Kıvılcım ve Mehmet O Ses’te üst tura çıktı

Yurdun dört bir yanında birbirinden güçlü seslerin dinlendiği yarışmada, tam bir müzik ziyafeti veriliyor. O Ses Türkiye Yarışması bu sene de Cumartesi ve Pazar günleri saat 20.00’da izleyicileri ile buluşuyor. Sunuculuğunu Acun Ilıcalı’nın yaptığı O Ses Türkiye’nin jüri koltuğunda ise Murat Boz, Hadise, Beyazıt Öztürk ve Seda Sayan oturuyor.

Burdur Bahçeşehir Kolleji Anaokulu Müzik Öğretmeni Kıvılcım Aşık O Ses Türkiye ses yarışmasında söylediği şarkı ile 4 jüri üyesini de döndürmeyi başardı.

Sözü Zeki Güner, bestesi Al Erdem Yörük’e ait olan ‘Uyanış’ adlı eserini seslendiren Kıvılcım Aşık için O Ses Türkiye’nin 4 juri üyesi  kıyasıya mücadele verdi. Aşık’ı kendi takımına almak için Murat Boz, Hadise, Beyaz ve Seda Sayan dakikalarca mücadele verdi. Kıvılcım Aşık ise Murat Boz’un takımına katılma kararı verdi.

Aslen Aydınlı olduğunu söyleyen Kıvılcım Aşık;

“30 yaşındayım ve 10 yıldır profesyonel olarak sahne almaktayım. 12 yıldan beri müzikle iç içeyim. TV8 ekranlarında Burdur’u temsil etmekten büyük gurur duydum. Üst tura atladım. 4 jüri üyesini de döndürmeye başardım. Murat Boz’un takımındayım. Çalışmalarımıza devam ediyoruz.”dedi.

O Ses Türkiye Yarışması’na Burdur’dan katılan bir diğer yarışmacı’da MAKÜ Müzik Bölümü öğrencisi Mehmet Alkan. 27 yaşındaki Mehmet Alkan, “Oyun Bozan” isimli eseri ile 3 jüri üyesini döndürmeyi başarabildi. 

Yarışmaya eşi ve kızıyla gelen Mehmet Alkan, programda Murat Boz ile düet yapabilme fırsatıda yakaladı. Mehmet Alkan, jurilerden Hadise’yi seçerek bir üst tura geçti. 

Yarışmayla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Mehmet Alkan;

“Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde müzik öğretmenliği bölümü son sınıf öğrencisiyim. 27 yaşındayım. Evliyim ve 1 kızım var. Burdur ve Isparta’da sahne alıyorum. O Ses Türkiye yarışmasında Hadise’nin takımında olmaktan gurur duyuyorum. Murat Boz’un şarkıyı bağanmasiyle beraber onunla düet yapma fırsatıda yakaladım. Yarışamada Burdur’u temsil etmekten dolayı gururluyum. O Ses Türkiye yarışmasına giderken ve Burdur’a geldiğimden beri beni hiç yalnız bırakmayan gerek maddi gerekse manevi anlamda her zaman yanımızda olan Deniz Kurt ve Fatma Kurt çiftine ve destekleyen herkese çok teşekkür ederim.”dedi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection