Yeşil alanda Başkan Ercengiz’e tam puan

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz göreve gelmesinden bu yana, şehirde yeşil alanların oluşturulup artırılması çalışmalarını başarıyla yürütüyor.

Yeşil alan oluşturma faaliyetlerinde en etkili çalışma alanlarından bazıları olan, Halk Palajı, istasyon Caddesi, Köprübaşı, Hatipoğlu Caddesi, parklarla birlikte kavşaklar ve orta refüjler oldu.

Başkan Ercengiz konuya ilişkin yaptığı açıklamada;

Göreve geldiğinde kişi başı metrekare yeşil  alan miktarı 7,44 metrekare olduğunu, günümüzde ise yeşil alan miktarının 12 metrekareye ulaştığını, bu alanda yapılan çalışmalarla, kişi başına düşen yeşil alan miktarının neredeyse birey başına iki katına yakın bir rakama ulaştırıldığını vurgulayarak;

“Yapılan ve rehabilite edilen parklar, halk plajı çalışmaları, sağlıklı oyun gruplarının yerleştirilmesi gibi gerçekleştirilen çalışmalar ile Burdur’da kişi başına düşen yeşil alan miktarını 12 metrekareye çıkardık.

Göreve geldiğimizde kişi başı metrekare alan miktarı 7,44 metrekareydi, bugün 12 metrekareye ulaştı. Yani kişi başına düşen yeşil alan sayısı neredeyse, birey başına iki katına yakın bir rakama ulaştırdığımızı düşünüyorum. Yeni yaptığımız parklar, rehabilite ettiğimiz parklar, çocuklarımızın daha rahat ve güvenle eğlenebilmesi için, sağlıklı oyun gruplarının yenilenmesi çalışmaları, vatandaşımızın spor yapabileceği jimnastik aletlerinin konulması, halk plajında unutulmuş, küsülmüş artık yok sayılmış Burdur Gölü ile Burdur halkını yeniden barıştırma adına yaptığımız çalışmalar ve gölde yaptığımız birçok etkinlikler, burada su jeti şampiyonası ulusal bir takvime girerek, ulusal bir ilgi odağı olmasını ve Burdur Gölü’nün kurumasına dikkat çekilmesini sağlamak, Burdur Halk Plajına ve Burdur Gölü’ne yaptığımız en iyi çalışmalardan bir tanesiydi. Halk Plajı hafta sonu için iyi bir mesire alanı oldu, yenilediğimiz vatandaşımızın daha konforla kullanabileceği orman piknik alanı, İstasyon Caddesi’nde ve İstasyon Parkı’nda yaptığımız çalışmalar, ikinci marka cadde olarak adlandırdığımız Kalekapı Caddesi ve geçmiş tarihte düzenlemelerin başladığı ancak düzenlemelerin bizim istediğimiz şekilde yürütüldüğü Çayboyu birinci ve ikinci etap çalışmaları, halkımız tarafından oldukça ilgiyle beğenilerek, kullanılıp, takip ediliyor.” Bilgisi vermişti.

Başkan Ercengiz’in koordine ettiği Park Bahçeler Müdürlüğü’nce yürütülen yeşil alanları artırma çalışmaları ile sosyal tesisler, parklar, kavşaklar, orta refüjler ağaçlandırılıp çiçeklendirilerek, yaz aylarında olduğu gibi kışında renkli  bir görünüme kavuştu.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection