STK’lar BUTSO’da toplandı Hizmet Sektörü’ndeki sorunları görüştü

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik’in Başkanlığında; Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Metin Sipahi, Esnaf Odası Başkanı Nevruz Gökcüoğlu,  Şoförler Odası Başkanı Durmuş Ceylan,  Burdur Aşçı ve Kebapçılar Odası Başkanı Birol Kaval ve Berber ve Kuaförler Odası Başkanı Veli Soy’un katılımları ile istişare toplantısı gerçekleştirildiği açıklaması yapıldı;

VATANDAŞ BEKLENTİLERİ

Ahilik geleneğinin önemini vurgulayan BUTSO Başkanı Yusuf Keyik; “Zaman zaman işletmelerimiz hakkında halkımızdan muhtelif şikâyetler gelmektedir. Bazıları haklı sebeplerden kaynaklanırken bazılarının da iletişim eksikliğinden kaynaklandığını düşünüyoruz. Sorunlar ve beklentiler ilimizin sorunu ve beklentileridir. Bu sebeple tüm STK’lar olarak taşın altına elimizi sokmamız gerekir düşüncesi ile istişare toplantısı yapmayı uygun gördük. Bu toplantıda; vatandaşlarımızın İşletmelerden beklentileri- şikâyetleri ile işletmelerin mevcut durumları hakkında fikir alış verişinde bulunduk. Sonuç olarak; ilimizde bilhassa hizmet sektöründe hizmet kalitesinin artırılmasına yönelik odaların kendi bünyelerinde bilgilendirme çalışmalarının yapılmasının yerinde olacağı ve ahilik geleneği doğrultusunda esnafların birbirlerini denetlemek sureti ile en doğru ve en güzelini bulmanın yerinde olacağı kanaatine vardık” dedi. 

EĞİTİMİN ÖNEMİ

Başkan Yusuf Keyik konuşmasının devamında; “ İşletmelerin sürekliliği, işletme sahiplerinin kendilerini ve işletmelerini yenilemeleri ile mümkün olacaktır. İşletme sahipleri,  katıldıkları eğitim ve toplantılarla kendilerini yenileyeceklerini düşünüyorum. Oda olarak Kasım 2017 tarihinden bu yana gerek üyelerimize ve gerekse Burdur esnafına; işletmelerini geliştirmek, pazarlama satış kabiliyetlerini artırmak, çalışan tercihinde doğru karar almak ve ilgili yerlerde istihdam etmek, işletmelerinin verimliliğini artırmaları yönünde 13 adet eğitim düzenledik. Bu eğitimlerin geniş kitlelere hitap etmesi açısından sosyal medya, yerel basın ve yerel radyolar aracılığı ile duyurusunu gerçekleştirdik. Bu doğrultuda değişime inananlar mutlaka kazanmışlar ve kazanmaya da devam etmektedirler” ifadelerine yer verdi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection