İtfaiye Müdürlüğü 2018 yılında 95 yangına müdahale etti

Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü 2018 yılına ait olay verilerini gazetemizle paylaştı. Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’den alınan bilgiye göre toplam 95 yangın meydana geldi. 

2018 yılında 95 yangına müdahalenin yanı sıra Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nce, 21 tane kaza kurtarma, 54 adet sel, su baskınında, kapı açma, 15 tane içeride mahsur kalma, 34 tane işyeri ve konut bacası temizliği, 281 adet şehir içi/dışı cenaze nakli, 20 adet özel ve resmi kurumlara yangın tatbikatı, 248 konut yangın güvenliği denetimi, 404 adet işyeri yangın güvenliği hizmeti verildi. 

Yapılan faaliyetler olarakta;

İtfaiyecilik Haftası’nda MAKÜ Cevat Sayılı Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde Acil Yardım ve Afet Yönetimi öğrencileriyle katılımlarıyla yangın tatbikatı yapıldı. Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri ise stajer olarak İtfaiye Müdürlüğü personellerince mesleki açıdan eğitim veriliyor. 

8 adette anaokulu-kreş, ilköğretim ziyaretleri gerçekleştirilen İtfaiye Müdürlüğü binasında itfaiye ekiplerince, öğrencilerin itfaiyecilik mesleği ve yangın önleyici tedbirleri hakkında bilgilendirme eğitimi verildi. 

21 memur, 28 şirket işçisi, 3 kadrolu işçi ve 1 işgüvenliği uzmanıyla birlikte toplamda 53 personelle Sultandere Kampüsü’nde toplamda da 7 araçla şehrimizin hizmetinde olan Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, ekipman konusunda da tam kadro çalışıyor. Herhangi bir acil durumda 17-18 saniye içerisinde hareket geçen itfaiye ekipleri 5 dakika içerisinde olay yerine varıyor. 

Araç filosu olarakta genişleyen İtfaiye Müdürlüğü’ne Türkiye Belediyeler Birliği’nin hibesi ile;

1 ay öncesinde dar alanlara müdahale aracı, trafik kazalarına müdahale için sıfır mercedes araç, büyük çaplı yangınlara hem su takviyesi sağlamak ve müdahale için Ford Kargo müdahale aracı şehrimize kazandırıldı. 

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in tam destek verdiği İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yakın zamanda Bur-Yem’de meydana gelen yangına müdahalede destek sağladı.Gerektiğinde ilçelere de giden Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü talep dahilinde de ilçelere de destek veriyor. 

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection