Ardahan Bağımsız Milletvekili Yılmaz; 17 Kasım’daki büyük buluşmamız muhteşem olacak

Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz BİMTAŞ’ta düzenlenen toplantıda yaptığı açıklamayla yeni bir parti kuracağını duyurdu. Yeni oluşumunu tanıtmak için “Hepimiz Buradayız” sloganıyla  BİMTAŞ’ta bir etkinlik düzenleyen Yılmaz, kuracağı partisinin yol haritasını ve ilkelerini açıkladı. Uzun bir zamandan beri bu oluşum için uğraştığını ifade eden Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz, merkezde yeni bir parti kurulması çerçevesinde “Hepimiz Buradayız” oluşumunu başlattığını bunun için il il toplantılar yaptıkları bilgisini verdi.

Bireyin zenginleştirilmesi ve özgürleştirilmesi ve yeni bir tarım, üretim modelinin geliştirilmesi gerektiğini savunan Yılmaz, Türkiye’deki son gündemi de değerlendirerek; 

“Amerika’nın tehdit ve şantajıyla operasyon durdu. Ama umuyorum varılan mutabakatı ABD tarafı uygular. Benim bu konuda endişelerim var. Amerika’nın terörü desteklediğini alem artık görmüş oldu. Maalesef dünyada terörizmle mücadele lafına gelince bol keseden konuşuluyor ama bakıyorsunuz terörizmle mücadele edelim diyen ülkelerin hepsi bizim gördüğümüz terör örgütünü, terör örgütü olarak görmüyor. Sıkıntıda oradan kaynaklanıyor. Umuyorum bu mutabakat uygulanır ve PKK Suriye topraklarından tamamen çekilir. Buradaki kürtlerin Suriye Anayasası çerçevesinde haklarının korunmasını destekliyoruz. PKK’nın Suriye toprakları üzerinde devletleşmesini, Amerika’nın taşeronu olarak orada bir devlete dönüşmesini de uygun görmüyoruz.” sözleriyle Barış Pınarı Harekatı’yla ilgili görüşlerini dile getirdi.  

  Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz “Hepimiz Buradayız” oluşumuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada;

“Biz merkezde bir oluşum yapıyoruz. Herhangi bir partinin kopyası olmayacağız. Her kesimden insanı yanımıza alıyoruz. İktidar ve muhalefetin aynılaştığını Türkiye’nin önüne bu zamana kadar ne iktidar vizyon koyabildi ne de muhalefet muhalefetliğini yapabildi. Muhalefetin görülen amacı sanki hep muhalefette kalmakmış gibi. İktidarda bu boşluğu görünce , onlarda Türkiye’yi bu geri noktaya taşımış oldu. Biz şimdi Türkiye’de yeni bir vizyonu inşa etmeye çalışıyoruz. Türkiye’de farklı kesimleri bir araya getirerek, ortak bir zeminde mümkün mertebe en geniş daireyi çizerek, burada insanları bir araya getirip ortak bir vizyon oluşturmak istiyoruz. Yönetim yapısı da tarım, hayvancılık ve istihdama kadar yepyeni bir vizyon sunacağız Türkiye’ye. Bu vizyonu şu anda hazırlıyoruz. Bu çerçevede Antalya’ya giderken Recep Başkanımız burada bizi konuk etti. Buradanda Antalya’ya karayoluyla geçiyoruz. Antalya’da da “Hepimiz Buradayız” oluşumunun Antalya ayağını gerçekleştiriyoruz. Her ilde yapacağız. İlk toplantımızı 600 kişilik bir grupla  Ankara’da yaptık. Her kesimden insan vardı. Antalya’da bir toplantı yapacağız. 17 Kasım’da İstanbul’da büyük bir toplantı yapacağız. Sonra da diğer illere yayılacağız. Bu konuda 2 çalışma devam ediyor. Birincisi ekipleşme çalışması. İkincisi halkla buluşma çalışması. İki farklı kategoride çalışma devam ediyor. Antalya’daki çalışma hem bir ekip oluşturabilmek hem de bu oluşuma ilgi duyan insanlarla bir arada olabilmek. Onların taleplerini dinlemek, bizim vizyonumuzu onlara açıklamak. 

Oluşumun ardından bir parti kurulacak

Adım adım çalışmalarla ve sabırla çokta acele etmeden çokta geç kalmadan, Türkiye’deki genel gidişatıda dikkate alarak nihai hedefimiz partileşmektir, seçime girmektir ve seçimde de muhalefette kalmak için bir parti kurmuyoruz. Bizim böyle derdimiz yok. Zaten bir siyasi parti muhalefette kalsın diye kurulmamalı. Tabela parti olmamalı. O nedenle mümkün mertebe toplumun her kesimiyle bir diyaloğumuz başladı. Yeni bir oluşum olmamı za rağmen 3,5 ayda inanılmaz bir mesafe kaydetmiş bulunuyoruz. Bunu devam ettireceğiz. 17 Kasım İstanbul’daki  büyük buluşmamız muhteşem olacak. 

Aşama aşama yeni partiye doğru

Yeni bir parti kurma hedefimiz için aşama aşama gidiyoruz. Çok geç kalmayacağız, çokta erken yapmayacağız. Bu bütün çalışmaların amacı partiyi bir an önce şekllendirmektir. Partiyi bütün haliyle bir an kurumsal hüviyetine kavuşturmaktır. İlk bulduğumuz insanlarla toparlanıp bir parti kurma derdimiz olamaz. Biz gerçekten rüzgar almak istiyoruz. O rüzgarı yakaladıktan sonrada zaten diğerinin kendiliğinden geleceğini düşünüyoruz. 

Ankara’daki toplantımızda çok farklı kesimlerden insanlar var. İktidarla muhalefet aynılaştı. Bunlar birbirinin yedek lastiği ve Türkiye’yi işin içinden çıkılmaz bir noktaya getirdiler. Şimdi bunları ayrı görmemek gerekiyor. Bunlar şu andaki mevcut çarpık düzenin devam etmesini sağlayan unsurlar bunlar. Sadece rolleri farklı. Ama aynı oyunu oynuyorlar. Bunun karşısında bir iradenin şekillenmesi lazım. 

Önceliğimiz bireyin özgürleştirilmesi

Bizim amacımız bireyin özgürleştirilmesi ve zenginleştirilmesi birinci önceliğimiz budur. İkincisi devletin adalet ve demokrasi üzerine yeniden inşa edilmesi ve onunda güçlendirilmesi. Özgürlüğüyle ve zenginligiyle birey güçlü olacak ve devlet güçlü olacak demokrasisi ve adaletiyle. Bunun alt başlıklarını dolduruyoruz. Bireyin zenginleşebilmesi için mutlak özgürleşebilmesi lazım. Yönetim modelinin değiştirilmesi lazım. Yeni bir üretim modeli, yeni bir tarım, hayvancılık, vergi modelini geliştireceğiz. Daha çok istihdam, ekonomik, yapısal alanlara yükleneceğiz. Türkiye’de bu zamana kadar hiçkimsenin cesaret edip söyleyemediği şeyleri programımıza koyuyoruz. 

Biz yeni bir tarım modeli sunacağız. Çiftçinin büyük şehirlere göç etmesini engellemek için çiftçiye asgari ücrette maaş verilmesi gerekiyor. Vergileri teke düşürmeyi düşünüyor. Vergi çokluğundan ne üretici üretebiliyor ne de tüketici tüketebiliyor. Çaşdaşlık, akla dayanan veönümüzdeki yüzyolon ihtiyaçlarını dikkate alan yeni bir toplumsal model inşa ediyoruz.” değerlendirmesi yaptı.

Hatice Dursun 

 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection