranç Federasyonu Burdur Satranç İl Temsilciliği ve Burdur Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu ve Ulusal Hakem Yusuf Aksu’nun başhakemliğini yaptığı  “10 Kasım Atatürk’ü Anma Satranç Turnuvası” Burdur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonunda üç kategoride tamamlandı. 

8 yaş Kategorisinde; Mustafa Alp Sarınç, 12 yaş kategorisinde Arda Erol ve 16 yaş kategorisinde Selen Kaya 4,5 puanla birinci olurlarken, Ece Şahin, Erçin Çakar ve Selen Kaya ise kategorilerinde en iyi bayan ödüllerini kazandılar.

Ödüllerini Burdur Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa Kemal Sever, İl Temsilcisi Orhan Altın ve Turnuva Ulusal Hakemi Recep Gülek tarafından verildi.

Yayınlandığı Kategori Manşet

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı İzzet Akbulut ve yönetim kurulu üyeleri, yerel seçimler öncesinde ilimizde kamu kurumları turuna Valii Hasan Şıldak’ı ziyaretle başladılar. Vali Hasan Şıldak, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut ve beraberindeki heyetle görüştü.

 

Yayınlandığı Kategori Manşet

Mahalli idareler seçimi aday adaylığı sürecinin başlamasıyla birlikte, Ak Parti’de ilk başvuruyu Dündar Ersan yaptı.

Dündar Ersan, Burdur Belediye Başkanlığı’na aday adaylığı başvurusunda bulundu. AK Parti İl Başkanlığına gelerek Burdur Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusunda bulunan Dündar Ersan “Burdur Belediye Başkanlığı için aday adaylığı müracaatımızı resmen yaptık. Partimiz ilimiz ve şahsımız için hayırlara vesile olur inşallah.” dedi.

Yayınlandığı Kategori Manşet