Belediye tesislerinin önceliği kar değil hizmet

Burdur Belediyesi’ne gelir getirmek amacıyla kurulup işletilen 3 petrol istasyonu ve 4 tesis halka başarıyla hizmet vermekte.

Bu petrol istasyonları  ve tesisler Burdur Belediyesi tarafından kurulan BAHTAŞ ve BİMTAŞ şirketleri tarafından işletilmekte.

Burdur Belediyesi tarafından ilk kurulan şirket olan BAHTAŞ, Merhum belediye başkanı Armağan İlci döneminde oluşturuldu.

Daha sonra BİMTAŞ şirketi BAHTAŞ iştiraki olarak kuruldu.

Aynı dönemde Serenler Otel ve Restorant yapılıp işletmeye açıldı. Bu tesis halen BİMTAŞ şirketi tarafından işletilmekte.

Yine aynı dönemde mülkiyeti belediyeye ait olan eski otogar üstündeki petrol istasyonu BAHTAŞ Şirketi tarafından işletilmeye başlandı.

Köprübaşı’ndaki ve Tefenni yolu üzerindeki iki petrol işletmesi, İstasyon Park, Susamlık,  Göl Park tesisleri de BİMTAŞ Şirketi bünyesinde işletilip halka hizmet vermekte.

Burdur Belediyesi tarafından kurulan şirketler ve o şirketler tarafından işletilen tesisler, günümüzde başarıyla halka hizmet üretiyor. Bu şirketler bünyesindeki işletmeler, halkın özellikle tercih ettiği, güvenilir hizmet almak amacıyla yöneldiği işletmeler.

Burdur Belediyesi bünyesinde başarı ile işletilen işletmeler, aynı zamanda kar amacından önce, halka hizmet vermeye öncelik verilen alanlar.

Burdur Belediyesi son dönemde bu tesisleri başarılı bir şekilde işleterek, Belediyelerin bu hizmetleri üretmede ne kadar başarılı olabileceğini kanıtladı.

Burdur Belediyesinin bu başarısı “her şeyi özelleştirelim” çığırtkanlıklarına  karşı da iyi bir cevap olmakta. 

Hasan Türkel

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection