Otogar'da mutlu sona az kaldı; Şehirlerarası Otobüs Terminali bu hafta hizmete açılacak - 4.0 out of 5 based on 1 vote

Otogar'da mutlu sona az kaldı; Şehirlerarası Otobüs Terminali bu hafta hizmete açılacak

Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, yapımı tamamlanan ve yer teslimleri yapılan Şehirlerarası Otobüs Terminali'ni bu hafta hizmete açmayı planlıyor.

Bugün yapılacak ihale öncesi çalışmaları yerinde inceleyip, yapılması gereken ve tamamlanan işleri kontrol eden Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, mevcut otogarda hizmet veren ve sözleşmesi devam eden tüm işletmelerine ihalesiz yer teslimi yapıldığını, diğer iş yerleri için bugün ihale yapılacağını belirtti.
Belediye Başkanı Akkaya, otogarın tamamlandığını küçük ve basit çalışmalarında neredeyse tamamlandığını, bir taraftan temizlik çalışmalarının, diğer taraftan otomasyon sistemi çalışmalarının yapıldığını söyleyip, eski garajdan taşınacakların Yazıhanelerinin sahiplerine verildiğini, bu hafta terminali taşımayı hedefle-diklerini, resmi açılışın ise gelecek aylar-da yapılacağını dile getirdi.

Mevcut garajda sadece köy otobüslerinin kalacağını açıklayan Belediye Başkanı Akkaya, ilçeler ve şehirleraraso tüm otobüslerin yeni otogardan kalkacağını vurgulayarak, garajın binasıyla, alt yapısıyla, yollarıyla Burdur için büyük bir yatırım olduğunu ifade etti.
Haber: Bahtiyar Turan

Ögeyi Oylayın
(1 Oylayın)

1 yorum

  • Ümit YİĞİT
    Ümit YİĞİT Çarşamba, 28 Ağustos 2013 11:59 Yorum Bağlantısı

    Burdurda Yeni Şehirlerarası Otogarın hizmete sokulması 10 yıl önce sadece bir projeden ibaret iken yenilenen ve modernleşen proje ile Burdur'un bir kanayan yarasına daha parmak basılmıştır.. Emeği geçen herkese teşekkürler...

Yorum yapın