Spor Salonu inşaatı devam ediyor

Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, Burdur Merkezde yapımı devam eden Spor Salonu inşaatını inceledi. 

 

Milletvekili Bayram Özçelik’e, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan, Burdur Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya ve İl Başkan Yardımcılarının eşlik ettiği açıklandı; 

Spor Salonunun ikmal ihalesi yapılarak, çalışmaların hızla devam ettiğini belirten Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “ Şeker Fabrikamızın arazisi içerisinde yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde Bakanlığımıza tahsisi yapılan 10.360 m² arazi içerisinde yapımına başlanan 3.500 seyirci kapasiteli Spor Salonu yapımına başlanılmıştı. İhaleyi kazanan firmanın % 30 civarında fiziki gerçekleşme yapmasından sonra inşaat ile ilgili gerekli çalışmaları yapmamalarından dolayı Bakanlığımız tarafından sözleşme fesih edilmişti. Bakanlığımız tarafından ikmal ihalesi yapılarak, ihaleyi kazanan firmaya yer teslimi yapılarak, inşaata başlanılmıştır. Spor Salonumuz inşaattını yapan firma tarafından İstinat duvarı tamamlanmıştır. Çelik çatı imalatı ve dış cephe kaplama çalışmaları devam etmektedir. Mekanik ve elektrik tesisatı imalatları devam etmektedir. İnşaatın fiziki gerçekleştirmesi %60’dır. Şantiyede 50’ye yakın işçi çalışmaktadır. Spor Merkezimizin ihale bedeli 10.666.000,00 TL+KDV’dir. Burdur’umuzda AK Parti hükümetlerimiz birçok yatırımı kazandırdı ve yatırımlarımız devam etmektedir. Yine Burdur’umuza yeni Projeler kazandırmak için Bakanlıklarımız çalışmalarını yapmaktadır. AK Partimiz kurulduğu günden bu güne Burdur’umuzda yatırımların yapılması için Projeler üretmiş, yatırımlar yapmıştır. Yine bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde yeni yatırımlar kazandırmaya devam edecektir.” Dedi.

“BAZILARI LAF YAPAR, HÜKÜMETİMİZ YATIRIM YAPAR”

Spor Salonu inşaatı incelemesi sonrasında açıklamada bulunan AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi yaptığı açıklamada “ AK Parti Hükümetlerimiz bu güne kadar bir çok yatırımı İlimize kazandırdı. Bu yatırımlardan bir tanesi olan 3500 seyirci kapasiteli Spor Salonu inşaatımız ikmal ihalesini alan firma tarafından hızla devam etmektedir. İnşaatın fiziki gerçekleştirmesi şuanda %60 seviyesindedir. Şantiye de firma tarafından hızlı bir çalışma gerçekleştirilmekte. Milletvekillerimizle Burdur’umuza yeni yatırımlar için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bazıları laf üretir, mazeret üretir, Hükümetimizin yapmış olduğu projeleri ben yaptım der ancak, onlar konuşur, AK Parti yapar. Cumhurbaşkanımız öncülüğünde, Milletvekillerimizle laf değil, icraat üretmek için çalışmaya devam edeceğiz” dedi. 

Milletvekili Özçelik ve beraberindeki heyet spor Salonu inşaatında incelemede bulunarak, firma yetkilerilerinden çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection