Vali Şıldak; Muhtarlar adil hizmet için çaba göstermeli

Vali Hasan Şıldak, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nde  Merkeze bağlı köy ve mahalle muhtarları ile kahvaltıda bir araya geldi.

Göl Polis Eğitim ve Dinlenme Tesislerinde düzenlenen programa başta Vali Hasan Şıldak olmak üzere, Milletvekili Yasin Uğur, Milletvekili Mehmet Göker, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutan Vekili J. Alb. Mehmet Çelik,  İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, bazı kurum müdürleri, Merkez İl Genel Meclisi Üyeleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Aktaş, Merkeze bağlı köy ve mahalle muhtarlarının katıldığı açıklandı. 

Düzenlenen kahvaltının sonunda Vali Şıldak, Milletvekili Uğur ve Milletvekili Göker konuşma yaptılar.

Vali Şıldak programda yaptığı konuşmada; “Böyle zamanlarda bir araya gelmek, bir arada olmak çok önemli. Biz muhtarlar gününü kutlamak için gerçek gününü, 19 Ekim gününü tercih ettik. Hafta içi başka bir günde yapabilirdik ama her şey vakti zamanında anlamlı ve değerlidir.

Muhtarlarımıza, devletimizin bütün kademeleriyle, tüm mercileriyle, başta Sayın Cumhurbaşkanımızdan başlayan ilgi alaka ve ehemmiyet verme hususunda üst seviyede olduğunu söylemek istiyorum. Bütün bu ilgi vatandaşımızla doğrudan bağlantılı olmanızdan kaynaklanıyor. Yani siz çok önemli bir görevi ifa ediyorsunuz. Vatandaşımızın, devlete, kamu kurum ve kuruluşlarına ulaşan sesi, kulağı, eli, ayağısınız. Bu manada sizlere biz de Burdur ölçeğinde imkanlarımızla destek olmaya, kapımızı açık tutmaya özel önem veriyoruz.

Biliyorsunuz bir süredir bir uygulamamız devam ediyor. Her Salı günü muhtarlarımız ve vatandaşlarımız rendevu almadan doğrudan gelip görüşebiliyorlar. Bunun büyük bir kolaylık, büyük bir iletişim imkanı sağladığını hep beraber görüyoruz. Biz de muhtarlarımızdan vatandaşlarımızın tamamını kucaklamalarını, eşit ve adil hizmet için çaba göstermelerini istiyoruz” dedi. 

Programın sonunda Muhtarlar Günü dolayısıyla düzenlenen program için bütün muhtarlar adına teşekkür eden Muhtarlar Derneği Başkanı Aktaş, Vali Şıldak’a çiçek takdimde bulundu.

Günün anısına fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection