Ziraat Odası Başkanı Kubilay; Sel mağduru çiftçilerin zararlarını karşılayacağız

Burdur’da etkili olan sağanak yağışlar sonrası zarar gören çiftçilerin yaralarının sarılması için Burdur Ziraat Odası seferber olduğu yapılan açıklama ile duyuruldu; 

 

İki gündür Burdur’da aralıklarla devam eden şiddetli yağışlar nedeni ile 21 çiftçinin mağduriyet yaşadığını ifade eden Burdur Ziraat Odası Başkanı Kemal Kubilay, başta haşhaş olmak üzere buğday ve arpa ekili arazilerde yüzde 80 hasarın tespit edildiğini söyledi. 

Burdur Tarım İl Müdürlüğü, Burdur Belediyesi ve Burdur Ziraat Odası olarak aşırı yağışlar sonrası zarar gören çiftçilerin tespitinin yapıldığını belirten Başkan Kubilay, “Burdur Ziraat Odası olarak Burdur Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte Tarım Bakanlığı ve Ziraat Odası Merkez Birliği ile gerekli yazışmaları başlattık. En kısa süre içerisinde mağdur olan çiftçilerimizin zararlarının  karşılanmasını sağlayacağız” dedi. 

Geçtiğimiz haftalarda meydana gelen yağışlarda zarar gören Merkez Büğdüz Köyü ile  Kemer İlçesinde bulunan iki köyde yaşanan zararlar içinde gerekli çalışmaları başlattıklarını hatırlatan Başkan Kemal Kubilay Burdur Ziraat odası olarak bu üç köyde bulunan çiftçilere de gereken yardımın yapılacağını ifade etti.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection