Köy-Koop Olağan Genel Kurulunun ardından yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında Başkanlığa Osman Bütüner getirildi. Köy-Koop’dan yapılan açıklamada, Köy Koop yönetimi kurulu başkanlığına Osman Bütüner’in seçildiği belirtildi.

Köy Koop önceki başkanı Yakup Yıldız ise yönetim kurulu üyesi olarak Köy-Koop’daki görevine devam edecek.

Köy-Koop Olağan Seçimli Genel Kurul’unda yönetim kurulu üyeliklerine; Yakup Yıldız, Osman Bütüner, Hulisi Özbakan, Nurettin Durmaz ve Mesut Yurtseven seçilmişti. Toplantıya, 245 ortak kooparatiften 78 delege katılmıştı. Genel kurulda, Köy-Koop’un toplam varlıkları 10 Milyon 031 Bin ve borçları 9 Milyon 440 Bin olarak açıklanmıştı.

Genel kurulda yaptığı konuşmada, Köy-Koop’un borçlarının acilen ödenmesi gerektiğine değinen Köy-Koop eski Başkan’ı Yakup Yıldız;

“Bu birlik hepimizin birliği. Burdur’da 1975 yılında, büyüklerimiz tarafından kurulmuş. Burdur’a böyle bir örgüt kazandırmışlar. Bu günden itibaren sizlerin bize olan borçlarınızı ödemeniz, bizlerinde sıcak parayla bu borçları acilen ödememiz gerekiyor.” Açıklaması yapmıştı.

Genel kurulda ayrıca, çalışma ve işleyiş bakımından yeterince aktif olmadığı için; Bucak, Karamanlı ve Tefenni satış mağazalarının kapatıldığı bilgisi verildi.

Mine Kaya

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection