Jandarma uyuşturucu tacirlerine göz açtırmıyor

İl Jandarma Komutanlığına ekipleri Çeltikçi İlçesi Güvenli Köyü ve Yeşilova İlçesi Salda Köyü’nde yasadışı kenevir ekimi yapıldığına yönelik duyum alarak;

Çeltikçi İlçesi Güvenli Köyü Kamışalan Mevkiinde yapılan arazi araması neticesinde, ormanlık arazi içerisine ekilmiş (620) kök kenevir bitkisi ele geçirdiler. Konuyla ilgili şüpheli şahıs ya da şahısların tespitine yönelik çalışmaların devam ettiği açıklandı;

Yeşilova İlçesi Salda Köyü Köpek Çayı Mevkiinde yapılan operasyonda ise, şüpheli M.Z. ve S.Y. isimli şahıslar (7) kök kenevir bitkisi ile birlikte yakalandı. Yakalanan şüpheliler Adli Makamlar tarafından ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakıldılar.

Her iki olayda da ele geçirilen kenevir bitkileri Adli Makamların talimatı doğrultusunda, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından olay yerinde imha edildi.

Güvenlik güçleri tarafından İl genelinde uyuşturucu satan, kullanan ve ekimini yapan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalar kararlılıkla yürütülmekte.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection