Gençler göllerini korumak için Burdur’da - 5.0 out of 5 based on 2 votes

Gençler göllerini korumak için Burdur’da

Erasmus+ programı kapsamında Türkiye Ulusal Ajansının desteğiyle “Relake it! başlıklı projede, 7 ülkeden 35 genç Burdur ve Salda göllerinin mevcut güzelliklerine dikkat çekmek ve bu göllerin korunmasıyla ilgili farkındalık yaratmak adına 15-22 ekim tarihleri arasında Burdur’da faaliyetler gerçekleştiriyorlar. 

Burdur öğretmen evinde konaklayan katılımcılar faaliyetleri hali hazırda sürdürmekteler. Azerbaycan, Bulgaristan, Estonya, Letonya, Makedonya, Slovakya ve Türkiye’den katılım gösteren 36 genç ekoloji kavramını daha iyi anlamak, çevrenin korunması adına yeni beceriler kazanmak, ülkemizde ve Avrupa birliğinde sürdürülen çevre korunma politikalarını öğrenmek ve çevrenin korunmasının önemine dikkat çekmek adına farklı etkinlikler yapmaktalar. Aynı zamanda akşamları kültür gecesi etkinlikleriyle kendi ülkelerinden getirdikleri ikramları paylaşmakta, kendi ülkelerini anlatan sunumlar yapmaktadırlar.

 Proje faaliyetleri içerisinde Salda gölünü ziyaret ederek bu gölün doğal güzelliğini ve korunması adına yapılan çalışmaları valilik yetkililerinden dinleyecek olan katılımcılar, bu gölün uluslararası tanıtımını yapacak videolarda çekecekler. Projenin yasal temsilcisi ve yetkilisi Oğuz Kesici konuya dair yaptığı açıklamada; “Salda gölü başta olmak üzere ülkemizdeki bu güzelliklerin korunmasına adına farkındalığı arttırmak ve daha fazla ülkede Burdur’un ve ülkemizin güzelliklerinin bilinmesini istiyoruz. Bu sebepten bu projeyi uygulamak istedik.” Dedi ve aynı zamanda projenin Erasmus+ programı kapsamında gerçekleştirildiğini belirterek Erasmus+ programı hakkında daha fazla bilgi edinmek ve farklı gönüllülük fırsatlarını öğrenmek adına Türkiye ulusal Ajansı internet sitesi www.ua.gov.tr’nin incelenmesini tavsiye etti.

Ögeyi Oylayın
(2 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection