Başkan Ercengiz; Bedesten tadilatı hızla ilerliyor

Bedesten Çarşı’da oanırm çalışmaları hızla devam ediyor. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Bedesten Çarşı düzenlemeleriyle ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu. Bedesten Çarşısı’nda tespit edilen bir takım eksikliklerin giderilmesi işi için ihaleye çıkıldı. İhaleyi kazanan firmaya yer tesliminin yapılmasının ardından tadilat çalışmaları başladı. 135 gün sürecek olan çalışmalar kapsamında hem çatı izolasyonları hem de çatı kaplama işi yapılacak.

 Bedesten Çarşı projesindeki aksaklıklar, binadaki eksiklikler, altyapı sorunları sürekli gündemde olan konular arasındaydı. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz aşağı pazar esnafıyla bir araya geldiği toplantıda Bedesten Çarşı tadilat çalışmalarının başlayacağını duyurmuştu. Toplantının ardından çalışmalara da başlandı. Tadilat çalışmalarıyla çarşıdaki boş alan kafeterya olarak, dışarıdaki boş alanda ikinci etapta değerlendirilecek.  

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Bedesten Çarşı tadilatıyla ilgili gazetemize yaptığı açıklamada;

“Bedesten Çarşı’da onarım çalışmaları başladı. Toplam yapım süresini 135 gün olarak belirledik. 135 gün içerisinde müteahhit firma yapıp teslim edecek. Oldukça hızlı gidiyorlar. Bizde onların hızlı gitmesinden gayet memnunuz. Çünkü 4-5 yıldır hem oradaki esnafımız hem de Burdur halkımız o görüntüden muzdaripti. Bunların hepsini düzeltip, aynen garajda yaptığımız gibi ciddi bir çalışmanın neticesinde Burdur’a yakışan Bedesten Çarşısı’nı Burdur’a kazandıracağız. 

İçerisinde çok büyük bir değişiklik yapılmadı. Sadece bir çatı çalışması yapıldı ve aradaki Bedesten Çarşısı’nın içerisindeki boş alan ve üstü açık olan alanın üstünün kapatılarak merkezinde bir kafeterya tarzı bir çalışma yapılıp, o alanda vatandaşımızın yazın serin kışınsa sıcak oturabileceği bir ortamı hazırlamaya çalıştık o alanda da. İnşallah bitince çok güzel bir yer olacak. Yani sanki işhanlarının merkezinde olan o kahvehane kültürünü veya çay ocağı kültürünü ya da okurulabilen alan kültürünü orada yaratmış olacağız. Dışarıdaki boş alanı ikinci etapta değerlendireceğiz. Dışarıdaki boş alanın sadece zemin değişikliği yapılacak ve o alanın izolasyonu en iyi şekilde sağlanıp, otoparkın su almaması sağlanacak.”bilgisi verdi.

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection